Soudce Dredd (1995)

Původně dvě hvězdičky, po shlédnutí remaku Dredd musím ještě jednu ubrat, protože tohle je prostě kravina na n-tou, kdežto nová verze z roku 2012 mě rozsekala. :)

Super 8 (2011)

Novodobý E.T. mimozemšťan. Nebavil mě kdysi, nebaví mě ani teď. jedna velká nablejskaná nuda!

Dredd (2012)

Původní zpracování z roku 1995 nemám rád, vlastně sem ho nikdy ani nedokoukal, protože to je vážně film jen pro ty nejotrlejší a nebo orthodoxní silvestrovi fanoušky. Podle toho jsem také přistupoval k nové verzi Dredda. Prvně sem chodil kolem a říkal si, jestli to risknout? Na první pokus sem se dostal k soudcově první oběti, což byl muž s upálenou hlavou. Ještě pořád mě to nechytlo, tak sem film opět uložil k ledu, jenže za pár dnů nebylo na co koukat a já to risknul znova, pokus číslo dvě se odehrál před opolední směnou. Dostal jsem se cca před scénu s rotačními kulomety a musel sem jít, ale to už sem byl v tom! Celou odpolední sem pak přemýšlel, jestli se mi to jen nezdálo, nebo ta cca půlhodinka, co jsem viděl, byla tak skvělá. No a konečně na třetí pokus jsem to shlédl celé. Prostě a jednoduše s Expendables 2 nejlepší akční film tohoto roku, né-li desetiletí. Marně vzpomínám na nějakej akční film posledních let, kterej by se jen trošičku přiblížil, marně! Řěžničina první kategorie od začátku až do konce! Skvělá akce, drsný hlášky, žádnej úsměv a spousta mrtvejch! Tak to je Dredd 2012!

Den poté (1983) (TV film)

Já jen doufám, že tento film, nebo aspoň jemu podobný shlédli všichni ti pánové co sedí u červených tlačítek a čekají na rozkaz zmáčknout. Nebo ještě lepé pánové, kteří by rozkaz zmáčknout vydali. Film je dost realistycký, máme možnost sblížit se s vícero přeživších postav. Ale jak minuty plynou, je jasné, že ani je žádný happy end nečeká, jen smrt! Jen jde o to jaká a za jak dlouho! Velmi působivé. Ihned si jdu sehnat, zde často zmiňovaná, anglická Vlákna.

Četník ve výslužbě (1970)

Jako komedie sama o sobě to není zas až tak nejhorší, ale postavíme-li ji vedle geniálního prvního dílu, nestojí ani za prd. Napsal bych, že u Četníka ve výslužbě to mělo skončit, ale francouzům se podařilo oživení a zmrtvých vstání v díle Četník se žení a za zmínku stojí i ucházející Četník a četnice.

Nedotknutelní (2011)

Citové vydírání od začátku až do konce! Ale bravurně natočené! Příběh člověka, který má všechno, ale zároveň nemá nic a člověka, který nemá nic, ale vše dokáže dát.

Dennis - postrach okolí (1993)

Je to sice rodinná komedie a ty já moc rád nemám, vlastně je to docela pěkná blbost. Ale po shlédnutí Postrach Dennis o Vánocích uvažuju o tom, že možná ještě jednu hvězdičku přidám. Páč od té doby mi to přijde jako celkem snesitelná rodinná zábava.

Po stopách zabijáka (2007)

Můj oblíbenec Gustav by si jistě zasloužil kvalitnější zpracování s originálnějším příběhem, i když podle skutečné události. :) Ale i tak je to po hodně dlouhé době celkem kvalitní snímek s krokodýlem, co jsem viděl. Ps: U scény s holčičkou a panekou sem si málem krupnul. A to nejsem lekavej.

Predátor z hlubin (2004) (TV film) odpad!

A víte co!? Zlatý filmy od Asylum, tam tu blbost čekám a kvůli tomu se na to dívám, ale u filmu, kterej má hodnocení skoro 40% bych čekal už o kapičku něco víc. Je jasný, že s fakt špatnejma hercema a ještě kvalitnějším scénářem se toho moc dělat nedá, ale tohle? Už u scény, kdy se dredáč naklání nad vodu a řve že něco viděl, když se během pár minut před tím ztratili ve vodě minimálně 3 lidé, tak on prostě neví, ještě si jde radši pro baterku a nakloní se ještě víc, no co byste čekali, nepřijde on o hlavu? Za další, zastřelit první rybku, nebo co vlastně bylo, už v půlce filmu, tak je jasný, že jich tam asi bude víc, zkazili mi překvápko...2, 4, 100? Prostě škoda, přitom název to mělo fajn, bohužel ale žádná atmosféra, slabý záporák-ci, fakt tupý postavy, nic moc rybky. A největší škoda byla ty sexi mulatky...no, domluvil jsem.