Gemma Bovery (2014)

Príbeh na motívy Flaubertovej Pani Bovaryovej, ktorého hlavnou zbraňou je krásna Gemma Arterton (zhodou okolností s rovnakým menom ako hlavná hrdinka). Okrem nej (mám na mysli fyzickú krásu a telo, ktorou dokonala zahrala femme fatale) a pekného francúzskeho vidieku však Gemma Bovery nemá čím zaujať. Poznámka: prečítať si Pani Bovaryovú.

Švadlena (2015)

Je evidentné, že sa na filme podieľali z každej strany ženy. Krajčírka dýcha estrogénom vo všetkých uhloch. Pre mňa trochu podivný mix, chvíľu sa tvári ako sociálna dráma, potom ako lovestory, rodinná dráma, trochu komédie. A to mi nesedelo, zdalo sa mi to príliš nesúrodé. Z každého rožku trošku a pritom zo žiadneho nič.

Ant-Man a Wasp (2018)

Ant man a Wasp ťaží z jednotky a jej nápadov, tak trochu sa vezie na jej vlne. Tvorcovia pridali zaujímavé postavy (Ghost), ale mám pocit, že v niektorých momentoch sa aj sami strácajú v tom, čo chcú podať. Vidieť to najmä na príbehu a deji, ktorý teda mňa až tak nezaujal a na druhý deň vyfučal z hlavy. Jednohubka.

Sedm psychopatů (2012)

Páčila sa mi originalita. Ale bolo to také bizarné, v niektorých momentoch až príliš. Rozjazd dobrý, ale záver už nudí a čakal som len na koniec. Topka jednoznačne Sam Rockwell, ktorý si to evidentne užíva a jeho postava a výkon sú fantastické.

Thor: Ragnarok (2017)

Thora mám rád, o tom potom. Ragnarok sa snaží byť na rozdiel od predošlých dielov tým najvtipnejším, ale nemám pocit, že by sa to až tak extra vydarilo. Na úkor toho ide trochu do úzadia príbeh, čo je škoda. Vďaka farebnosti sa na to fajn pozerá, ale moje očakávania boli o trošičku vyššie.

Black Panther (2018)

Príbeh je v pohode, zasadenie na čierny kontinent medzi africké kmene a s tým súvisiace reálie tiež (ako jediná marvelovka). Aj keď to nie sú tie primitívne kmene ako by si človek predstavoval, skôr naopak. Poteší, že sa nerieši hroziaci koniec sveta (čo je veľa, to je málo). Čierny panter je priemer medzi marvelovkami, rozhodne iný ako ostatné, čo je fajn, ale nič, čo by si človek potreboval prehrávať viackrát. Nominácia na Oscara???

Tělo (2012)

Tretí Paulo a opäť výborné. Výborný nápad, atmosféra, prevedenie, originalita. Režisér podhadzuje perníčky, vy za nimi slepo idete a sledujete a v závere prídete nie k perníkovej chalupke, ale cukríkovej búdke. Tento typ filmu mám hrozne rád, napínavá psychologická a detektívna krimi so zauzlenou zápletkou, ktorú sa snažím odhaľovať a vykombinovať a v závere ma tvorcovia šokujú úplným a nečakaným twistom.

Black Widow (2021)

Film pre ženy z ktorého feminizmus a estrogén cítiť na sto honov. Typická popcornová blockbusterová jazda. Malo to štýl, akciu, zaujímavý dej, rozuzlenie tiež nesklamalo, občas vydarený vtip a plno pekných báb. Cover Nirvany v úvode bol brutál.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Najväčšie sklamanie v Marvel. Po tom, ako skvele naskočil Spiderman do Občianskej vojny som mal veľké očakávania. Dostal sa mi plytký a najmä detský príbeh o tínedžerovi, ktorý chce za každú cenu zachraňovať svet. Až je to otravné. Film vyšumí rýchlo z hlavy, žiadna zapamätateľná stopa.

Deník slabocha (2010)

Príbehy čerstvého šiestaka Grega, ktorý ide do puberty a chce sa stať populárnym na škole no absolútne sa mu nedarí. Knižná séria mala u detí veľký úspech. Film je určený pre ne. Nenudil som sa ani ja, sem tam som sa zasmial, príbeh celkom fajn odsýpal. Taká oddychovka na odreagovanie pre celú rodinu.