RoboCop 2 (1990)

Začátek o něco málo lepší jak původní Robo, konec už jen přeplácané nic! Hodnocení stejné cca 50%. Hurá na trojku, když vidim hodnocení 29%, tak si myslim, že u trojky se budu bavit nejvíc! :)

RoboCop (1987)

Ani mně se přece nemůže líbit každá cooltovní sci-fárna. Možná to bude tim, že si nejsem jistej, jestli jsem ho jako malej někdy viděl a začínat s RC před třicítkou je asi vážně pozdě. Ale má to pěknou hudbu. :)

Argo (2012)

Ben nám zraje jak víno, od filmového rošťáka, co lozil Willisovi za dcerou až po režiséra politického thrilleru, kde nám díky částečně volné ruce ukazuje, co jsou vrchní kruhy USA za pakáž. A že člověk je chytrej, ale lidi jsou hloupí a nebezpečný zvířata! Ať už jde o jejich přičinění o dění v Íránu, nebo nečinnost a úskočnost spojená se záchranou amerických občanů. Krásný příklad zákonu padajícího ho*na!

Konspirační teorie s Jesse Venturou (2009) (seriál)

U těchto pořadů by nemělo jít hlavně o formu, ale o obsah. Bohužel u J. Ventury musim udělat vyjím a do formy si trošičku rejpnout. Obsah je samozřejmě zajímavý, poučný a je dobré shlédnout alespoň pár dílů a udělat si obrázek o ,,svobodném,, ve kterém žijeme. Ale že pořad má 45minut z toho polovinu času sledujeme opakování scén, které ještě uvidíme se střihem připomínajícím Ventury Predátora řízlýho Harmonem Rabbem (JAG) mě trošku štve. Navíc u některých dílů jsem měl pocit, že si tento dokument snad i ty nadnárodní korporace zaplatily.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Tak jsem včera viděl poslední díl 5.série s číslem 21. Pokud dobře vím, tak by to měl být i poslední díl seriálu vůbec. A vlastně jen díky 1. a 5. řadě jsem zvedl hodnocení z odpad! na **. Nikdy jsem si nemyslel, že tohle řeknu, ale Ashoka mi nakonec celkem přirostla k srdci a tak jsem seriál sledoval jednim očkem na netu a koukal, jak to s anakinovou padawankou dopadne. Clone Wars i přes nevalnou animaci měly celkem slušný start, co se příběhu a vedlejších postav týče. Jako jeden z nej. fandů (v měm okolí určitě) sem v tento seriál vkládal veliké naděje a doufal, že se bude točit hl. okolo vedlejších postav nové triologie, které ve filmu moc prostoru nedostaly. Např: Kit Fisto, Plo Koon, Shaak Ti, Saesse Tiin, hrabě Dooku, generál Grievous, námezní lovci a další...Bohužel už po pár dílech bylo jasné, že diváky asi vedlejší postavy nezajímají a tak se 90 % dílů točilo kolem hlavní trojice: Obi-wan, Anakin, Ashoka. Dobrá, překousl jsem tedy první zklamání a tak jsem už jen čekal, co páni scénaristi vymyslí a na co se budu muset připravit. A v tomto ohledu nezklamali, páč 2. , 3. a 4. řada zabila veškéré poslední naděje o jejich zdravém rozumu, volbě , nebo jen minimální znalosti světa SW. Nejen že seríál vyvrací polovinu věcí, které byly dány filmy, ale on k nim ani nepasuje a to vůbec. Je fakt že u George už sem si na podobné změny zvykl, třeba to, že nebere v potaz komiksy od vlastní firmy, několikero životů některých postav (každej si asi může vybrat to svoje). Chápu, že malí svišti, leckterou nelogičnost a překlep překousnou, hl. když mají svojí malou hrdinku a dost infantilní děj, ale co my, co jsme čekali, že nám tento seriál něco dá? Strašně rád bych se tu rozpovídal o věcech, co mě tam tak děsně štvaly , takhle z patra si vzpomenu na pár desítek, ale to bych asi udělal nejdelší komentář v historii ČSFD. Takže co jsem chtěl říct: 1.řada OK, 2. Odpad!, 3. Odpad!, 4.Odpad! 5. OK, jen Darth Maula měli nechat odpočívat a né ho kvůli zisku a zase s hromadou kiksů, vracet zpět. Jeho bratr teda taky žádnej zázrak. Ale líbilo se mi, jak se na nich vyřádil Darth Sidious, to byl hodně stylovej souboj, takže vlastně plus. No a nakonec dojemné loučení Ashoky s Anakinem a její odchod z řádu, nejsem zrovna žádnej romantik a citlivka, ale tady jsem musel zatáhnout :) Jediná šmouha na celkem slušném zakončení je, že to příběhově schytala Barriss Offee, kterou jsem měl mezi rytíři Jedi taky moc rád a její knižní konec se mi zamloval mnohem více.

Hunger Games (2012)

Vůbec mě to nebavilo! Jedno obrovské klišé od začátku až do konce. Někde jsem nedávno četl, že je to stejně jako Twilight o mladých pro mladé, že takto bude vypadat nová éra filmu, v podobě Hunger games, narozdíl od právě zmiňovaných Twilight, mnohem stravitelnější. Tak to potom pardon, ale o toto tedy zájem nemám a jestli tohle je to stravitelnější, tak tím míň si myslim, že najdu odvahu a na emo-upíry se někdy podívám. Doufal jsem, že by se to aspoň trošičku mohlo podobat mému oblíbenému Battle Royale, ale to ani náhodou! Japka jsou prostě japka :) A mimochodem, lepší zpracování kruté reality show jsem snad viděl i ve filmu Běžící muž!

Queen ve Wembley (1986) (koncert)

Jedna z kapel, které bych chtěl doopravdy vidět, ale jedině v původní sestavě (bohužel nemožné :( ) a v takovéto formě! Neskutečně dobrej živák!

Nula od nuly pojde (2006)

Stylové jako vždy a až do hořkého konce, aneb když se sejdou dva sérioví vrazi v jednom autě.

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Záleží na tom, kdy, kde, co, jak, proč? Podle hostů, otázek a následných odpovědí pořad roste i padá. Poslední dobou teda jen padá, přitom před pár lety na první díly sem koukal docela rád. Jirka Krampol už má nejlepší taky za sebou, chtělo by to změnu.

Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009)

Celkem příjemné překvapení, o třídu lepší jak Liga spravedlivých: Nová hranice. Podle pár scének a datumu vznitu tohoto animáku bych dokonce řekl, že Ch. Nolan si musel před natočením Temný rytíř povstal vzít inspiraci právě zde. A nebo je to jen blbá náhoda? Více než jedenkrát? Nevěřim! :)