Django (1966)

Django tvrdej jak veka, ovšem jen zpočátku, pak to jde do kytek a v závěru se to mění ve vyloženě směšnou frašku. Ale beru to prostě jako slušnej špageťák. Jenom nechápu, co na těchhle filmech ten můj oblíbenej magor QT vidí.

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Musel jsem si připomenout, kdy přesně byl natočenej Terminator. Zejména závěrečnej souboj babiček v týhle český komedii totiž mohl bejt pro Camerona slušnou inspirací. :-)

Lesní duch (2013)

Když půlhodinu směšnejch, debilních a okoukanejch situací a dialogů vystřídala další půlhodina nechutnejch, okoukanejch operací a řezničin všeho možnýho druhu, zvedl jsem se z kinokřesla a šel jsem radši na pivo. Raimi, tohle jsi posral!

Mamut (2009)

Naprosto reálnej příběh (a to včetně klišoidního závěru) manželskýho páru, kterej je finančně celkem za vodou, plus pár příběhů vedlejších. Na co v tom chtít hledat něco víc? Je to krásně přirozenej film. A to platí i o hereckejch výrazech, včetně dětskejch rolí. Vždycky mě moc potěší, když u vážnejch filmů nejsou výkony aktérů k smíchu, ale zaslouží si uznání. Taky mě nadchla spousta vizuálních, lehce přehlídnutelnejch detailů. Moodysson mě prostě umí oslovit, tohle je druhej zářez. [Hláška filmu, v ten moment dost hořce vtipná: "Víte, někdy to rodiče mají těžké."]

Tarzan, opičí muž (1981) odpad!

Paní Dereková prostě zatoužila na památku zvěčnit svoje krásný kozy na filmovým pásu, dokud se na to hezky kouká, tak se domluvila se známejma a manželem a spáchali společně tenhle směšnej paskvil, kterej chvílemi posloužil jako výborná veselohra, takže pokud nebudete mít nic lepšího na práci, můžete obětovat 100 minut koukáním na nádhernou Bo a věčně komicky vyprsenýho Tarzana (ale taky čupr figura), jinak to ovšem stojí totálně za hovno a výjimečně nemám ani náladu přihodit hvězdu za krásu hlavní představitelky.

Akta X (1993) (seriál)

I want to believe...

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

V Constantinovi křídla zlobivýho archanděla, tady svatozář - to je pro mě Tilda. Já bejt na jejím místě, tak by to asi skončilo hůř než zlomenou rukou. Trýznivej film.

Angel-A (2005)

Luc by si už neměl dávat tak velkou pauzu jako před natočením Angel-A, ke kterýmu mu pravděpodobně scénář našeptávala jeho (v tý době dvanáctiletá) dcerka Shana. Podle mě mu to neprospívá, zřejmě vychází ze cviku. Nebo už prostě nemá o čem, protože tohle je nejslabší kus, kterej jsem od něj viděl. Za emoce v poslední půlhodině a za moji novou lásku Rie dávám po hvězdičce.

Jaromír Jágr: stále na vrcholu (2012) (TV film)

Vyjma pár vážnějších témat je to malinko žertovně natočenej dokument převážně o návratu Džegra do NHL, kterej vám na tváři vykouzlí upřímnej úsměv. V závěru bohužel ztrácí dech, protože většina zajímavostí, vtipnejch scének a zajímavejch rozhovorů proběhne v první polovině filmečku, a proto taky srážím jednu star, přestože "68" je zkrátka nej nej nej!

Bitevní loď (2012)

Vydržel jsem. Opravdu jsem tu první půlhodinu s vypětím všech sil přečkal, protože jsem si prostě říkal, že to nemůže bejt taková k smrti trapná hovnařina po celý dvě hodiny. Odměnou mi pak byl průměrnej akční film s povedenejma, ale taky podivnejma (co se jejich myšlenkovejch pochodů týče) emzáčkama, u kterýho jsem se nenudil, ale v závěru filmu jsem se opět musel několikrát stydět, protože tohle jestli měla bejt nadsázka, tak se to mělo dát najevo jasněji a lepším způsobem. Slušnej popcorn, vlastně pardon, kuřecí burrito!