Děsivé dědictví (2018)

Ja vim, ze o detech se vetsinou rika, ze jsou krasne, ale holcicka v tomto filmu se mi vuuuubec nelibila. Jeji bracha vypada spis jako bracha Kumara ze Zahulime, uvidime a tim, ze si obcas pafne s kamarady tento dojem jen utvrzuje. Otec od rodiny se zazracnym zpusobem ve filmu zcela ztraci a zaslouzil by oceneni Hlavni cena za nejneviditelnejsiho herce ve vedlejsi roli. A matka? To je nejvetsi klenot... Jen misty mi jeji herecky vykon prisel uveritelny, reakce strojene a misty prehravane, az by se hodilo z filmu par scen vystrihnout. Jedina scena z filmu stoji za zminku, a to kdyz matka dorazi na terapeuticke sezeni a zacne o sobe vykladat, to jsem se opravdu pobavil, to by bylo za hvezdu, a pak krvave sceny spolu s pomerne prijatelnym koncem za hvezdu druhou. Lekavky nejsou a konzistentne potemela atmosfera se i diky histerickemu vykonu hlavni herecky nedari nastolit. Myslim, ze s trochou vice casu stravenym ve strizne, by se film mohl dostat i na krasne 3 hvedy. V pripade, ze by se komplet vymenilo herecke obsazeni mozna i na hvezdy 4...

Ghoul (2015)

Natož jak se o tomto filmu mluvilo v mém okolí než jsem na něj šel, ohromné zklamání. Film je skvělý do doby než aktéři dojedou do opuštěného domku. Což znamená, že mne bavil jen prolog a abych nebyl krutý posledních pět minut taky není k zahození. Jinak jsem se nudil a nemohl se zbavit dojmu, že film je směsicí různých filmů, které už jsem viděl. Nebudu je jmenovat, ale mnohem více bych ocenil čistě thrillerové pojetí tohoto tématu (kanibalství). Duchařiny mi do toho nějak nesedí, stejně jako mi nesedí dělat z Čikatila něco víc než jen psychopatického magora, který se zapsal do historie sériových vrahů jako jeden z nejbrutálnějších.

The Battery (2012)

Takové velice zajímavé zdlouhavé nic. Ono asi nelze v postapokalyptickém světě plném zombií toho moc očekávat, ale já jsem toho rozhodně trochu víc očekával. Film se vleče od ničeho nikam až po ztrátu klíčků od auta. Jediné zajímavé na filmu je rádoby do očí bijící dvojice, která nemá skoro nic společného a jejich odlišný způsob srovnávání se se současnou situací. Jde spíše o psychologické drama zasazené do zombií světa. Tato kombinace mě nijak nenadchla. U filmu jsem se místy opravdu nudil.

Paranormal Activity 4 (2012)

Velké očekávání a velké zklamání, tak by se dali asi charakterizovat moje pocity. Film nepřichází s ničím novým a dokonce mi příjde nějak bez děje a gradace. Konec už není nijak nepředvídatelný, dá se říci je spíše očekávatelný, otázka je kdy a kdo ho provede. Čtvrtý díl a stále vlastně nevíme o co jde, na pětku už se nebudu raději těšit tolik co na tento díl a třeba mě překvapí.

Hlasy v tunelech (2008)

Očekával jsem tedy trochu víc. Respektice hodně víc. Myslel jsem, že mi bude prezentována komunita nezávislá na civilizaci, která se rozhodla žít ve stokách a tunelech. Bohužel jsem viděl pouze pár ubohých bezdomovců, kteří by na ulici nepřežili a tak se schovávají v tunelech. Ač nevycházejí při záběrech nikam na ulici, tak k večeři si na petflaškách smaží kvalitní kus masa, a bohužel ho musí jíst bez příloh,... Většina z těch bezdomovců je závislá na cracku a ten jim na stěnách metra neroste. Proto je zřejmé, že někde ty drogy musí brát, a někde musí brát peníze, kterými by ty drogy zaplatili. Takže i když nám vztah těchto bezdomovců k civilizaci není nijak prezentován, je zřejmé, že ven chodí, nebo jsou aspon s někym z venku v kontaktu. Až naivně jsem se zaradoval, když sem se dozvěděl, že jedna šlapka z tunelu je těhotná. Dítě, které by se v těchto podmínkách narodilo a vyrostlo by jistě vykazovalo mnoho zajímavých psychických odchylek, ale nejen že mi nebyla prezentována ona těhotná, ale dokument skončil bez jakýchkoliv informací. Dá se říci, že jde o dokument o obyčejných bezdomovcích, kterým šplouchá na maják a tak (anebo z toho že) žijí v tunelech. Tito lidi žijí ve svých drogových snech a každý den čekají na to až umřou. Ostudou celého lidstva je, že stále není naše civilizace na takové úrovni aby tyto jevy dokázala eliminovat. Ona psycholožka, která dokument provazí a komentuje si pouze na těchto sociálních případech udělala karieru, ale nijak onu situaci nepomohla řešit, dokonce jsem nabral dojem, že po delší době výzkum vzdala, protože na to neměla asi nervy nebo žaludek.

Hra na utrpení (2008)

Místo abych měl pocit gradace a postupu v ději tak jsem tápal. Věřím, že na podruhe by to mohlo být lepší, ale žádné podruhé se zatím konat nebude. Film toho nabízí pramálo. Nesympatický zaporňák, chování některých postav je naprosto nelogické a stupidní. Tvůrci to podle mě moooc překombinovali a chtěli mít ve filmu to a tamto, a na konec je tam toho tolik, až to člověka dokáže otrávit. Rozhodně je ve filmu minimálně jedna nebo dvě scény, který svým provedením mohou konkurovat opravdu špičkovým hororům, ale to je moc málo. Když teď vidím, že film měl pouhých 81 minut je celkem podiv, že za tak krátkou chvilku dokáže své diváky začít nudit, bude to asi tím, že člověk až na konci zjíská jakousi představu toho co na první pohled nesouvislé příběhy spojuje.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Někde se u mě asi stala chyba. Tenhle serial se mi nelibí, stejně jako jeho hlavní hrdinové. Vtipu je dle mě málo a nebo ho asi nechapu. Tenhle serial se rozhodně k mým oblíbeným neřadí a to jsem viděl mnoho dílů.

Kletba z temnot (2012)

Z filmového materiálu, který jsem v kině shlédnul by podle mě šel udělat i dobrý film. Co však pro mne bylo velkým sklamáním byl nepodařený střih, který nenechal vyhrocené scény dohrát a způsobil ve filmu velké skoky v ději. Diváci jsou informováni o věcech, které jsou pro film absolutně zbytečné (stejně jako celá role sestry a jejího tanečního vystoupení) a úvod filmu je naprosto bez atmosfery a myšlenky - scéna na začátku filmu je nesmyslná, bez kontextu a myšlenky, má pouze uspokojit divákovu touhu po nějaké akce před oním zmíněným přespříliš dlouhým a nudným začátkem. Když už pak film přestoupí k tomu, proč divák do kina přišel, tak se dočká uspěchaných nepropracovaných scén, které malokdy navodí vhodnou atmosféru. I když má film dost světlých okamžiků, které by si zasloužili být vyneseny, jako celek to absolutně nefunguje a antihororový konec tomu všemu nasadil korunu. Tento film se rozhodně nezařadí mezi dobré horory.

Návštěvníci: Cesta do Ameriky (2001)

Příjde mi, že kouzlo filmu se vytratilo. Nevím jak a kam ale není tam. Sice scény v restauraci a to jak u stolu tak u záchodu jsou vydařené, ale na celý film to nestačí. Christýna Jablečnábrána se mi ze všech ženských rolý v serii líbila uplně nejméně, snad proto, že mám tuto herečku v hlavě zakodovanou jako Kelly z Ženatý se závazky.

Amanda (2011) (amatérský film)

Co se týče dějové linie, je to zajmavé, co se týče tajemné postavy, je tajemná a dobře vypadající. Co se týče zbytku filmu a to od střihů po herecké obsazení a herecké výkony vše je nasákle Amatéřinou. Hypík na mě ač by měl působit trochu světaznale, když už ho pokousala ta Muréna v Jugoslávii, působí jako naprostá guma.