Děsivé prozření (2009) (TV film)

Přepínal jsem televizi a zrovna jsem se trefil do místa, kde hlavní hrdinka zjišťuje, že asi nebude "svoje". Naštěstí... nebo spíše naneštěstí, to bylo na začátku filmu. Tato myšlenka mě velice zaujala a tak jsem se rozhodl kouknout na celý film. Ale už mě nic dalšího nezaujalo. Jediné co na filmu stojí za něco, je onen námět. Zpracování i herecké výkony stojí za nic, stejně jako zbytek filmu. Mnoho chyb, nejasností, nelogičností a primitivností...

Repo Men (2010)

Tak tohle jsem nečekal. Nejspíš to bude tím, že druhá polovina filmu již nebyla tak dobrá jako první a více jsem od toho nečekal... a proto, jak jsem psal, jsem to nečekal ;oD

Cemetery Junction (2010)

Klidně by mohl být o další hodinu a půl delší. Koukalo se na něj vážně skvěle, pořád se něco dělo a ani na chvíli jste nevydechli, aniž by vás něco dojalo, potěšilo, rozesmutnilo... Všechny tyto emoce ve vás film probouzí od začátku do konce. Vžít se do hlavních postav, není vůbec těžké. Všichni jsme to zažili a nebo zažíváme. Chceme od života něco víc.

Red (2010)

Brucw Willis je vždy sázka na jistotu. A co teprve s plejádou dalších výborných herců. To nemůže skončit špatně. Nicméně, mohlo to skončit i lépe - více humoru, více akce. I tak ve filmu bylo více humoru a akce než v jiných současných akčních komediích. A vystupování B.W. z nabouraného policejního auta... to nemá chybu!!! Stejně jako Helen Mirren, které zbraně velmi sluší. A Mary-Louise Parker je prostě sladká.

Predátoři (2010)

Vizuálně velice povedené a chvíli jsem uvažoval i o 4 hvězdičkách. Nicméně celkový děj ani atmosféra se mnou téměř nehnula. I přesto však doporučuji shlédnout.

Hrdost a sláva (2008)

Hodně pomalu se to rozjíždí a více jak do poloviny filmu mě to ještě moc nebralo. Pak ale byla atmosféra filmu každou chvíli hustější a hustější. Ke konci by se ve mě krve nedořezal. Opět mám v sobě nechápavé pocity, lítost, vztek... další film, který na mě zapůsobil a budu ho nějaký čas trávit.

Benga v záloze (2010)

Ze začátku jsem si myslel, že půjde o ujetou akční komedii a docela se těšil. Bohužel přehnané tempo, které nasadili bylo pryč po 10-ti minutách a pak už jsem chvíli koukal na komedii pak zase na film, který chce upozornit na důležité téma současnosti (jak to chodí s penězi) a tahle dvě témata se střídala občas s akcí a celé mi to nějak nedávalo smysl. Kdyby se jednalo čistě o komedii a zkrátili celkový čas o třetinu, byla by to mnohem větší zábava. Takhle jsem celý film čekal co se z toho vyklube a ono nic. Většina věcí byla předvídatelných a zbytek nepochopitelných. Nicméně jsem se párkrát dobře zasmál.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Již během prvních 10-ti minut jsem zcela "překvapivě" odhadl konec filmu a... měl jsem pravdu. Co se týká příběhu, je to tedy známý scénář. Nicméně velice nádherně natočený, respektive nakreslený. Více jak polovinu filmu jsem nestačil všemi smysly (oběma očmama) pobrat tu krásu animace, zpomalené záběry a neuvěřitelné detaily. SPOILER !!! -> nelíbil se mi akorát nedořešený konec s bratrem. Pár sekund po oné události si na něj již nikdo nevzpomněl a nikdo neřešil kde je a co se s ním stalo. KONEC SPOILERU Celkově mám s filmu dobrý pocit. Teda dobrý... vyvolává ve mě pocity úžasu z animace, pak nepopsatelné hrdosti z hlavního hrdiny a nepochopení jeho bratra.

Tupíři (2010)

Dnes už asi neumějí udělat kvalitní parodii. Nejlepší jsou parodie typu Žhavých výstřelů, které můžete vidět a smát se jim od začátku do konce, aniž byste viděli jediný film, který parodují. Zde to neplatí a abyste se alespoň trochu zasmáli, musíte parodované filmy vidět. Ale ani to vám vůbec nezaručí, že se budete bavit. Jediné plus tak je, že zde nejsou žádné nechutné záchodové scény, kterých je dnes všude plno.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Luxusní akční podívaná!!! Vypněte mozek a nechtě běžet pouze záložní systém a budete se bavit ať chcete nebo ne. A i přes jednu "přeháňku" za druhou se divím, že mě to prostě baví, aniž by mi to přišlo trapné. Připisuji to na vrub Johna McClanea v podaní Bruce Willise, protože oba prostě žeru.