Prázdniny (2006)

Oddychovka pro příjemný nenáročný odpoledne, upřímně mě překvapilo jak milým a nevtíravým způsobem to bylo natočené, citlivá a přesto nepřehnaná (alespoň ne moc:), humorná podívaná do světa složitých lidských vztahů i neméně složitých duší hlavních postav. Některé momenty mi přišli sice trochu okoukané až trapné, nemusely tam být (jinak by to bylo za 4-5*), ale celkově mě potěšilo jak mě oproti mým očekáváním tenhle film vtáhnul.

Soupeři (1977)

Paráda! Od začátku až do konce jako na kolotoči, a navíc - když jsem slezl, nebylo mi na zvracení jako mi obvykle po kolotoči bývá, nýbrž jsem se cítil klíďo na další jízdu. Oba hlavní představitelé jsou perfektní, úplně jsem věřil, že to nejsou herci, ale důstojníci z časů oněch. Souboje jsou lahůdkové a i když se zrovna nebojuje, je pořád na co se dívat, například scéna z Ruska nemá chybu! Zkrátka a dobře 5*.

Renesance (2006)

Čekal jsem do 23.15. než to začlo na Čt a to byla velká chyba...kdybych si místo toho četl knihu o pohlavním životě kopretin, byl by to mnohem adrenalinovější zážitek. Jediný plus tohohle filmu je vizuální stránka, jinak to nestojí ani za starou belu.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Hitovka českých obýváků, zdravotnické science fiction - tam, kde by vás v české nemocnici nechali 3 hodiny čekat, pak by vás seřvala sestra a poslali by vás do prdele, vám zde nabídne lékař šálek čerstvé kávy. Já jsem vyjímka, protože mám opravdu skvělou doktorku. Zpátky k seriálu - všichni to kritizujou a všichni na to čumí. Já si u toho náhodou skvěle odpočinu.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Tak jako bylo to zajímavý, hezký prostředí a moje oblíbená doba, kdy muži nosili paruky a ženy sukně. Dějově to taky ušlo, ale bylo to možná trochu moc dlouhý, a především ta hromadná soulož na konci - to jsem zůstal sedět s otevřenou pusou jestli je to vtip nebo co se jako vlastně děje...tahle scéna tam patřila asi jako prase domácí na výstavu trvalek. Úplně mi to zkazilo do tý doby docela hezkej zážitek z filmu. Taky bych rád věděl, co se s ním na konci vlastně stalo...jestli ho ti lidi sežrali nebo odsouložili z povrchu zemského?? To jsem nepochopil...

Bruno (2009)

Jako film lehce nadprůměr, hlavně mě ale potěšila plejáda ukázek hlouposti, arogance, tmářství a fanatismu, penězchtivosti, dále stupidity současné módy a jejích představitelů a představitelek, rádoby drsnosti atd. Skvělé.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Vcelku milý příběh se zajímavým nápadem, ale to je asi tak všechno. Natírání malého kousku másla na příliš velký krajíc (slovy klasika:), smrtelně dlouhé, posledních 78 minut bylo neskutečně ukňouraných, pořád teda jako že ne, ale vlastně jakože jo, i když vlastně jako ne nebo jo...?...Jako když přehazujete jezevčíka přes plot a on se vrací dírou pro slepice. Nicméně za shlédnutí to stojí.

10 000 př. n. l. (2008) odpad!

Nejdřív mně vadilo, že "pralidi" jsou sice jakžtakž voháklí jako pralidi, ale v ksichtu vypadají jako současní lidi. To mi neříkejte, že takhle opravdu vypadali před 12.000 lety. Určitě je mohli pořádně namaskovat no né? No a pak ten hloupej příběh, klasický scény už ticíckrát viděný navíc v pitomým kontextu doby 10.000 let před naším letopočtem....hrůza. Taky by mě zajímalo, jestli byli všichni pralidi takhle přecitlivělí..myslím že ne:) To jen potrvzuje, že se nepodařil skloubit velmi dobrý nápad na prostředí a dobu filmu s nafoukanci a neurotiky dneška, není se co divit, holt to nejde dohromady. Kdyby lidi před 12.000 lety byli jako tihle ve filmu, tak planetu Zemi dneska obývají výhradně králíci.

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Zprvu jsem pochyboval o kvalitě filmu z roku 2006 - obrázky z galerie mi připomínali kulisy z natáčení československých pohádek z dob komunismu - ale oslavující komentáře mě přesvědčili abych se podíval a to byla chyba. Klady jsou snaha o reálnost soubojů, vizáž hrdinů, záběry z přírody, Zápory: V dabingu hlas hlavního padoucha a la Darth Vader, světelný meč, celková mdlost. Nelíbilo se mi to. Přeceňené až hrůza.

Dračí příběh (2008) (TV film) odpad!

Arcikravina, draci vypadali jako rejnoci, princezna ubulená nána, do toho jeden zhrzenej černoch, kde se vzal, tu se vzal, zřejmě aby film měl "multikulturně edukativní charakter" (pozor, nejsem rasista, ale do filmu se ten chlap prostě nehodil) no a když pomocník hlavního hrdiny vytáhnul z rance promítačku, tak jsem omdlel. Pak mě vzkřísili, takže jsem mohl shlédnout klasickou promítačkovou scénu "Seznamte se s nepřítelem" a to mě na druhou stranu opravdu rozesmálo, protože něco podobný kvality jsme natočili s příbuznýma když mi bylo deset, takže za to připomenutí srandy zažité v dětství patří tvůrcům můj dík, celkově bohužel musím říct, že celý tento film byla podivná slátanina výplodů chorých myslí a kdyby se na to se mnou nedívala moje slečna, tak bych to vypnul už ze začátku.