Zaklínač - Ukaž jim záda (2021) (epizoda)

Ach...ono by to aj bolo dobré, keby to celé nebolo zvláštne. Ale baví ma to, špeciálne Marigold a Yennefer sú skvelo fungujúca dvojka.

Zaklínač - Tajné zprávy z Redanie (2021) (epizoda)

Marigold je vždy super, o tom žiadna, niektoré dialogy sú mierne debilné, ale je to ešte v medziach normy, dokopy sa opäť nič významné neudeje, ale pozerá sa na to stále relatívne dobre.

Zaklínač - Ztráty (2021) (epizoda)

Veľký freestyle, bohužiaľ zatiaľ asi najnudnejšia časť, kde sa takmer absolútne nič neudeje. Vyzdvihnúť musím opäť perfektne vybrané a nádherné prostredie Kaer Morhenu a veľmi dobre fungujúcu chémiu medzi Geraltom-Ciri a Geraltom-Vesemirom.

Zaklínač - Kaer Morhen (2021) (epizoda)

Aktuálnych 68% je asi spravodlivých. Kaer Morhen v pohode, ale linka Yennefer príšerne natiahnutá a celkom wtf...Ale ja som spokojný. Na to kvičanie ohľadom rozdielov oproti knihám si asi budeme musiet zvyknúť :)

Zaklínač - Zrnko pravdy (2021) (epizoda)

Uvod veľmi, veľmi slušný. Už je to mnoho rokov, čo som čítal pôvodné knihy, čiže si seriál asi užijem o dosť viac ako všetci, čo tu nariekajú.

Liga mužské moudrosti (2021) (seriál)

Príliš prvoplánové a naozaj veľmi nasilu nekorektné, ale zabaví...druhé sKORO NA mizine sa samozrejme nekoná, to môžem s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa sKORO istote prehlásiť už teraz, po prvej časti.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Má to svoje vyslovene trápne, aj svetlé chvíľky. Možno sa pri tom niekto aj pár krát zasmeje, mne sa to bohužiaľ nestalo ani raz, asi nie som cieľovka, ale pár krát som sa trochu pousmial. Trochu obrúsiť hrany a mať lepších hercov a mohlo by sa to nachádzať v malej skupinke "Lepšie Česko/slovenské/ filmy".  Ale aj tak v podstate fajn oddychová jednorázovka, keď už fakt nie je čo...slabšie 3.

Dexter - Studený start (2021) (epizoda)

Uvod bol taký...meh. Celé to bolo zvláštne, tých vidín a predstáv tam bolo aj na Dextera moc, dialogy aj monology pôsobia často dosť príšerne a silene a čo ja viem...asi som už starý na toto a seriozne rozmýšľam, či vôbec pokračovať v sledovaní. 84% hovorí skôr o tom, že väčšinu prepadla nostalgická vlna, chápem vás, tiež som mal Dextera dlhé roky vo svojej seriálovej topke...

Arcane (2021) (seriál)

Keby mi niekto povedal, že to najlepšie príde na konci roka a že to bude steampunková, animovaná blbostička z prostredia počítačovej MOBA hry určenej hlavne deckám, tak si asi poviem, že je to úplny blázon. Nikdy som lolko nehral, dlhé, naozaj dlhé roky som bol fanúšik Doty a už niekedy v čase, keď prišla Dota 2 /2013 cca/ som si hovoril, prečo niekto z tohto prostredia nevyťaží viac? Prečo sú seriály/filmy podľa hier vždy iba béčkové blockbustery, na ktoré si o mesiac už nikto nespomenie? Prečo niekto do toho okrem vidiny obrovského zárobku nevloži aj trochu toho "srdca"? To fakt musel prísť až Riot a v spolupráci s Netflixom spraviť takúto pecku? No...očividne musel. Špičková záležitosť po úplne každom smere, tu sa píšu dejiny vážení!

Duna (2021)

Nebudem klamať, dosť veľkú časť filmu som nemal vôbec šajnu čo sa deje. Ale bol to tak skvelý audiovizuálny zážitok, že som dve a pol hodiny od toho nemohol odtrhnúť oči. Perfektné, podmanivé...edit: asi teda film roka no, pomerne slabý rok, keď nemá môj najlepší film za tento rok ani plný počet hviezdičiek.