Oko bere (2008)

Oko berie nie je zlým filmom, chýba mu však niečo, čo dáva jedlu grády, chuť, štipľavosť, čím ho odlišuje od iného jedla. Scény v kasínach ju jednotvárne, neponúkajú (rovnako ako film) taký moment, keď divák prestane dýchať alebo si nervózne obhrýza nechty...Pritom rozjazd filmu, ako sa partia dáva dokopy a začnú chodiť do Vegas, je fajn. Zvrat v závere je v pohode, ale tiež tam chýba nejaká pridaná hodnota. Lepšie tri hviezdy

Fotky zítřka (2014)

Nápad je veľmi dobrý, všeobecne filmy s tematikou času a hraním sa s ním (minulosť, budúcnosť), mám rád. Je to však pohyb na veľmi tenkom ľade, každá drobnosť a chybička je o to viditeľnejšia. Time Lapse sa s tým celkom dobre popasoval, vadili mi možno také veci ako podávanie cez jedného dílera (v dnešnej dobe sa to dá určite aj inak). Ku podivu mi neprekážal záver, tvorcovia ho vymysleli celkom obstojne. Až na jednu drobnosť, prečo si holka v závere myslela, že foťák oplyvní minulosť, keď ovplyvňoval budúcnosť. Inak spokojnosť, ak máte radi komornejšie príbehy s málo postavami, choďte do toho.

Příchozí (2016) odpad!

Jeden z filmov, keď som sa neskutočne tešil, keď naskočili záverečné titulky. Šok prišiel, keď som zistil, že na koľkých Oscarov bol Arrival nominovaný. Nuž, proti gustu...

LEGO® Batman film (2017)

1. Nevidel som Lego príbeh, 2. Nevidel som sériu Batmanov v origináli, 3. Nemám napozerané komiksy v dostatočnej miere. Mix všetkých troch bodov spôsobil, že legového Batmana som si až tak neužil, na rozdiel od syna.

Země zítřka (2015)

Vizuálna stránka je v poriadku, o tom potom. Príbeh resp. jeho podanie však nie je dobré. Absolútne ma nevtiahlo do seba (čo sa teda asi čakalo), prekombinované, proste mi bolo šumafuk, ako to dopadne. A to asi nie je celkom v poriadku

Zmizení (2013)

Hneď na úvod musím napísať, že Prisoners má geniálnu atmosféru. Príbeh by mohol byť rutinný, ale práve atmosféra dotvorená počasím, tmou, hudbou, napätie vo filme sa dá proste krájať, je to, čo odlišuje Zmiznuzte od ostatných thrillerov. Trošku slabšia bola krimi stránka, vyšetrovanie ako keby náhodné, spojivká nachádzal detektív viac-menej len tak. Pohnútky "padoucha" sa dali tiež trošku viac dotiahnuť. Celkovo ale veľká spokojnosť, nevadila mi ani stopáž, čo pri 2 a pol hodinách už je čo povedať. Záver nesklamal, pri jazde autom v meste som ani nedýchal.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Mierne sklamanie. Čakal som od Kingsmana viac. Akčný film podaný po britsky, nechýba v ňom nonšalantnosť a typický ostrovný nádych s nezameniteľným gentlemanstvom, ktorý reprezentuje jednoznačne Colin Firth. V niektorých momentoch je Kingsman skutočne dobrý a spĺňa očakávania, bohužiaľ, má veľa slabých miest. Najslabším je asi samotný príbeh, scenáristi sa mohli viac vyhrať. Malo to hlavu a pätu, ale to bolo asi všetko, chýbala nejaká nadstavba, niečo navyše, pridaná hodnota.

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Jednotku som videl síce len pred mesiacom, ale nemal som tušenia, o čom bola. Dvojka bude asi o niečom podobnom, scenár žiadna sláva, vyzdvihol by som akurát akciu. Od filmu so Stathamom sa ale niečo také aj očakáva.

Zpívej (2016)

Po úvodnej muzikálovej scéne som mal trochu obavu, že to asi nebude pre mňa a už vôbec nie pre 4-ročného syna, s ktorým som bol v kine. Pôvodná skepsa však rýchlo vyprchala a na plátne ma čakalo príjemné prekvapenie. Film pekne odsýpa a aj keď v podstate ničím neprekvapí, dohromady dáva milú zmes. Záverečné finále je peknou bodkou.

Správní chlapi (2016)

Pozitívom je komediálnosť, niektoré momenty sú naozaj vtipné a zchuti som sa na nich zasmial. To je ale všetko, čo vo filme funguje. Scenár a dej je otrasný, nezaujímavý. Linka príbehu diváka absolútne nevtiahne a nie je podaná ani atraktívne, či už vizuálne alebo pútavým spôsobom.