Smrtonosná past 4.0 (2007)

Ani jsem se nebavil.Ani nenudil.Takže docela stačilo.-Asi proto se todletotámdleto točí (a pro prachy samozřejmě)furt dokola.Inu kvalitní řemeslo i bez nápadu má zlaté dno.65%

Revizoři (2003)

Angel Heart,Kukačka(v temném lese),Underground,Dogma,Lola(běží vo život),Medvídek Pú,Tajuplný vlak,Co je vám doktore?,Fontána,Sedm samurajů,Zběsilost.--A ještě bych si určitě vzpoměl na spoustu dalších,které jsem si při sledování tohohle připoměl.Snad i právě proto jsem se dobře bavil,muzika výborná a ta maďarština(!!),je naprosto nezastupitelná.Šikovnej kluk,tenhle Antal.

Match Point - Hra osudu (2005)

JO, (hodně) dobrý to bylo.-Teď se prý Allen chystá na natáčení Vetřelce V.

Gejša (2005)

Sem tam se to povede a nějaký ten film vnímám jako obživlé plátno,-Caravaggio,-Kuchař,zloděj,jeho žena a její milenec,- a teď tohle. Kašlu v tomto případě na příběh(a že ten je pro mě jindy víc než zásadní a mnohdy rozhodující jak budu film vnímat),příběh je v tomto příběhu debil(ani nějak zásadní emoce se nekonaly,-jak to chodí mezi holkama mi už názorně předvedli v Zavěste červené lucerny(fakt fuj příběh!!),zato forma jako taková mě tentokrát nadchla.A měl jsem asi velké štěstí,že jsem to viděl s českým dabingem(který jinak rozhodně nepreferuji),vidět to v angličtině zřejmě bych se poblil.(Tuhle zhovadilost asi nebylo prudukčním zatěžko vymyslet.Inu další zhůvěřilá oběť na oltáři tržeb.A co na to pan režisér? Nic.-Ale co,hlavně ,že to nakonec netočil Spielberg).Srandovní mi taky přišlo,že když už má někdo (výrazně) vytvořit postavu gejš,tak je to malajka a číňanka! --Mimochodem ,-už podruhý mě Yeoh a Zhang nadchli pospolu.Poprvý,když si to rozdali (na meče,vy čuňata) v Tygr a Drak ,a teď znova.Kdyby naše holky uměly tak neuvěřitelně(!) kroutit pacinama a cupitat,asi bych se znovu oženil.A druhá sranda co se mi s tímto filmem přihodila,-tak ta až tady na csfd.Kterak spousta jiných koukačů na tenhle,sice asi ne ztěžejní,ale určitě půvabný a výtvarně nádherný(pojmu ,,někdy kýč" bych se u mnohých asijských filmů raději vyhnul,-páč vím prd) filmové dílko,svými sveřepými údery do klávesnice naprosto sestřelili. Ano,mnohdy titíž,kteří uslintávají nad Rebely,Cestama z města,nebo Zachraňte matláka Ryana.Tohle snad už není o vkusu.Jasně ,každý má právo na názor a jeho prezentaci,ale (a hlavně) v tomto případě mám dojem,že to mnozí ,buď neviděli (a psali),anebo byli nasraný,že v TV zrovna nešla Ordinace v nahnědlé zahradě,nebo něco od Aronofskyho.Naprosto stejný pocit jsem zažil při četbě komentářů(,,hodnocení") (asi i lepšího) filmu Tichý američan.-Ale nepokakám se,slibuju.

Upír Nosferatu (1922)

Kouknul jsem na to.-- Na noční stolek jsem si dal misku s česnekem.--Trochu smrdí,ale už se vůbec nebojím.(až budu chtít jednou zešílet,tak si někde seženu plakát s panem Schreckem-Orlokem a pověsím si ho v ložnici na zeď,-hned vedle Médi-Bédi.)

V zajetí rychlosti (2005)

Žili ,byli. Někteří z nás,co mají sen ,a splní si ho.Pak můžou říct,že byli,a že žili. A někdo říká umanutost,a já říkám radost.

Za vodou (1972)

Nemilosrdný příběh,kde jsou všichni pořád na konci cesty.Jak já všem těm troskám rozuměl.Cítil bych se tam u nich jako doma.---Film z dob ,kdy si i v holyvůdu mohl režisér dělat co chtěl.Teď by to asi žádný produkční nerozchodil.Vždyť v tomhle bijáku nehraje ani jeden zuřící býk ,nebo alespoň transformers! A Susan Tyrrell,toť ahasverka všech žen ,kterým se nezadařilo a smrt je ještě daleko.Vynikající výkon.

Bolest (2006)

Škoda že hlavní role v tomhle filmu neobsadili šicím strojem,ventilátorem,benzínem,hřebíky,ocelovými rourami,mixérem, plynovými bombami,nebo naštvanými dveřmi(ale i výrazné vedlejší role se počítají).Herci byli totiž (opravdu )šílení! Zdlouhavý tempo mi moc u (převážně) asijských filmů nevadí,jen když se občas sem tam něčeho dočkám.Tenhle film by byl asi aspirantem na odpad,nebo 20%ní suterén,naštěstí castingem prošel (fakt depresívní) permanentní dětský pláč a nádherně odporný zvuky a muzika,takže 50%. --(není to poprvý co se nějaký distributor snaží zaujmout nesmysly na obalu,-obdobně jako tenhle dopadl obal Chuti melounů,-jenže já jsem rád,že semtam vůbec někdo vydá ,,jiný" asijský film,než je běžná(ubohá)distribuce,-co nadělám,hlavně ať zas něco někdo zajímavýho(divnýho) vydá)

Babka (2003)

Tak. Japonci mají Narajamu,Rusové mráz, a my euroameričani kvalitní sociální síť.Třikrát hurá,a hlavně se nezapomeňme polácat po ramenou,jako že kde jsme my a kde voni,nás se přeci privátní sobectví netýká! Ono je to tady totiž civilizovaný.-Nevím jestli po zhlédnutí tohohle u mě převládá vztek ,nebo smutek.

Mé druhé já (2007)

Jakmile si v druhé polovině filmu Jodie Foster sundala z obličeje ten svůj věčně trpitelskej ukňouranej výraz,tak jsem si občas připoměl-ejhle Herečka.---Na co jsem to jinak vlastně koukal? Na akční melodrama,nebo na melodrama s akcí? Nebo na co? Studie rozpolcenosti (rozpadu osobnosti? no to snad už vůbec ne!) a špíny velkoměsta tedy nějak nevyšla.A ten černý detektiv (občas-asi spíš nechtíc-hláškující,-jako třeba když se sklání nad dvěma zastřelenýma černochama a povídá- ,,nějak se nám střelec lepší,tentokrát dvě trefy do černého!"),kterého autoři nechávají celý film hlubokomyslně svatouškovsky žvatlat ,aby to nakonci fakt roztřelil!! To bylo moc,-smál jsem se a děkoval za konec.(50%)