• Krátkometrážní

Mlhy na blatech (1943)

Dva muckající se hlemýždi uprostřed jihočeského venkova. Koho by to nerozněžnilo? Jinak řečeno, už jen pro exteriérové scény si tento film zaslouží pozornost. I když příběh není nijak extrovní a závěr je úplně v pytli.

Toreadoři (1945)

Žhaví toreadoři nejsou zrovna můj styl, Stan a Ollie jsou bohužel neodpustitelně trapní a celý film je prostě nudný - nepřekvapí ani zvraty ve vyprávění ani nápaditými gagy. Ale zřejmě mi za tu hodinu svého trvání tak zkazil vkus, že jeho pseudopointa mi připadala skutečně famózní.

Korida lásky (1976)

Děj by se dal zhustit tak do 10 vteřin. Kimono sem, kimono tam. Žádná pastva pro mé oči. Spíš téměř nepřečkatelná nuda.

Barva štěstí (2003)

Nemohu si pomoct, tohle na mě dělá dojem telenovely v kompaktním provedení. Stane se tam všelicos, ale člověk z toho stejně nemá nic. Nesmělá podváděná manželka si koupí odvážné kombiné, její dcera se ve školce zamiluje do cikáněte, dvoumetrová slečna najde uspokojení u miniaturního Araba, přistěhovalec z Ghany si splní sen a řídí autobus. Herecké výkony jsou tak emotivní, až skřípu zubama. Zkrátka zmatené divadýlko v celkem povedených kulisách. Ovšem tím závěrem už to zvorali fakt nepochopitelně.

Půl čtvrté (2006)

Já nevím, čím to, ale když slyším Zakarpatská Ukrajina, srdce mi plesá. Nikdy jsem tam nebyla, ale ten kraj mě fascinuje. Snímek Půl čtvrté ovšem fascinující není. Nepřináší žádný zásadní objev ani nejde moc do hloubky zakarpatskoukrajinských sociálních problémů (i když při pohledu na ty šibalské babičky a spokojené chlapíky těžko mluvit o nějakých problémech). Zpočátku jsem měla trochu obavy, jestli tvůrci nehodlají dělat z těch lidí blbce. Ukážou nám babku, co léčí bolavé nohy kořalkou, drsňáka Kolju, prahnoucího po sexu a diskotékách, a tři odbarvený rašple, co sedí přede mnou v kině, padají smíchy ze sedadel. Ale to holt záleží na přístupu. Jak už jsem řekla, jako dokument je to nic moc. Ale je to film o pohodářích, který mě vážně potěšil.

Funebrák (1932)

Ukažte mi mlíko! Ukažte mlíko! ... Sestra s velkou hlavou naložená ve špiritusu... Polibky mezi párky... Životní role Čeňka Šlégla... Neuvěřitelné. Pokud čekáte film, budete asi v šoku. Odpusťte zmatený komentář... Z tohoto snímku se člověk jen tak nevzpamatuje.

Líbánky v pěti (1996) (TV film)

Tak se mi snad konečně podařilo objevit ten snímek, který jsem před lety viděla na některé naší televizi, tuším, že pod názvem Líbánky v pěti. Doufám, že se nepletu. Jestli ano, přijměte mou omluvu. Jde o hodně zběsilou komedii o honbě za víčkem od limonády, které dvěma mladíkům chybí k výhře exkluzivní dovolené. A to cenné víčko, na jehož spodní straně je písmeno W, vlastní nepůvabná tragédka Penelopé. Zápletka vskutku luxusní. I když je to ptákovina, jejíž pokračování a pointa jsou ještě přiblblejší než začátek, tehdy jsem se zasmála skutečně čtyřhvězdičkově.