Šíleně bohatí Asiati (2018)

Čo chýba Rachel? Prsia. (parafrázované z filmu, bolo to asi tak nejak podané). Presne taký je aj film, povrchný. Stokrát omieľaný a videný príbeh, jediná zmena, že s ázijskou variáciou. Mimochodom, ten fór s prsiami bol asi najlepší z filmu (a neviem či aj nie jediný).

Noc v muzeu 2 (2009)

Jednotku som bral, bola vtipná, originálna. Dvojka sa snaží žiť z jej slávy a byť ako jej mladší súrodenec, ale absolútne sa jej nedarí, v ničom. Jedine v čare ženskej hrdinky, Adams je super, obtiahnuté gate jej tiež sedia a má väčší priestor ako Gugino v jednotke. Páčilo sa mi ešte využitie obrazov. Z pozitív asi všetko. Príbeh hrozný, ako keby písaný na kolene, veľké množstvo postáv tomu tiež nepridáva, skôr naopak, je ich až príliš. Navyše sú do úzadia stiahnutí hrdinovia z jednotky, ktorí nedostávajú žiadny alebo veľmi malý priestor.

Komorník (2013)

Film so zaujímavým námetom na istotu (boj za práva černochov, navyše priamo v Bielom dome), ale zráža ho strašne nezaujímavé podanie. Skáče obdobiami, plno hluchých pasáží, dej skáče halabala. Asi najzaujímavejšou linkou bola otcovsko-synovská.

Noční hra (2018)

Tri páry hrávajú po večeroch spoločenské hry. V jeden večer sa k nim pridá brat jedného z hrdinov a zavolá ich k sebe do domu. Tu im predstaví netradičnú hru a jazda sa môže začať. Originálna zápletka doplnená množstvom situačného humoru, zasmejete sa nielen na dialógoch, ale aj rôznych gagoch. Množstvo zapamätateľných vtipných scén a hlášok (mojím favoritom je podplácanie), pre mňa jedna z najlepších komédií v poslednom období.

Noc v muzeu (2006)

Noc v múzeu sa neopozerá. Najvhodnejšie pre rodiny s deťmi. Samozrejme, najlepšie časti sú priamo z múzea, kde to večer ožíva. Prítomné sú historické postavy a zvieratá z doslova z celej histórie (pravek, rímska ríša, faraóni, stredovek, indiáni, občianska vojna). Práve stret týchto kultúr prináša úsmevné a vtipné momenty. Všetko okolo toho (vzťah otec - syn) sú len omáčkou a vatou k spomínanej linke.

Svatební host (2018)

Zaujímavý začiatok veští, že nás môže čakať dobrý thriller z indického prostredia. Opak je však pravdou. Film postupne upadá do šedého priemeru a hrozný koniec ho potopí ešte o jeden level nižšie.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Prvé pozretie za 4. Potom som si prečítal knihu (ktorá je výborná) a film si pozrel znova. Forman je génius, vystihol to do fakt výborne. Možno malilinká výtka, žiadalo sa mi viac vyostriť vzťah McMurphyho a hlavnej sestry Ratchedovej. Inak veľmi dobré a tiež mi po prečítaní knižky som viac precítil a pochopil záver.

Bohemian Rhapsody (2018)

Pre fanúšikov kapely Queen určite samozrejmosť, pre ostatných náhľad za oponu vzniku a fungovania tejto nevšednej skupiny, ktorá vo svojom čase búrala stereotypy. A tiež príbeh nevšedného umelca a génia svojej doby Freddieho Mercuryho.

Dora a ztracené město (2019)

Úvod filmu, kde je malá Dora v džungli, je hrozný. Ide pravdepodobne o odkaz na rovnomenný seriál, ten však nepozerávame. Stredná pasáž, keď ide hrdinka z pralesa do civilizácie LA a do školy, je o niečo lepší, samozrejme vznikajú komické situácie. Hlavná časť, keď je Dora s trojicou kamarátov unesená do pralesa s cieľom nájsť stratený poklad, je asi najlepšia. Taká Lara Croft v detskom vydaní. Syn sa bavil, rodičia sa zapozerali tiež a nakoniec to aj celkom fajn utieklo.

Zázrak neznámého světce (2019)

Vidím, že každý máme iné ponímanie komédie. Bolo to síce netradičné, sem-tam mykne kútik, ale to je tak všetko.