Karel Gott 70 (2009) (koncert)

Estrádní záležitost se silnějšími i slabšími okamžiky, kde mezi povedený řadím například přítomnost Táni Kuchařový, která přednesla krásný blahopřání plus vystoupení několika, většinou dříve narozenejch, umělců. Mezi strašný chvilky naopak patřilo vystoupení tělocvikáře Maxy a (posledních pár let tradičně) afektovaný a uječený představení Lucky Bílý+již zmíněná stylizace pořadu. Bylo ale příjemný si připomenout řadu Karlovejch hitů a zároveň zajímavý se opět ujistit, že na něj u nás prostě pořád nikdo nemá. ___ Trefný komentáře (z těch několika málo, který jsem přečetl): Kulmon, sportovec. Komentář absolutně mimo (včetně blábolů jako "hudba z magneťáku", "playback" apod.): Zeck.

Warrior (2011)

Uf. Odpad nebo pět hvězd? Nebo průměr, kterej by mi z toho logicky vycházel při porovnávání kladů a záporů? Ne. I když je tam tolik blbostí a zbytečností, dělajících z filmu téměř frašku, která chce citově vydírat; i když mi moc neseděla postava bratra Tommyho (mj. fantasticky zahranýho Hardym), jen tak tak nedávám plnej počet. Na všechno předhozený jsem tentokrát přistoupil. Bylo to dobře natočený, bylo to strhující, šilo to se mnou a fandil jsem fest. Hlavně Hardymu a Noltemu.

Living with Michael Jackson (2009) (TV film)

Několik minut zajímavejch záběrů ze soukromí MJ prokládaných několika rozhovory, při kterejch Bashir nešetřil často velice nepříjemnejma otázkama. Až se divím, že to buď sám MJ nebo někdo z jeho týmu nezarazil. Odpovědi byly vesměs mlžící a infantilní. Z dokumentu jsem si odnesl především poznání, že tenhle geniální hudebník byl už v době natáčení (2003) dost mimo a je hodně pravděpodobný, že na tom byl podobně i pěknou řádku let předtím. Celkem smutný, občas až nepříjemný.

Úsměvy (1997) (pořad)

Úlisnej a slizkej Hanzlík je prostě příšernej, nesnesitelnej. Díly se Svěrákem si bohužel nepamatuju.

Pokoj naproti (2009)

Kdyby člověk už po půlhodině netušil, jak to celý bude. Kdyby jedno z dramatickejch hudebních témat nebylo obšlehnutý z The Thing. Kdyby nebyla postava portýra tak přitroublá, špatně obsazená a nesympatická stejně jako jeho dementní kolegové v kuchyni. Kdyby se tam všichni nechovali jak praštěný do palice. Kdyby to prostě nebylo ptákoidně natočený... Téma to není nezajímavý. Za finále přihazuju hvězdičku.

U-Turn (1997)

Pěkně odvedený filmařský řemeslo. Ale co to do maxima hnaný přešvihávání bezmála každý situace příběhu? Všeho moc škodí.

Hooligans - Zákon tribuny (2006) (seriál)

[Po pěti dílech] Českej název seriálu je zavádějící. Nečekejte pohled do kuchyně hooligans, nic o přípravách a organizování bitek, partyzánek a dalších hools zábav se nedozvíte, zrovna tak jako o jejich životním stylu a "zákonech". Je to spíš pořad o rivalitě mezi ultras - proč, kdy a jak vznikla a připomínají se většinou známý průsery v podobě vražd kápů jednotlivejch grup nebo běžnejch fanoušků a podobně. Tvůrci nás taky nechají ochutnat atmosféru nejvyhrocenějších evropských derby. Hezký, ale TV ochutnávka je nic proti zážitku na vlastní kůži, takže šup do Evropy na fotbal! P.S. Danny Dyer v roli průvodce hraje vostrýho týpka, jehož pohledy a grimasy jsou přímo vražedný. :-)

Líbánky bez ženicha (1996)

Hodně podivná bláznivina. Ale asi hovoří za vše, že jsem si to původně pustil v TV jako film na usnutí, jenže oka jsem nezamhouřil dřív, než to skončilo. Prostě zvědavost, jak to celý dopadne, a dá se říct i zábavnost, mi to nedovolila.

Americký ninja 5 (1993)

Tak tohle je přesně typ filmů, který škatulkuju jako céčkový.