Na cestě bez návratu (2009) odpad!

Jednou jsem na tohle narazil v televizi a říkal jsem si, že bych to zkusil. Po zkoušce přišlo zklamání.

Temná věž (2017)

Takové akční fantasy to je, řekl bych.

1922 (2017)

Po pravdě řečeno, co se začátku týče, ten je celkem zobrazený jako všednost - až na ten plán s vraždou. A i když se tam najde pár drsnějších momentů, přímo hororové atmosféry, i když hrůza filmu nechybí, tam je trochu málo, což bych film označil spíše jako kriminální thriller s občasnou mysteriózní atmosférou. Avšak celkem, jelikož má film určitá hluchá místa, se jedná o filmový průměr.

Vlkodlak (1941)

Uznávám, že doba, kdy se film natáčel, by se měla brát v potaz, ale i přesto mám radši průměrný remake s roku 2010.

Peklo (1998) (TV film)

Pravda je, že to televizní zpracování tam je vidět, ale tak hrozné mi to nepřipadalo.

Blok 99 (2017)

Teda tohle na klasický akční thriller rozhodně nevypadalo, spíš na temný thriller s hororovými prvky, i když film začíná spíš jako krimi drama, ale režisér westernového hororu si, co se brutality týče fakt zase pohrál. A i když to většina ví, přesto jsem nucen to říct. Slovo horor pochází z anglického slova horror, což znamená hrůza. A v tomto v uvozovkách akčním thrilleru bylo nakonec tolik hrůzy až to místy nadzvedlo i mě, beze srandy. Takže kdyby byl film kategorizován jako hororový thriller s krimi prvky, bylo by to výstižnější.

Policie v akci (2017) (pořad)

V epizodě, v níž policie v akci vyrazila na hřbitov jsem poznal toho, co byl na barrandově v Nebezpečných vztazích jako lichvář chtící splácet půjčku, kterou sám umožnil a kterou už měl vrácenou. Pak byl ještě v Soudkyni Barbaře jako otec mající syna, který žil jako nemakačenko a hrál si na studenta. A protože kdyby epizody v autentické podobě by byly daleko působivější, dávám Policii v akci jen jednu hvězdičku.

Válka o planetu opic (2017)

Co se týče třetí části nejnovější verze Planety opic, určitá pasáž jen s opicemi by se dala perceptovat jako krizové životní období opic a pasáž i s lidmi je ještě krizovější. Jen musím konstatovat, že i když obě strany (lidská i opičí) usilují o nadvládu v našem světě, opice jsou zde perceptovány jako oběti. Přesto všechno určitá specifická atmosféra filmu nechybí bez ohledu na to, jak je každá strana, ať lidská či opičí, vykreslená. Avšak plně souhlasím s tím, že když v názvu je slovo válka, tak by se ve filmu toho válečného děje mohlo odehrávat o dost víc.

Devátý život Louise Draxe (2016)

No specifický žánr režiséra remakeu Hory mají oči tento snímek není. Zpočátku ty nehody vypadající náhodně jsou celkem silná káva, obzvlášť to s tím lustrem, co spadl do dětské postýlky. Jinak, i když některé momenty mají v sobě určitý hororový prvek, o horor se přesto nejedná, ač je ve filmu dosti pasáží připomínající spíše jen drama. Určitou chvíli jsem si myslel, že filmu věnuji tři hvězdičky, avšak rozuzlení příběhu mě přimělo věnovat čtyři hvězdičky, což koneckonců se jedná, i když je to místy smutné, o zajímavý film.