Red Force 4 (1989)

Jak muze nekdo napsat ze fighty v tomhle bijakou stoji za hovno. Uz jako malej fakan sem tenhle kousek s bratrem sjizdeli jako blazni a ucili se tu choreografii aby sme s ni pak machrovaly venku jaky to sme kungfu mistri. A nejednou prihlizejicim padla huba az k noham. To jen tak na okraj. 4 dil uz se neutapi v takovych absurdnich vysinach jako jeho predchudci ale tvari se jako seriozni kriminalka. Jiste ze i tady se najdou ulety ale Yuen Wo Ping netlaci tolik na pilu a snazi se naraficit pribeh tak aby se pokazdy mohl nekdo pekne porvat,coz ja osobne vzdycky muzu. Taky Michael Wong je tady opet dokonalej bastard a patri mu velky plus za jeho bezpaternost. Jinak je to prvni dil ze serie kterej sem mel moznost videt a proto je muj nejoblibenejsi. Proto hodnotim tak jak hodnotim

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Orgasticka podivana. Ale je tady hacek. Terminator nehorazne vymekl a nezachrani to ani ultimatni krutas Robert Patrick. Arnie mel bejt proste ten nekompromisni smrtič jako v jednicce. Na rovinu rikam ze 2 dil se na genialni jednicku nechyta

Zjizvená tvář (1983)

Nejdrsnejsi typek z kuby se snazi splnit si emerickej sen. Se Stonem a De Palmou se mu to sakra splnilo. Z obycejnyho nadenika co zere dvakrat denne octopuse a nosi seslapany rusky boty se za par dni stava totalni kmotr Miami. Na Montanuv vzestup a pad bych se mohl divat zas a znova. Tenhle pribeh co si bere hodne spoustu ze skutecnyho zivota mafianu z let 80' patri patri k mym nejoblibenejsim

Total Recall (1990)

Je Douglas Quaid tajny agent s vymazanou minulosti nebo porad sedi v Rekkalu na implantacnim kresle. Uz hezkou radku let se tuhle hadanku snazim rozebrat. Necetl sem povidku od Dicka a proto pro me tenhle majstrstyk nikdy neztrati svoje kouzlo. Pokazdy kdyz se na to podivam,objevi se nova teorie k zamysleni. S Predatorem je to pro me nejzasadnejsi Arnolduv kousek na kterej nedam do smrti dopustit

Kung-fu mela (2004)

Totalni masakr. Velice krvava blazniva akcni kungfu komedie. Drsna byla ta babka co napodobila Bruce Leeho scenku z Cesty draka nebo ta zaverecna bestie. Tak sem se nezasmal u HK filmu od Mad Mission 2

Darkman (1990)

Film nacpanej k prasknuti pro me legendarnima hlaskama. Z utapnutyho vedatora se po pokusu o jeho likvidaci hardcore bandou assassinu stava monstrum se zuhelnatelym ksichtem ktery kdyz se nastve je zle. Pri ceste za pomstou pak velice efetne masakruje cleny syndikatu co stoji za jeho nynejsi podobou. Myslim ze potrebujes pruuuuduch

Predátor 2 (1990)

Musel sem prehodnotit. Kdyz si to vemu kolem a kolem,Predator ze dvojky byl vlastne student kterej skladal zaverecnou zkousku na konci skolniho roku. Nemuzu mu mit za zly ze se nechal tak lacine odhalit a nakonec ho dostal jenom jeden z nejdrsnejsich fizlu na svete protoze kdyby si ho vzal do parady major Dutch tak by skoncil uz v samym zacatku a stopaz by tak klesla na pouhou cca pul hodinku. Velice rafinovanej trik totok. Tezko rict jestli to tak autori zamysleli ale me ta skladacka "sakra proc zrovna takhle" docvakla az po spouste let a musim zvednout hodnoceni na maximum.

Osamělý vlk McQuade (1983)

Festovni becko. Norris tady hazi jednu hlasku za druhou,chlasta pivka,odpraskne kazdyho zlotrilyho desperata a na konci si to v souboji titanu rozda s Carradinem za naprosto fantastickyho hudebniho doprovodu. Nej scena kdyz Chuckie pohrbenej za ziva v jeho aute nakope ten hroznej osmilitr nitrakem a hrne pred sebou jako buldozer tuny hliny (samozrejme opet za doprovodu atmosfericky hudby). Jeden z jeho nejlepsich filmu

Vetřelec (1979)

Alienem me strasili rodice v detstvi kdyz sem zlobil. Prvni pulka byla pekne surrealisticka a kdyz se film prehoupne do druhy pulky kde posadka Nostroma pobiha po stisnenych chodbickach za blikajiciho osvetleni a snazi se zachranit si krk,atmosfera neustale houstne a clenove odpadavaji jeden po druhem tak je to ten pravej masakr. Takhle mel vypadat filmovej Doom

Narušitel (1989)

Jednim slovem brilantni. Horor ze supermarketu? Tak se na to podivame. Vysinutej zabijak co kydli osazenstvo jednoho emerickyho lidlu. Asi nasrana duchodkyne co nedostala na kase igelitovou tasku. Mozna. Nebo ze by expritel hlavni predstavitelky neunesl rozchod? Kdo vi? Zapletka je to hlavni co zene film kupredu az k necekanemu finale a zabijak si naprosto labuznicky vychutnava kazdou vrazdu. Do toho spousta gagu a krvelacnych vtipku,no proste balzam na dusi. Jako dalsi plus musim zminit ucast znamych hororovych predstavitelu jako treba reznik Sam Raimi nebo jeho bracha Ted v roli potrhlyho experta pres ovoce. Tohle je proste spravna porce zabavy a rad si ji kdykoli pustim znova