Symfonie strachu (2013)

Pri pozeraní filmu ma samozrejme napadla Telefónna búdka, ale s doprovodom vážnej hudby. Prvá polovica bola výborná, napätie bolo všadeprítomné, aj keď s drobnými rušičkami, ale okej. Po odhalení pointy a vzápätí aj padoucha to išlo z kopca, pribúdajú blbosti a nezmysly, dobrý pocit z prvej časti vyprchal. Hrozný záver tomu tiež nepomohol.

Slepičí úlet (2000)

Najlepšie z celého filmu sú jednotlivé gagy, fóriky, nápady a samozrejme odkazy. Ani ich nebudem všetky vymenovávať (koncentrák top), ale potešili a rozveselili. Nepáči sa mi však film ako celok. Viete, že Rocky nevie lietať, že sa vráti, že sa dajú dokopy, že sa im podarí utiecť a tak ďalej. Ale koniec koncov, je to animák a musia z toho niečo mať aj deti. U mňa priemer.

7 životů (2017)

Pre mňa prekvapenie, zaujímavé spojenie dobrého nápadu s akciou. Je v tom aj kus sci-fi, ale dobre podané. Príbeh má spád, po dejovom zlome to začne a vy nestačíte vydýchnuť. Navyše, dobrý záver, skorý určite nesklame.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Jednotka pirátov má grády a super tempo. Na plátne sa stále niečo deje, svet pirátov si musíte zamilovať a nehovoriac o skvelom Deppovi. Pravdou je, že dej je postupne rozťahaný a zamotanejší, keďže stopáž je aká je. Navyše, užijete si viacero twistov postáv. Prekliatie Čiernej perly si určite získal označenie kult najmä vďaka prostrediu pirátov, filmov z tohto prostredia je málo, navyše s takouto výpravou. A Deppom.

Plán útěku 2 (2018)

Tak toto nie, tradičný prípad toho, keď máme dobrú jednotku a chceme sa na nej zviesť. Nefunguje to, scény sa objavujú náhodne, bez zmyslu, často len pozeráte, čo sa to deje, prečo sa to deje. Snaží sa to byť cool, ale je to bohužiaľ často pravý opak.

Plán útěku (2013)

Imidžovka. Sly sa živí utekaním z väzenia a hľadaním chýb v ich zabezpečení. Dostane sa však do špeciálneho, z ktorého to asi nepôjde. Teda pôjde, to si asi domyslíte. Stretne sa s Arnoldom a kujú spolu plán. Dej solídne uteká a to je podstatné, odpustíte aj menšie zaváhania. Samozrejme, pri tomto obsadení nesmie chýbať aj akčná scéna, pri ktorej vybuchuje všetko naokolo, guľky lietajú ako zbesilé a triafajú každého len nie našich hrdinov. Ale okej, dajme tomu, kto by tomu aj uveril potom. Solídne 4.

Lásky čas (2013)

Lásky čas je príjemný romantický film s nádychom fantasy. Fajn sa na neho pozerá, pekne odsýpa. Nemôžem sa však ubrániť dojmu, že mal vo mne asi vyvolať väčšie emócie, ako vyvolal. Lepšie povedané, pozrel som si, pousmial, trochu dojal a koniec.

Milovník po přechodu (2017)

Čo musím zlatokopovi uznať, je že je na viacerých miestach vtipný. A ked píšem vtipný, tak sa naozaj smejete. Má však plno infantilných miest. Príbeh je síce originálny, ale niektoré pasáže trhajú uši a pozeráte ako puk, že čo to je za blbosť. Salma k zožraniu, tá asi fakt nestarne.

Hráči (2003)

Filmy o kartách, pokri, podvodoch mám celkom rád. Tuná to však nefunguje ako celok, scény sú pozlátané dokopy, niekedy trvá, kým sa zorientujete. Čo je fajn, sú tu nejaké prekvapenia a twisty. Neurazí, ale ani nenadchne.

San Andreas (2015)

San Andreas vás ničím neprekvapí. Padajú tam budovy, mrakodrapy, príde najväčšie zemetrasenie v dejinách. Medzitým je rodina záchranára Rocka na pokraji rozvodu, ale samozrejme, katastrofa ich spojí a dopadne to dobre (aj čo sa týka obnovy krajiny - postavíme to nanovo). Nič čo ste už nemohli vidieť asi stokrát. Oceňujem aspoň prednosť (konkrétne teda dve) a tým je Alexandra Daddario, na ktorú sa veľmi dobre pozeralo (najmä pri behu, škoda že neutekala častejšie). Niečo podobné platí aj pre Carlu Gugino, aj keď s menšími (vý)strihmi.