Bláznivá dovolená (2015)

Dlouho jsem váhal, jestli dát 1 nebo 2 hvězdy a nakonec jsem zůstal jen u jedné. Jako uznávám, že vzájemné šikanování bratrů a zpěv Sealovy Kiss from Rose nemělo chybu. Jenže jinak to bylo jedno velký klišé a to množství fekálního humoru, brrr, na to jsem obzvlášť alergický. Takže sečteno podtrženo = už to nechci vidět :-D

Stopy (2013)

Miluju filmy, kde hrdina/hrdinka vyrazí na osvobozující pouť do divočiny nebo prostě jenom vyrazí do přírody jako únik před každodenní rutinou a stereotypem. Sám nad podobným dobrodružstvím přemýšlím. Někdy se takový film povede (Útěk do divočiny, A walk in the woods), někdy se zase nepovede (Divočina) a někdy je to prostě nemastný a neslaný jako v tomhle případě. Bohužel Stopy jsou ukázkový případ toho, jak může skvělý námět skončit velkou nudou, pokud není podpořený výborným scénáristou a režisérem. Hodně jsem se nudil a uspávací hudba tomu jenom napomáhala! Aspoň že kameraman sipohrával se záběry a obdivuju i tu práci se zvířaty (velbloudy a psem). Dám 3 hvězdy, ale s hodně odřenýma ušima... 50%

Rezistence (2015)

Hrdinové jsou možná divergentní, ale divák aby byl značně rezistentní vůči debilitě v chování postav, ději, zvratům, scénáři a mohl bych tady jmenovat až do aleluja. Jednu chvíli jsem přemýšlel, že dám jen 1 hvězdu, ale nakonec jsem se slitoval. Přece jenom Shailene Woodley má charisma a baví mě se na ní dívat a některé triky se tvůrcům taky povedly. Jinak je to průser a procentuálně to nevyleze výš než na 40%.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Ta hudba a kamera, to bylo něco famózního. Denis Villeneuve není žádný amatér. Škoda jen, že neměl lepší scénář, ten příběh byl takový nemastný neslaný. Ale zážitek při sledování rozhodně intenzivní!!! 80 %

Já, Earl a holka na umření (2015)

Takových filmů už se natočilo hafo a tenhle nepřichází s ničím novým. Což by mi vlastně tolik nevadilo, mám rád filmy ze školního prostředí, zkousnu i filmy s dívkami, co mají leukémii, pokud jsou tak okouzlující jako je Olivia Cooke. Co ale nezkousnu je scénář, kam se vyblijou všechna klišé a dialogy mezi středoškoláky připomínají dialogy ze sitcomu. Když se k tomu přidá divné chování, tak takový film rychle mažu z hard discu i z hlavy. 45%

Ant-Man (2015)

Takové připitomělé, ale vlastně narozdíl od Deadpoola je to přístupné všem věkovým kategoriím, což je velká výhoda. Bohužel režisér není žádná velká kapacita, aby z toho bylo něco víc než jen další kousíček puzzle do Marvelovské skládačky, který nenadchne ani neurazí. 60%

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Slabý scénář a velká nevyrovnanost scén (jednou super scéna jak z holywoodu, podruhé jak kdyby to točil nějaký lempl) bohužel sraží tento sympatický ruský pokus o fantazy dolů a je to škoda. Potenciál tam byl solidní, od výpravy až po triky. 60%

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Je to ještě takový naivní, to zpracování taky trochu hapruje, ale jako rozjezd ke Ztracené bráně to je docela dobrý. Ztracená brána je však o třídu lepší a napínavější. Každopádně ve Strachovi je veliký potenciál, už by to chtělo velký kinofilm!!!

Deadpool (2016)

To je tak, když si při odchodu z kina uvědomíte, že na celým filmu byly nejlepší úvodní titulky a pak až scéna po závěrečných titulkách. Nechci být moc hnusný, ale Deadpool prostě postrádá příběh. Vlastně jde jen o slepenou směsici narážek na ostatní filmy. Neříkám, že jsem se občas nezasmál, natočené a sestříhané je to taky zručně na to, že jde o režiséra debutanta, ale očekávání jsem měl úplně někde jinde... 45%

Labyrint (2015) (seriál)

Začalo to velmi dobře a pár prvních dílů v podstatě nemělo chybu, od režie, přes hercký koncert Langmajera až po napínavý příběh. Jenže postupně to začalo být čím dál ohranější a nudnější, což vyvrcholilo ještě hloupějším "mega" finále. Takže mé nadšení se postupně propadlo až na průměrných 55%. Je škoda, že to scénárista takhle zpackal.