Žena v domě přes ulici od dívky v okně - Epizoda 7 (2022) (epizoda)

Ja si strašne užívam ten jemne a výnimočne vložený bizarný humor, ako spomína kolega, ten telefonát bol možno zatiaľ vrchol tejto minisérie a ja som si počas neho uvedomil, že Buel opravuje tú schránku už zopár rokov :)

Euforie - Bez hnutí jako kolibřík (2022) (epizoda)

Pravdepodobne zatiaľ úplne najlepšia epizoda, emočná nálož od začiatku do konca a absolútne brutálne, autentické herecké výkony, klobúk dole pred Zendayou, idem si dať to dievča kučeravé do svojej topky herečiek.

Podvodník z Tinderu (2022)

Vopred som si hovoril, že si otvorím myseľ a nebudem v žiadnom prípade viniť obete, ale tie dámy mi to veľmi neuľahčovali :) Najviac ma pobavila od 16 tich finančne nezávislá žena bývajúca u matky. Čerešnička na torte je potom krutá pomsta od Holaňdanky, ktorá mu predala jeho oblečenie, ten musel byť absolútne zdevastovaný, čo sme v podstate aj na konci videli. Inak okrem novinárov mi v tomto dokumente neprišiel nikto normálny, to bolo ako niečo z nejakého paralélneho vesmíru alebo ako z facebookových skupín antivaxerov. A dokument ako taký pravdupovediac tiež za moc nestál, bolo tam strašne veľa úplne zbytočnej vaty. Summa sumárum sa nám v tomto príbehu /ktorý znel na papieri omnoho zaujímavejšie ako v skutočnosti bol/ osvedčili iba dve prastaré príslovia: "Pes, ktorý šteká, nehryzie" a "Nikdy si nepožičiavaj státisíce libier kvôli random týpkovi, ktorého poznáš ani nie mesiac a stretli ste sa na Tindri, lebo to všetko prejebe s kurvami na jachte".

Euforie - Drink před válkou (2022) (epizoda)

Cal to vyriešil, ten jeho monolog je absolútny masterpiece. Veľmi zvláštna epizodka s ešte zvláštnejšou hudbou, len bola až pridlhá na úkor deja a linka Ruth ma stále absolútne nebaví, už od prvej série. Táto časť proste patrí jednoznačne Calovi, ale Cassie mu zdatne sekunduje.

Ozark - Sanctified (2022) (epizoda)

Rovnako ako bol do tretej série umelo vopchatý Ben, do štvrtej synovec Javi, tak aj tu dochádza k umelo vytvorenej zrade, ktorá sa skrýva za nejaký prevratný twist. Už len z toho dôvodu nemôže Ozark nikdy siahať ani po päty dopodrobna, a hlavne vopred, napísanému Breaking Bad. Ale baví ma to stále, nebudem klamať a som zvedavý na druhú a poslednú polovicu. A Ruth exceluje ako vždy.

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Absolútne neskutočný príbeh, ale dokument ma vo svojej podstate až tak nebavil a bolo tam naozaj plno chýb, ktoré tu už kolegovia za tie roky vymenovali. Hudba ale naozaj perfektná, presne podľa môjho gusta.

Ozark - Sangre Sobre Todo (2022) (epizoda)

Ano, pri pozornejšom sledovaní tam nájdete plno drobných nelogickostí, ale aj tak 4. séria ponúka to najlepšie z tohto seriálu. Darlene s brokovnicou už síce snáď nikoho neprekvapí, ale Wendy odtrhnutá z reťaze už áno a nikdy pri nej neviete kam až je ochotná zájsť. Všetko je naozaj skvelo rozohraté a ja musím ísť hneď teraz pozrieť koľko má trvať tá prestávka medzi prvou a druhou polovicou tejto poslednej série.

Ozark - Ellie (2022) (epizoda)

Skvelé, v tejto časti bolo plno naozaj skvelých scén a dialogov, ktorých vymenovanie by zabralo pekných pár riadkov, súhlasím s tým, že zatiaľ najlepšia časť tejto série a snáď to bude ešte lepšie. Wendy je démon.