Sedm statečných (1960)

No, když jsem byl mladší, tak jsem to žral...hlavně řízka Bernarda O´Reillyho (Bronson), který tak nešťastně zahynul, při ochraně vesnických dětí a rozporuplného elegána Leeho (Vaughn). Při nedávném shlédnutí, jsem se ale spíše smál...ještě si pamatuji na ledově klidnou chůzi Yula Brynnera nebo na pistolníka Leeho, který bědoval, že dřívě chytil všech sedm much, zatímco nyní jen čtyři...ale ono to ke správnému westernu asi patří:)

Příběh rytíře (2001)

Rytířská kultura je mým amatérským i odborným zájmem. Příběh rytíře je z tohoto pohledu slátanina, na které oceňuji alespoň Chaucerovy hlášky, vnady Shannyn Sossamon a temného záporňáka Rufuse Sewella a jeho opravdu pěkné černé brnění...K znásilnění skvělé písně We Will Rock You pro potřeby tohoto filmu snad není co dodávat.

Slasti Otce vlasti (1969)

Herecké výkony to je opravdu lahoda..ale co film jako takový?Jako lehká taškařice s historickým námětem je to výborné,ale historický film to rozhodně není,spíše pěkná mystifikace...no, je třeba se nad to povznést:)

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Carlyle se snaží seč může a jde mu to opravdu dobře, ale ja v něm prostě neviděl Hitlera..vždyť takhle vůbec nevypadal a že by to byl takový klaun a chcípáček to se mi taky nechce věřit.

Království nebeské (2005)

Mám velmi rád historické filmy, bohužel hodně často se nestačím divit jaké paskvily světová kinematografie vypouští mezi diváky, pokud je však příběh zajímavý a dobře ztvárněný, jsem ochoten pominout některé nedostatky. Na Království nebeské jsem se velice těšil, neboť jsem věřil, že Scott se námětu ujme velmi profesionálně. Nemohu říci, že bych byl vyloženě zklamán, například výpravu jsem si opravdu užíval a O. Bloom se mi zamlouval, i když jsem byl k jeho herectví zpočátku skeptický. Další herecké výkony mne však nijak nezaujaly, hrály na úrovni komparsu. Vyzdvihnul bych snad ještě krále Balduina, ale když celou dobu vystupoval v masce, je docenění jeho hereckého umění opravdu komplikované. Nicméně takové věci by mne netrápily. To co mi bralo z filmu opravdu radost, byl neskutečně zoufalý scénář..vůbec se mi nelíbila polovičatost s jakou byly jednotlivé charaktery vykresleny ani nelogické skoky v dějové linii ani milostný románek, který byl postaven na velmi plitkých základech, takže jeho věrohodnost byla trapně slabá. Celkový dojem z mocenské situace v tehdejší Levantě je tak zjednušující, až je historicky zavádějící. Desítky minut vynaložených na bezduché a zbytečné dialogy hrdinů, měly být investovány do stmelení celkového děje. Především pro slabý scénář dávám tedy 60% a nikdy více.

Zběsilost v srdci (1990)

Jeden ze stravitelnějších Lynchových filmů, i když pořád dost ujetý :) Ten film mi dal přesně to, co jsem od něj očekával, takže u mě spokojenost nejvyšší

Zaklínač (2001)

Ten film vždy nadzvedne ze židle...vždyť tohle není Geralt, jak jej znám od Sapkowského!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Viděl jsem návrat krále počtvrté, možná popáté. Čím více shlédnutí, tím menší kvality pro mne tento film má. Nebýt bravůrní Tolkienovy předlohy (která je nadto místy nechutně překrucována) byl by tento film jen průměrným fantasy snímkem.