Líbáš jako Bůh (2009)

Tuze dlouhá slátanina americkýho vánočního filmu, napodobeniny scénky příjezdu manželek z S tebou mě baví svět, a něčeho čemu jsem nerozuměl. Kdybych tenhle guláš nespořádal v kruhu dobrých přátel, tak bych se asi pozvracel. Posledních 40 minut už jsem jen čekal až to skončí. Poledňáková přece točila hezký filmy no né? Ale toto? Až na pár momentů se mi to vůbec nelíbilo, smrdělo to kýčem jak nemytej kokršpaněl a táhlo se to jak když želva se šnekem hrajou šachy.

Tyson (2008)

Zajímavá zpověď mojeho nejoblíbenějšího boxera. Tyson byl jako skála, hejbal se jako tygr a bouchal jako bůh. Osobní život už v takovývh superlativech neprobíhal. Ale klobouk dolů před tou pokorou a sebezhodnocením, které tu předvedl. To mu musí nechat i jeho nejzarytější antifanda. Škoda, že Cus D´Amatovi nebylo o 20 let míň, když se poznali. Za správnost neručím, ale někde jsem četl, jak se Mika Tysona ptali u soudu: "Tak znásilnil jste tu ženu?" Tyson: "Ne, ale mě v životě vojebali snad všichni." :D:D K smíchu a zároveň k pláči. Dobrý dokument.

Manželé z roku II (1971)

Rozvodové řízení z 18. století. Spousta hromadných rvaček, honiček, soubojů...Velmi koukatelné. "Hééj, občane!"

Smůla (1972)

Celkem dobrá gangsterka/vězeňské krimi/drama:D Bylo tam od všeho něco. Od všeho tam taky něco chybělo. Výsledek je ideální na deštivý večer. Doporučuju k tomu podávat večeři, víc vás to bude bavit.

Muž z Acapulca (1973)

Na tohle dílko je zkrátka zbytečné psát 15 321 785 -átý komentář. Prostě to nemá chybu. Yes. No. OK:D

Nepřemožitelný (2006)

Nenáročné pokoukání. Nemuselo tam být tolik kamarádských ujišťování, podobných keců tam bylo až moc. Nemuselo tam být ani tolik záběrů na šílící fanoušky. Místo toho tam mohlo být víc tréninku, dřiny a vychytávek. Jinak se mi to líbilo.

Mistr mezi vyděrači (1992) (TV film)

Sherlock Holmes coby lupič v saténové škrabošce a Sherlock Holmes coby klempíř. Přidáme do toho pěstní souboj a ukázku Holmesova karate viz úder malíkovou hranou a vcelku se pochlámeme. Dobré, o mnoho lepší nežli Svobodný mládenec, ovšem stále tomu cosi chybí, jakási příchuť, která by z 3* Vyděrače udělala 5*Psa Baskervillského.

Vůně ženy (1992)

Jestli mě tohle mělo dojmout, tak se to fakt nepovedlo. Zato bavil jsem se skvěle, na Pacina bych vydržel koukat i kdyby hrál poraženej strom. Jak hulákal v té aule, že si měl přinést plamenomet:D Jak praví ve filmu Chris O´Donnell: "Posral jste to. A co má bejt? Každej to někdy posere, život jde dál, ne? Toť svatá pravda. Světovou populaci můžeme hrubě rozdělit na 1) parchanty 2) ovce 3) slušný lidi. Jsem rád, že parchanti to projeli. Na Pacinovo závěrečně řečnění by se měli povinně podívat a vzít si k srdci všeljaký naši papaláši, politici a potentáti. Ten výbuch potlesku na konci si mohli odpustit, mohlo to být decentnější. Chvílemi to bylo nemastné, neslané.

Veřejní nepřátelé (2009)

Odteď končím se Spořením s Liškou, beru kvér a jdu na to. Napínavý, akční scény povedený, ale k pěti hvězdám tomu něco chybělo. Záběr ze začátku filmu na farmářku a jejího malýho kluka před domem mě úplně popletl, říkal jsem si - to se hergot zase dívám na Road to perdition? No co, Dillinger byl zatraceně sebevědomej drzej gauner a dostal, co si zasloužil. Fandil jsem policajtům už od začátku:). Abych pravdu řekl trochu mě to zklamalo, na ten kravál co se kolem toho dělal. Ale hezky natočená gangsterka to vcelku je, to zas jo. Jenže přátelé, Veřejní nepřátelé nejsou Veřejný nepřítel. Pchá! Kam se to hrabe na numéro une! Salut!

Nenapravitelný (1975)

Ďábelský kolotoč Viktorových podvodů, improvizací, prodejů a lstí zatočí zaručeně s každým! Dokud Viktor nenarazí na krásnou psycholožku, která zdědila po své mamince zásadu, že v rodině se žena stará o peníze:) Bezvadné Belmondovo převleky, krásná Genevieve Bujold a skvělí komplici s pojízdným domkem a kupou dětí. Klasika.