Trainspotting (1996)

První setkání s božským Ewanen McGregorem. Opravdu povedená muzika, což je ostatně u Boylových filmů zvykem. Na zděděné VHS drhla prvních dvacet minut páska, ale nikdy mi nevadilo, že se nekoukám od začátku, to přišlo až za pár let...

Hry bez hranic (1965) (pořad)

U úvodní znělky jsem jako tříleté dítě z neznámého důvodu vždy propukla v obrovský pláč. Pro mě kdysi hravé seznámení s faktem, že nejsme jediný stát na Zemi:).

Fish Tank (2009)

Mia miluje tancováni a žije v Essexu. S hlavní hrdinkou se mi podařilo ztotožnit, ačkoli tancování nemiluji a nežiji v Essexu. Fassbender přesvědčil, že o něm ještě uslyšíme. Kierston Wareing by se mohla klidně utkat i s Asiou Argento v The Heart Is Deceitful Above All Things jako nejhorší matka v dějinách kinematografie, ale největší překvapení je Katie Jarvis, která jako ,,neherečka,, opravdu zazářila.

Ženy v pokušení (2010)

Jedna hvězda snad jen za Elišku, dlouho jsem nic tak hloupého neviděla.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Příliš stylizované, chladné a tak nějak autenticky k době nedotažené. Ovšem pointa stojí minimálně za tři hvězdy.

Mother and Child (2009)

Pro mě pouze průměrné dílo, ačkoli věřím, že spoustu lidí může oslovit. Mnoho scén na mě působilo absurdně až kýčovitě. A žádný z osudů hrdinek se mě v závěru vlastně ani příliš nedotkl.

Lidice (2011)

Obrovský kýč o jedné velké národní tragédii. Ani opravdu rozsáhlé zvukové stopáži se nedaří ždímat z diváka emoce, ba naopak bych nikdy neřekla, že mi hudba jako doprovod děje bude někdy vadit. A výjimečně to nežeru ani Rodenovi...

Rodinná oslava (1998)

Od začátku tušíte, že rodinná oslava tatínka se pěkně zvrtne, jen nevíte, co od koho očekávat.

REC (2007)

Opravdu jsem se chvílemi bála, jestli na mě nějaký ten zombík taky nepřijde.

Klíč k minulosti (2010)

Četla jsem knihu a film se mi líbil. Kristin snad nikdy nezklame. Jen 111 minut je v tomto případě možná trochu moc. Příběh Sáry mě hodně zasáhl a trvalo mi dlouho, než jsem se s tím smířila.