Moulin Rouge (2001)

Nedovolím si tvrdiť, že sa jedná o najlepší muzikál všetkých čias, nakoľko popravde ja muzikály veľmi rád nemám a tak som ich zas až tak veľa nevidel. Bolo by to odo mňa teda neobjektívne, nereprezentatívne, predčasné a nezodpovedné... ...ááále, srať na to! NAJLEPŠÍ MUZIKÁL VŠETKÝCH ČIAS!!! Jediný film po ktorého skončení som mal v kinosále okamžite chuť, aby premietač nahodil filmový pás od začiatku a znova mi to celé pustil.

Temný rytíř povstal (2012)

Považujem za veľmi pravdepodobné, že to pôjde o hviezdičku dole ak si to ešte niekedy pozriem v kľude doma, ale teraz pár hodín od odchodu z kina je to za plnú pálku a mne sa to páčilo ešte viac než Temný rytier, i keď dokonalé a bez chýb to nie je ani scenáristicky ani režijne.

Zrození Planety opic (2011)

Sem s dvojkou a okamžite! Vlastne už včera bolo neskoro! Takto si predstavujem kvalitný, v rámci žánru inteligentný, letný blockbuster.

Warrior (2011)

Som len rád, že som to nevidel o pár hodín skôr, lebo by som bol musel upravovať svoj predchádzajúci komentár pri filme Drive, ohľadne pravdepodobnejšie najlepšieho filmu, čo som v roku 2011 videl. A to ja nerád. Dosť, že tu tie nikoho nezaujímajúce bludy potím, nieto aby som ich ešte po sebe musel aj znova čítať a dokonca upravovať. OK, takže máme prvého január 2012 a ja už teraz predpokladám, že som práve dopozeral najlepší film, aký sa mi v tomto roku podarí vidieť. Trochu smutný výhľad do nového roku, ale v tomto prípade mi to ani až tak nevadí.

Šílenství (1994)

Môj najobľúbenejší Carpenterov filmový kúsok, so skvostnou Lovecraftovskou atmosférou a mojím obľúbeným Samom Neillom v hlavnej úlohe.

Jak se vaří dějiny (2008)

Úžasné, čo režisér dostal z obyčajných ľudí. Je to smutné, tragické, reálne, vtipné a miestami skutočne múdre. „Život nie je kaša, podľa receptu ho neuvaríš.“

Kauzy z Bostonu (2004) (seriál)

Je len málo hercov, ktorým sa podarí vystúpiť z tieňa svojej veľkej seriálovej roly. O Shatnerovi by som si myslel, že už do konca života bude len ten správňak Tiberius a hľa ho papľuhu! Nebyť jeho, seriál stratí aspoň polovicu svojej príťažlivosti. Jeho šovinistický, rasistický, zbranemilujúci, úchylný, homofóbny zoofil (proste typický republikán) Denny Crane je jedna z najlepších seriálových postáv vôbec. Dôstojného partnera mu tu robí (nepekne pribratý) vynikajúci James Spader a chémia medzi nimi funguje tak, že mnohý tvorcovia popcorn romanťákov by sa mohli poučiť. Občasné búranie „štvrtej steny“, vysoká škola dialógov, geniálne bonmoty je to čo na seriály zbožňujem. David E. Kelly zobral to dobré z Ally MacBealovej a aj keď by sa dalo čo to vyčítať (postava Jerryho Espensona je až príliš over the top a pre mňa aj hrozne otravná) stále je to kvalitka, ktorá ma pravidelne pobaví a sedenie na terase so škótskou a cigarou v ruke napokon ukolíše do spánku, dúfajúc, že svet naozaj bude raz tak spravodlivé, pekné a zábavné miesto pre život. Denny Crane for Minister of Justice!

Žraloci (2005)

Absolútny must see pre všetkých fanúšikov Eda Wooda, ktorého je Lerner asi priamym prevtelením. Opakované zábery, zábery vložené z úplne iných filmov (mám dojem, že dokumentárnych), scény natočené na hranici (a ďaleko za ňou) geniálnosti (to keď potápačovi niekde v hlbinách oceánu trčí vrch hlavy z bazénu v ktorom sa to natáčalo), herci ktorý by sa neuživili ani v porne, scenár obsahujúci také vychytávky ako prekvapených podmorských vedcov, že v oceáne sú žraloky či mimozemská loď vrážajúca bez zjavných príčin do inej (asi zahmlené čelné sklo či čo). Film má len jednu chybu, natrafil som naň náhodou niekedy okolo jednej v noci a kvôli únave som to vydržal len asi hodinku a nikdy sa nedozvedel ako to celé skončí, čo ma fakt mrzí. Znamená to totiž, že ďalšie geniálne scény som nevidel. Snáď niekedy na film ešte natrafím. A dosť dobre nechápem hodnotenia medzi odpadom a 5 hviezdičkami, toto je buďto jasný odpad alebo majstrštyk, v závislosti od vašich vlastných filmových preferencií.

Schlag den Raab (2006) (pořad)

Jedna z najlepších súťažných show aké boli kedy vymyslené. Keď pozeráte 4 až 5 hodinovú reláciu a ani na chvíľu sa nenudíte je jasné, že niečo tu perfektne vyšlo. Geniálne jednoduché a napínavé. Podľa mňa to najlepšie, čo vyšlo ako „spin-off“ z relácie TV Total. Niečo, čo v našich podmienkach nikdy nevznikne.

Matrix (1999)

Film z mojej Top 3, ktorému ku kultovosti chýba len to aby to bol býval v kinách prepadák a poznala ho len úzka skupina vyvolených (čo by nás bolo zároveň ušetrilo zbytočných pokračovaní).