Frida (2002)

Ani jsem nechtěl nic napsat,pro mě tam nebylo nic za zmínku,ale k paní Hájkový snad tolik,-jaký herectví prosím vás? Někdy mi připadá její vychvalování ze stran pánské části filmoidů trochu ovlivněno jejich hormonky a ze strany děvčat,aby asi kluci nebyli naštvaný,nebo aby to nevypadalo ,že tu někdo žárlí na hispánské poprsí (ano,jsem sexistický,a co?). Souhlasím s těmi, co se tu zmínili,že je to asi její nejlepší role.Což je sice pravda,ale tahle žena přeci nikdy nebyla zvaná do filmů pro své ,,umění".Tuhle roli si prý vysnila a doslova vytrucovala,což jí sice ctí a snad si to i užila -naštěstí svým nejlepším podprůměrným výkonem tenhle průměrný film nezazdila.-Tolik k paní Hájkový a slibuju,že už o ní nikdy nic nenapíšu.(ano uhádli jste,nejsem tak úplně fanoušek herectví Salmy Hayek,ale její fotku jsem určitě taky někde dlouho měl)

Hadí oči (1998)

Podprůměrný De Palma = průměrný film.-Což je vlastně pozitivní hodnocení režiséra.

Lovci myšlenek (2004)

Tohle by byl perfektní závěr Policejní akademie....- Bylo to stejně trapný (jako poslední díly Pol. ak.),ale komedie jen občas.Zato jako fraška dokonalý. ( a má to momentálně o pěkných 12% vyšší hodnocení než třeba takový Lebkouni! /??????/, dokonce to má od českých koukačů stejný hodnocení jako Lovec démonů! -Bez komentáře..........,ug ug ug.)

Pauline na pláži (1983)

Tři ženy,tři muži,dva domy,dvě zahrady a jedna pláž.Jednoduchý příběh a vybroušený dialogy,které rozehrají nádhernou partii o citech,dospívání a dospělosti.Ještě geniální režisér a pak už jen velmi spokojený konzument cizích(našich,svých,jejich)příběhů,ich.--Mám těsně za sebou dva Rohmerovi příběhy(před týdnem to byla Pilotova žena) a nyní mi nezbývá,než si postupně zkompletovat Rohmerovu filmografii,nebo jednou umřu neúplný.

Spaceballs (1987)

Nikdy,ale opravdu nikdy u téhle komedie nejezte buráky.Málem jsem se udusil.

Mučedníci (2008)

Děkuji francouzům,že s filmy jako Martyrs,Noc s nabroušenou břitvou,nebo Uvnitř, tak zručně zaplňují díru na trhu.- Nesnáším díry na trhu!!

Titus (1999)

Pro mě jedno z nejzajímavějších a nejlepších zpracování nějakého Mistrova díla.Je to hodně krvavý (ale gore je už předloha,asi se Shakespeare jako homo novum snažil zaujmout nejen textem).Co tam z Tita Andronica mělo být,tam bylo, no a pár věcí navíc(i když čerstvě useknutá ruka jako deodorant pověšený na zpětné zrcátko u auta,-hups,hupsa hejsa do Brandejsa).Stejně bych ale doporučil nejdříve se někde potkat s původním textem,nebo hrou,-o to líp pak tohle vyzní a nezkreslí originál.-Asi nejvíc mě (mile)překvapilo jak na rozdíl od spousty jiných výkladů a verzí Mistrovy práce tohle nenudí ani lidi Shakespearem nedotčené.Což byl možná i jeden ze záměrů autorů.Nevadí,neurazili.

Identita (2003)

,, ..... a co vaše matka?" ,,Moje matka byla kurva!!" Ale už néni! -- (Mangolda neznám,ale tohle bylo fakt dobrý.)