Aljaška v plamenech (1994)

Mírně nadprůměrný snímek, jemuž dám 4 hvězdy nejen kvůli tomu, abych to hodnocení trošku zvedl. :-)

Ally McBealová (1997) (seriál)

Ally McBealová je seriál, který je docela zábavný, ale že by přinesl něco hodně nového, zajímavého, originálního. To NE!!! Takže 3 hvězdičky za celkem přijemný humor.

Alyce Kills (2011)

Já jsem strašně rád, že ještě nevymřela originalita v žánru tak nápady omezeným, jakým horor bohužel je. Alyce je film, který se na první pohled jeví, že není ničím, jen pomalu se vyvíjející prapodivností. Jenže já jsem Alyce viděl úplně jinou, a to výborně natočenou, pomaličku gradující, podivně humornou, ale zároveň nesmírně napínavou a na konci krásně krvavou. Nejvíc se mi ale líbí, že Alyce nikam nezařadíte. Krimi? Trochu. Exploit? Trochu. Duchařina? Taky trochu. Drama? Trochu. A když všechny ty trošky nějak poskládáte, tak to funguje. Opravdu skvělé žánrově nezařaditelné cosi, které si odpady rozhodně nezaslouží. Na 5 hvězdiček to není, to je jasný, ale berte to jako takovou protiváhu k těm hloupým odpadům. Za mě 75% a jedno z největších filmových překvapení roku na poli krvavějších žánrů.

Amadeus (1984)

Miloš Forman a jeho perfektní práce, za kterou byl odměněn i oskarem. Film je natočen poutavě a i přes značnou délku si drží velmi vysoký standart a to jak po herecké, tak po vizuální stránce. Námět je evidentní z názvu, takže kdo je alespoň trochu zainteresovaný do vážné hudby, tak by měl tento snímek na 100% vidět. A žádné výmluvy!!!

Amazing Spider-Man (2012)

Kopie zůstane kopií. Bohužel ač se Marc Webb snažil, tak nedokázal vlastně v ničem originál překonat. Je to zajímavé, ale původní Spider-man od Raimiho je z roku 2002 a přitom má stejně kvalitní efekty a akční scény jako tento ´´ÚŽASNÝ´´ Spider-man. Podle mě je to fakt ve všem naprosto srovnatelný, což není příliš pochvala. Jen se obměnili herci a změnila zrůda. Myslím, že v tomto případě opravdu převládla vidina snadno získaných peněz a to se mi nelíbí. Že se bude natáčet i pokračování je jen další ukázka touhy po penězích a do určité míry i tvůrčího zoufalství. Kdybych zapomněl, že je to remake, tak dám zasloužených 70%, jenže je to kopie, která v ničem originál neobohacuje, takže 50% a to jsem možná ještě hodný...

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Technicky pěkně provedené, Emma Stone je sexy, ale jinak další naprosto zbytečný díl Spider-mana. Ani se nedivím, že neměl úspěch a trojka se kvůli tomu odsouvá o pár let později. Neurazí, nenadchne. 55%

Amazonia vertical (2004)

Není to sice stoprocentní pecka, ale mně to na těch 5 hvězdiček stačí. Nejen, že to bylo místy dechberoucí, ale chvílemi i hodně napínavé a jednou jsem se i lekl. Je úžasný i neuvěřitelný zároveň, co vše ta parta horolezců zvládla a přežila. Já bych asi po prvních pár metrech v Amazonii skončil s uštknutím nebo se zlomenou nohou nebo by do mě nějaká potvora nakladla vajíčka a byl by se mnou amen. Klobouk dolů před nimi. Líbí se mi i jak je toto video odvyprávěné a komentované a na konci jsem se zastyděl, jak se dnešní konzumní a vůbec obecně lidská společnost žene za mocí a prachami, ničíc takovou nádheru, kterou příroda stvořila. Hanba nám!

Amélie z Montmartru (2001)

Amélie z Montmartru si mě nezískala ani tak svým příběhem jako především okouzlující Paříží, atmosférou, hudbou a krásnou Audrey Tautou. Do dokonalosti to chtělo (kupodivu) jen trochu ubrat. Přišlo mi, že je tam toho o něco víc než je nutné, proto sem měl pak i pocit, že se chvilkami ztrácím v ději. Avšak začátek i konec se povedl na výbornou a za to příjemné navození francouzské atmosféry musím dát alespoň 4 hvězdičky.

Amer (2009) odpad!

Pure art? Maybe. And where is the story? :-/

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Geniální hororový seriál. Nejdřív jsem byl skeptický, že už nelze přijít s něčím zajímavým, ale ono to jde. A když se k tomu přidají skvěle vybraní herci a hlavně emoce, které mnohdy dokážou jít úplně na hranu, tak nevím, proč bych měl snižovat nějaké hvězdičky.