Sanjuro (1962)

Mé třetí setkání s Kurosawou a opět jsem byl mile překvapen. Vynikající charismatický Toshiro Mifune, zvláštní ''easternovské'' kouzlo, a další klady zabalené do černobílého charakteristického hávu, který činí film zralou klasikou.

Čest a sláva (1968)

Jsem sice velmi nespokojen, ba dokonce nasrán, ale něco jsem zjistil. Už vím, co si mám pustit, až nebudu moct usnout. 1* za Hrušinského, on je jediným kladem filmu. 30%

Maratónec (1976)

Znáte ten pocit, když vás na ženský něco strašně přitahuje a vy nevíte co to je? tak tenhle pocit mi nezpůsobila ženská ale postaral se o to tento film. Tempo se rozjíždí velmi zvolna a pak následuje jedna brilantní scéna za druhou. Tajemná atmosféra, herecké výkony známého tria, originální zápletka činí Maratónce velmi zdařilým filmem tohoto žánru.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Samotný film sice nenaplnil míru mého očekávání, ale opět mě uchvátil šarmantní ďábel s ďáblem v těle pan Nicholson, jeho gesta, výraz... to jsou všechno vítězná esa, která vysypal z rukávu. Věčná škoda, že snímek neobsahuje více humorných scén, pak bych zřejmě neměl žádné výtky a mnul bych si ruce při pomyšlení na další projekci.

Bez zlého úmyslu (1981)

Kombinace Newman - Pollack mě lákala jak hromada dobrýho žvance. Sice jsem se najedl, ale že by mi nějak extra chutnalo? To bohužel ne. Vynikající byly přílohy v podobě Sally Field a Paula Newmana. Hlavní chod mi přišel málo dochucený a studený jak psí čumák. Sidney už mi připravil mnohem chutnější pokrmy.

U pokladny stál... (1939)

Nestárnoucí klenot české kinematografie, u kterého mě bude dlouho mrzet, že jsem se k němu dostal až teď. Nesmrtelný V. Burian s neméně vynikajícím J. Marvanem v jedné z nejlepších českých komedií,u které se zkrátka nelze nezasmát.

Marvinův pokoj (1996)

Rodinné drama vypráví o vztahu dvou sester, které snaží najít mezi sebou ztracenou lásku, a které je doplněno vedlejšími konfliktními pasážemi. Snímek se zajímavým tematem, ale s falešnou emotivní stránkou. Chování Diane Keaton je místy trhlé a dětinské, což je dost na škodu. Pro mě spíše zklamání než potěšení.

20 000 mil pod mořem (1954)

Klasická ''verneovka'' jejíž filmové zpracování nebude zřejmě nikdy tak kvalitní jako knížka.

Konečně spolu (2007)

Má oblíbenkyně Helen Hunt se tentokrát rozhodla obsadit kromě postu herečky i post režisérky a myslím si, že si na svou prvotinu vedla celkem dobře. Snad jen mohla do svého snímku zasadit více humoru a vysvětlit panu Broderickovi, že má HRÁT a ne kurvit její film. I to ještě nenarozené dítě předvedlo lepší výkon než pan Broderick.

Hačikó - příběh psa (2009)

Vynikající potvrzení pořekladla, že ''pes je nejlepší přítel člověka''. Tady je ta oddanost psa ke člověku tak dojemná, že bych tento film raději přejmenoval na spolehlivý pročišťovač slzných kanálků. Tento nenápadný snímek mě tak emočně zasáhl, že jsem ho asi viděl naposledy. Hachiko FOREVER.