Dallas 63 - Králičí nora (2016) (epizoda)

Knihu som nečítal a nie som ani veľmi fanúšik Kinga, ale toto vyzerá presne ako niečo, čo sa mi bude takmer učite páčit, alternatívna historia, hrátky s časom, 60. roky, retrohudba a atmosféra...paráda. Škoda len niektorých do očí bijúcich nelogickostí, ktoré budú takmer určite pribúdať, ale tomu sa snáď ani nedá vyhnúť pri podobnom type seriálu. S výnimkou Dark.

Belfast (2021)

Celkom divoká doba podaná láskavo a jemne očami malého chlapca. Trochu mi to pripomenulo Romu. Obstojná jednohubka, po ktorej budeme mať celkom dobrý pocit a krásna Caitriona Balfe, ktorej ten čiernobiely look neskutočne sedí,  obstojný priemer, nič viac, nič menej.

Euforie - Celý život mé srdce toužilo po tom, co neumím pojmenovat (2022) (epizoda)

Všetky predchádzajúce časti druhej série som vymaxoval, tu musím dať bohužiaľ subjektívne 2, asi najnudnejšia časť Euphorie, ja osobne ku šťastiu vôbec nepotrebujem, aby sa dej nejako veľmi hýbal dopredu, ale musí mi to byť nahradené skvelými a vtipnými dialogmi, tu som dostal prevažne umrnčané, nič nehovoriace kecy o ničom.  A dosť ma mrzí, že dej okolo Ruth a tej starej dealerky absolútne vyšumel do prázdna, vôbec nechápem čo to malo vlastne znamenať. Vidíme sa teda pri tretej sérii.

Euforie - Divadlo a jeho dvojník (2022) (epizoda)

Absolútne dokonalá hra strihu a svetiel, daľšia perfektná epizoda, aj keď sa v podstate nedozvedáme veľa nového a chronickí hltači deja budú zrejme sklamaní a budú nám ponúkať pohár vody.

Strength Wars (2021)

Jorge to veľmi dobre zhrnul, čakalo sa na to dosť dlho /natáčalo sa to vyše roka pred premierou/ pozeralo sa na to dobre, nejaké výrazne prešľapy tam neboli a pustiť si to ako motiváciu pred tréningom je najlepší spôsob ako si to vychutnať. Tetzel je skvelý moderátor a niektoré jeho hlášky sú už medzi zasvätenými kultové. Nezainteresovaný divák alebo necvičenec asi úplne nedocení akú obrovskú námahu je treba vynaložiť na to, aby ste niečo takéto prežili, takže klobúk dole pred všetkými súťažiacimi. Tá prvá predstavovačka bola celkom zaujímavá, len potom už tie samotné warky nabrali tak rýchly spád, že ste si ani neuvedomili ako a bol koniec. Vyhovuje mi o dosť viac pôvodný formát cca 20 minútoviek zložených vždy z jedného duelu /nájdete na youtube/. Ale fajn. Ak by Vás trochu zaujímalo aj zákulisie, taktiež nájdete na youtube videá z USA na kanále českého súťažiaceho Anabolic Horse.

Euforie - Když se kácí les... (2022) (epizoda)

Na začiatku som sa bál, že to bude hneď ďaľšia epizoda prevažne s Rue. Aj keď tá minulá bola absolútny masterpiece, dve také hneď po sebe by som už asi nezvládol. Našťastie sa ukázalo, že nie a Rue túto epizodu iba otvárala a zatvárala, hlavným hýbateľom deja bol tentokrát Nate a opäť špičková práca, za mňa ide skrátka o aktuálne najlepší seriál.

Poslední souboj (2021)

Veľmi dobre premyslená a inteligentne natočená historická dráma, ktorá niektorým veľmi opatrne naznačuje, že zostali myslením v hlbokom stredoveku. Skvelá práca, ktorej chýbala k plnej paľbe iba trošku, trošičku kratšia stopáž a za mňa jeden z najlepších, ak nie najlepší film Ridleyho Scotta.

Žena v domě přes ulici od dívky v okně (2022) (seriál)

Celkom obstojná oddychovka, veľmi som si užíval ten občasný sofistikovaný, bizarný humor, ktorý keď prišiel, tak fakt stál za to. Je mi ľúto ľudí, ktorí do toho išli s očakávaním nejakého seriozneho, mysteriozneho krimi, veď už ten názov napovedá, že si z Vás tvorcovia robia prdel.