Narcos: Mexiko - 12 kroků (2021) (epizoda)

Práve keď som dobehol všetky zameškané seriálove resty sa dozviem, že vyšla nová séria jedného z najlepších seriálov všetkých čias. Teda aspoň jeho, o trošičku slabšieho, bráška. Rozbeh skvelý, ako býva pri Narcos zvykom, uvidíme aký príbeh čaká týchto našich sympaťakákov.

Kód za miliardu dolarů (2021) (seriál)

Naozaj skvelo spracovaná miniséria, ktorej niet veľmi čo vytknúť. Ak viete do čoho idete, pravdepodobne sa nebudete ani sekundu nudiť, každá jedna veta má zmysel, herecky naozaj veľmi kvalitne zvládnuté, hudobne taktiež a tvorcovia si pripravili pre nás aj pár drobných experimentov, aké by ste pri takejto minisérií dokumentárneho typu asi nečakali. A treba povedať, že sa im to podarilo. Vďaka takýmto projektom Netflix naozaj milujem a bolo naozaj veľmi potrebné niečo takéto natočiť.

Kód za miliardu dolarů - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Aj po štvrtý a posledný krát perfektne spracovaná epizoda, ktorej niet čo vytknúť. Kedže som nemal šajnu ako naozaj dopadol tento súdny spor, sledoval som to s napätím a tvorcovia sa pekne pohrali s našimi emociami. Vďaka takýmto projektom Netflix naozaj milujem.

Kód za miliardu dolarů - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Opäť skvele vyšperkované dialogy a kvalitné stvárnenie hlavných aj vedľajších postáv, tažko tomu niečo vytknúť.

Kód za miliardu dolarů - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

"V Berlíne bolo zrazu viac startupov ako kebabov" Skvele spracovaný rozmach internetu a toho, ako si nedostatočne na prelome milenia ľudia uvedomovali ako brutálne zmení internet ... všetko.

Kód za miliardu dolarů - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Partička sympatických nerdov v 90s rozbieha niečo, čo dnes poznáme ako google earth. Je to zatiaľ celé príjemné odľahčené a tá hodinka desať vám prejde celkom rýchlo.

Cesta za smířením (2021)

"Jak to vyzerá?" .. "no, nie je to zrovna ideálne". Už tak nejako od začiatku tušíte, čo sa asi bude diať, dostávame totižto behom filmu celkom jasné indície, ale na to, čo sa neskôr rozbehne nemôže byť pripravený snáď nikto.  Nebyť tej norštiny, mal som občas pocit, že pozerám nového Tarantina. ale toto by bolo moc asi už aj na neho. Skvelá jednohubka, ktorá však mohla mať minimálne o polhodinu menej.

Ted Lasso - Série 2 (2021) (série)

Prvá séria bola fajn úsmevná odreagovačka, druhá je ale ešte o chlp lepšia. Najprv som bol skeptický ohľadom toho, ako a kam sa vyvíja tento, spočiatku, nenápadný seriálik prezentovaný ako sitcom, ale čoraz viac a viac sa mi to dostáva pod kožu. Jednotlivé postavy sa začínajú krásne vyfarbovať. Neviem do akej miery mali pri prvej sérii tvorcovia premyslené ako a kam sa budú uberať, ale urobili kus dobrej roboty, vyšli z komfortnej zony šedých, jednotvárnych postavičiek /jeden večne nasratý, druhý večne optimistický, milion foríkov o kultúrnych rozdielnostiach USA a GB atď.../ a pridali postavám farby, problémy, zdatne, svojsky a s trochou humoru pichajú aj do pálčivých tém a mňa to fakt baví. Naozaj skvelá práca a po pár daľších sériach v podobnom tempe možno aj nový člen mojej seriálovej top 10.

Ted Lasso - Půlnoční vlak do Roystonu (2021) (epizoda)

Ako som už písal pri predchádzajúcej epizode, najprv som bol skeptický ohľadom toho, ako a kam sa vyvíja tento, spočiatku, nenápadný seriálik prezentovaný ako sitcom, ale čoraz viac a viac sa mi to dostáva pod kožu. Jednotlivé postavy sa začínajú krásne vyfarbovať. Neviem do akej miery mali pri prvej sérii tvorcovia premyslené ako a kam sa budú uberať, ale urobili kus dobrej roboty, vyšli z komfortnej zony šedých, jednotvárnych postavičiek /jeden večne nasratý, druhý večne optimistický, milion foríkov o kultúrnych rozdielnostiach USA a GB atď.../ a pridali postavám farby, problémy, zdatne, svojsky a s trochou humoru pichajú aj do pálčivých tém a mňa to fakt baví. Naozaj skvelá práca a po pár daľších sériach v podobnom tempe možno aj nový člen mojej seriálovej top 10.