Naprostí cizinci (2016)

Veľmi chytro napísané a prirodzene, s talianskym temperamentom zahrané. Nemám v podstate ani čo vytknúť, skvelá jednohubka.

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Fajn oddychovka, postavy sú jedinečné, každá je svojským spôsobom vtipná,zápletky samozrejme väčšinou debilné, ako to už pri podobnom type seriálov býva. Problém mám s tým, že mi žiadna postava neprirástla k srdcu ako pri kultovkách typu himym, big bang theory, dva a pol chlapa, modern familly. Ale týmto seriálom sa proste brooklyn 99 nemôže ani zdaleka rovnať, je to len priemer, neurazí, nenadchne, ale celkom solídne pobaví. PS: Po 4 sérií s tým končím, predsa len, sú aj lepšie sitcomy, o dosť lepšie.

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Keby dám na miestne hodnotenie, tak sa k filmu zrejme nikdy nedostanem, ale vďaka menu Coen a Coen som tomu dal šancu a neľutujem. Ich rukopis je absolutne zrejmý a dominantný.

Mizerové navždy (2020)

Až sa mi hlava zatočila, keď som sa dozvedel, že od prvých Bad Boys ubehlo už 25 rokov! Trojka je príjemná retro akcoška, sem tam nejaká hláška, nejaký twist...veď to už poznáte.

Gentlemani (2019)

Počas karantény som si zopakoval skoro všetky moje obľúbené filmy: Tarantinovky, Coenovky, Ritchieovky...Zas raz som nadšene slintal nad Zbaľ prachy a vypadni a predovšetkým nad filmom Podfuck a hovoril som si, aké by to bolo skvelé, keby boli Gentlemani podobní. Lenže to bolo len zbožné prianie, nedával som tomu absolútne žiadnu šancu a veru, aké to bolo prekvapenie, keď som Gentlemanov dopozeral! Perfektne premyslený dej, špičkové dialogy, herci jedna báseň. Novodobý Snatch s hipsterskými okuliarmi a bradami feat. Pulp Fiction s kecami o brexite a youtube, veru áno, nečakal som, že sa toho ešte niekedy dožijem a už sa veľmi teším na opatovné sledovanie. Bravo Ritchie, bravo! edit: po druhom pozretí ešte väčšia spokojnosť, štýlové ako krava, škoda, že už mam v top 10 Snatch, inak by tam pristáli aj Gentlemani, tí ale na Snatch napriek tomu určite nemajú ani zdaleka :)

Narcos: Mexiko - Systém se zhroutil (2020) (epizoda)

Porovnávať voľby v divokom Mexiku z 88 s relatívne vyspelou a dnes už demokratickou Europou, to chce riadnu dávku odvahy...

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Ja vám neviem ľudia, ja som divný, alebo proste všetci tak znížili svoje nároky, že aj takáto podpriemerná sračka má 86 ! percent? Dal som 4 časti, nevytvoril som si aboslútne žiadny vztah k žiadnej postave, každá ma tá tak plochy charakter, že to až nie je možné. Inak samozrejme sem-tam sa pousmejete, nie je to až také príšrné, aj keď nie ste cieľovka tohto seriálu, ale viac ako 2 dať nemôžem, keď si to porovnám s takými skvostami ako Euphoria, Skins, Shameless alebo aj retardovaným Blue Mountain State.

Chalífát (2020) (seriál)

Nejaké tie chybičky by sa našli, ani herci nie sú úplne stopercentní, ale aj tak som to zhltol za dva dni. Nie je to úplne príjemné sledovanie, ale je to bomba :)