Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Důstojné pokračování velmi dobré jedničky z roku 2004. Kdyby si Turteltaub odpustil ty šílené scény v poslední třetině filmu, kdy jsou Nicolas Cage a spol. kdesi v podzemí, tak je to v podstatě srovnatelné s prvním dílem. Tu kymácející se rovinu v podzemí snad nemohli tvůrci myslet vážně, to už bylo na hraně parodie. Snad si takové hlouposti v příštím dílu, který se plánuje na rok 2015, odpustí. 60%

Jméno (2012)

K tomu není ani potřeba nic dodávat. Smršť dialogů, která nejdříve pobaví, se postupně přesune k tak upřímným prohlášením, až to zabolí. Určitě pochopím výtky, že se jedná spíš o kvalitní dramatický kroužek, než o film, ale já na tohle nehledím. Podle mě to bylo úžasný. Doufám, že se jednoho dne dočkám českého dabingu, abych to mohl pustit i rodině. Přece jenom ta francouzština je trochu ujetá.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Nudná krávovina, nechápu, co na tom vidíte. Dávám 2 hvězdy a ještě si hodně rozmyslím, jestli nepůjdu s hodnocením pouze na jednu. Pobavila mě snad jen přeměna Ruth (Kristen Wiig) z pošahané věřící na sakrující pohanku. Právě to, jak si film utahuje z náboženství, je asi to nejsympatičtější, jinak marný a trapný pokus o komedii. 30%

Lovci pokladů (2004)

Baví mě dobrodružné filmy, když jsou navíc o hledání pokladů, tak to jsem ve svým živlu. :-) Ještě trochu vypilovat scénář a odpustit si některé scény, tak tasím maximum. Jsem zvědavý na pokračování...

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Krásně barevný film téměř o ničem. Příběh či humor by tam člověk hledal jen těžko. Jediné, co tedy stojí za pochvalu je kamera a hudba, a to je trochu málo, nemyslíte? 50%

Tropická bouře (2008)

Nepamatuju si film, kde by bylo tolik hollywoodských hvězd na jednom metru čtverečním. Je vidět, že Ben Stiller má celkem slušný renomé, že jich uvrtal do tak bláznivé parodie tolik. Co se týče filmu, tak sice pobavil, ale potenciál zůstal nevyužitý. Určitě šlo vynechat několik dětinských fórků a dementních scén a naopak tomu dát větší šmrnc, napětí i uvěřitelnost. Vyloženě zklamaný nejsem, ale mohlo to být lepší - to každopádně.

Riddick: Kronika temna (2004)

Tak mě napadlo, že šanci bych měl dát všem možným žánrům a tématům, včetně sci-fi jako je Riddick. Kdybych se dokázal převtělit do fanouška sci-fi, tak myslím, že budu s Riddickem v rámci mezí spokojený. Bohužel na sci-fi žánr jsem hooodně náročný a Riddick není nic, co by mě zarazilo do židle. Nicméně za ty efekty a drsňáckýho Diesela ty 2 hvězdičky dám, ať nedělám Zagorku. :-D

Noc v muzeu 2 (2009)

Zklamání. Jen kvůli sexy Amy Adams a nápadité Silvestriho hudbě dám 2 hvězdičky. Jsem si ale jistý, že šlo za ty prachy vymyslet a natočit o dost lepší pokračování bez těch trapných a přehnaných scén. Aneb jak se říká: někdy méně je více... 30%

Noc v muzeu (2006)

Pohodová komedie, která od začátku do konce dokáže udržet solidní tempo a občas i mile překvapit. Samozřejmě by si mohla odpustit několik scén, šlo vymyslet i lepší děj, ale na odreagování to úplně stačí. Bavil jsem se dobře, takže převládá u mě pozitivní dojem.

Dopisy pro Julii (2010)

Kvalitní propagační materiál Itálie, především Verony a půvabných italských vinic. Jako film je to ale tuctová romantika, která je dopředu předvídatelná a průhledná až to bolí. Christopher Egan je strašně slizký, ještě že se dalo dívat alespoň na Amandu. Ty 3 hvězdičky dávám hlavně za tu příjemnou prosluněnou atmosféru filmu, nikoli za příběh. 50%