Elektra (2005)

Včera jsem viděl už asi počtvrté, poprvé se slovenským dabingem ;) Přitom je to obyčejný akční film z roku 2005, nájemný zabiják vs. ti špatní, dokonce s podprůměrným hodnocením, což už ale neberu vážně, první vlna rádoby kritiky a na ní se vezou ostatní. Jenže tam je kombinace žena-bojovník a v hlavní roli Jennifer Garner. Tomu jsem - opět - neodolal, i když to šlo přes půlnoc. A po tolika shlédnutích už musím 4*.

Žena v černém (2012)

Velmi dobře natočeno, režie, kamera, střih, hudba, exteriéry anglického venkova začátku 20. století... pokoukáníčko. Jen mě překvapilo, že když je žánr horor a drama, že tam ty hororové prvky budou a ještě v působivém provedení. Fakt jsem se během první hodiny několikrát pořádně lekl :) Chce to dobrý obraz i zvuk, navodit si atmosféru a užijete si to. Za mě lepší 4*.

Kohout na víně (2011)

Nečekaně dobře natočená německá komedie s tradiční zápletkou skutečný vs. biologický otec, kterému je to sděleno poněkud opožděně. Til Schweiger odvedl velmi dobrou práci jako scénarista, režisér, producent i herec. Navíc neokoukané tváře, určitě lepší 3*.

Zdrojový kód (2011)

S přimhouřenýma očima, ale pošmáknul jsem si ;) Kdo má rád zápletku ve stylu Groundhog day (Na hromnice o den více), jeden z mých top-filmů, doporučuji. Je to sice slabší, mini-stopáž 80 minut, dalo by se z toho vytěžit více, ale proč ne. Za mě 4* a Michelle Monaghan je opravdu okouzlující :)

Signál (2012)

Český film, hlavní role Dyk, Hádek, Roden, vedlejší Polívka a Menzel, příjemné překvapení v podobě postupného gradování příběhu, takže po hodině ještě opravdu není konec, i když to tak vypadá, herecké výkony velmi dobré, proč se film jmenuje Signál pochopíte záhy... po skončení musím dát lepší 3* (nebo horší 4*), protože na české filmaře slušná práce.

Mupeti (2011)

No to jsme si naběhli... že rodinný film ;) Nejsem si jistý věkovou kategorií, ale dost se tam mluví, takže cca 4-8 let, pro starší nebo celou rodinu to asi není. Navíc muzikálové scény! Pokud to nevypnete během první hodiny, tak pak se to trochu rozjede ale více než ke 2* to nedojede. PS: Já Mupety neznal. Teď už jo ;)

Holka s prknem (2011)

Romantika tam je, hloupé to není, věkově zaměření 15-20, krásné alpské hory a sjezdovky, Bill Nighy to jistí, dá se tím vyplnit večer, ale žádný výrazný filmový počin to není. Takové příjemné osvěžení v parném létě a 3* za hlavní roli.

Elitní zabijáci (2011)

Průměrný akčňák, Statham nepřekvapí a nezklame, skoro sedmdesátiletý Niro překvapí příjemně, pár dalších týpků se taky snaží... natočeno na základě spekulací o tajné válce SAS (britské spec. jedn.) v Ománu. Akční oddychovka za 3*.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Do filmu jsem se pustil, aniž bych četl jakoukoliv recenzi či hodnocení. Proč taky, Saxána je legenda, režie Vorlíček, nutno vidět. Mohl jsem si tedy vytvořit vlastní, neovlivněný názor. První dojmy přetrvaly až do konce filmu. Co ten vyprávěcí úvod? Existuje snad někdo, kdo neviděl Saxánu? Co je tohle za 3D animaci? To i Zemanova Cesta do pravěku (1955), je zajímavější! A ty oči těch animovaných postaviček? Jsou snad šilhaví či nevidomí? Dialogy... to je nějaká herecká zkouška či co? A příběh... ? Nenalezen. Tak ubohou "dvojku" jsem ještě neviděl. Z úcty k Petře Černocké dávám jednu *, ale tak fenomenální film jako je Dívka na koštěti si něco takového nezasloužil.

Radostná událost (2011)

Něco z francouzské produkce, herci neokoukaní, hlavní dvojice dobře vybraná, je se na co dívat, ale jako komedii bych si to označit netroufnul. Přitom oblíbená zápletka, těhotenství a narození mimina dvojici, která si tak úplně není jistá, tomu nahrává. Zpočátku to ještě jde, v závěru už film bojuje o průměr. Za mě 3* a pokud vidět, tak kvůli sympatickým hlavním hercům a naturálním scénám.