• Thriller

Dopravní přestupky (1985)

Pre mňa nostalgická komédia, ktorú si pamätám ešte z voice-overových štrvtokópiových VHS verzií, v hlavnej úlohe s Johnom Murrayom, bratom slávneho Billa, ktorý sa tu v databáze CSFD záhadne nenachádza (aj keď jeho filmografia obsahuje len 3 filmy).

Drákuloviny (1995)

Mne sa to páčilo, nemôžem sa sťažovať, nenudil som sa. Leslie Nielsen ani nemusí veľmi hrať, no i tak vie presvedčivo zahrať hocijakú idiotskú postavu, aj keď sa už opakuje.Niekoľko trápne smiešných, absurdných a nevydarených gagov tam však predsa len bolo, ale napriek tomu - slušný priemer.

Drive (2011)

Moc fajn filmík, v ktorom nezáleží až tak na tom, čo sa tam deje, ale akým spôsobom sa to vyrozpráva. V prvom rade utkvie jedinečný kontrast vizuálu s hudobným pozadím (nádherná elektronická miestami až kláštorná Martinezova kompozícia a slušivý podmaz a trefný pesničkový výber vo feelingu 80ies), kde sa snovosť strieda s nesamoúčelnou brutalitou podčiarkujúci otrepanú formulku, že život je rovnako krutý ako nádherný a každé rozhodnutie má svoje (aj najfatálnejšie) následky. Postavy a ich kasting výborný. Viac než pri všetkej snahe trochu ňoumovitého hlavného hrdinu v podaní Goslinga ma zaujali vedľajšie postavy. Mulligan je už od pohľadu krehká žienka, vyvolávajúca permanentne ochraniteľské pudy, Cranstonovmu manažérovi veríte jeho čestnosť a neľahký údel už len z pohľadu do jeho tváre, Perlmanovi jeho primitívne buranstvo lokálneho šéfa miestnych goríl, a Brooks? Zabudnite na jeho tajtrlícke komediálne figúrky, jeho Bernie predstavuje démonickú kombináciu elegancie a rozvahy De Nira a zároveň sadistickej a odhodlanej brutality Pesciho, a je proste týpek, z ktorého očí a gestikulácie vyžaruje varovanie, že s týmto chlapíkom sa neradno dostať do krížiku. Refnova réžia je skutočne hypnoticky pomalá, a s uvedeným hudobným motívom a kamerovými hrátkami na detaily postáv zo všetkých uhlov z filmu robia úplne niečo iné, než by si človek predstavoval po letmom prezretí obsahu deja.

Drtivý dopad (1998)

100 minút miestami nudnej konverzačnej drámy a 20 minút katastrofickej sci-fi so slušnými efektami.

Drž hubu! (2003)

Prvú polovicu možno nazvať horskou dráhou plnou skvelých gagov. Druhá je už viditeľne slabšia, predovšetkým posledná tretina je tak trocha nudnejšia a zráža celkový dojem z filmu. Hlavnému hereckému duu niet čo vyčítať, hlavne Depardieu sa v tejto roli doslova našiel. Že by vlastná skúsenosť?

Duch (1990)

Aj po rokoch a niekoľkom, často nedobrovoľnom zhliadnutí si stále drží svoj punc klasiky. Aj keď mne osobne už ten film lezie pomaly na nervy.

Duchařský příběh (1981)

Vydarený, atmosferický a napínavý horor zo starej školy o štyroch postarších pánoch, ktorí ukrývajú 50 rokov staré temné tajomstvo a ktoré ich teraz prenasleduje. Neraz mi behal mráz po chrbte a neraz ma prekvapili infarktové ľakačky. Len škoda, že sa takéto horory už dnes veľmi netočia. Najviac by som to prirovnal k snímkam What Lies Beneath (Pod povrchom) alebo Ring (Kruh).

Dům v růžích (2002) (seriál)

Výborná prvá tretina, nudná a naťahovaná druhá a impotentná (scenáristicky, režijne...) tretia. Pritom obrovská škoda, hlavne úvodná hodina naznačovala hustý atmosferický TV horor, no zhruba v polovici som si uvedomil, že sa konať nebude nič. To znamená, že opäť sa nedočkám dobrého hororu o strašidelnom dome. A tá typicky kingovská dĺžka, ktorá sa stáva u jeho TV adaptácií pravidelnosťou...ufff.

Dying Breed (2008)

Veľmi vydarený skromný slasher od protinožcov. Originálne spracovanie neoriginálnej témy. Bezútešnosť a depresia sa tiahnu od samého začiatku až po úplný záver, ktorý rozhodne nebol sklamaním, lež logickým vyústením zachovania miestnej "tradície". Taktiež pozitívom je aj únosná miera krvavých orgií. Je to napínavé aj bez lacných lakačiek, ktoré sú už otravným trademarkom amerických krvákov z poslednej doby. Za malé peniaze slušná muzika.

Elektra (2005)

Jennifer Garner je fajn kočka, ale obávam sa, že nie je až tak dobrá herečka ako sa o nej tvrdí. Elektra je jednoducho nudná, zbytočne nastavovaná kaša k len o niečo lepšiemu Daredavilovi s necharizmatickou ústrednou postavou. Bohužiaľ.