TomasKotlant

TomasKotlant

Tomáš Kotlant

okres Praha
Tvůrce nezávislých animovaných filmů, příležitostný neherec.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 23.12.2019  22:31

Nebýt posledního záběru, bylo by to o dost horší...

• 23.12.2019  22:23
    Le Mans '66 (2019)

Film se nějak nedokáže rozhodnout, jestli chce divákovi zprostředkovat emoční drama nebo pravý srdcařský závodění, takže ve výsledku nedostanu plnou měrou ani jedno... Je to fajn film, ale asi jsem měl až moc velký očekávání. A Rivalové byli přecejen o notný kus lepší. Ve zkratce: Někdy se prostě z hořícího auta nedostaneš včas...

• 23.12.2019  22:08

O tom, že tam bude Palpatin jsem věděl už před filmem... ale... WHAAAT??? Když už ho sakra reinkarnujete, tak aspoň ty jeho schopnosti nějak předveďte, tomuhle týpkovi jsem to nevěřil ani na chvilku... čímž první třetina filmu v háji. Pak se tam zbytečně moc kecá a vysvětluje a když už to konečně začne nabírat spád a jsou tam scény, které se vyrovnají sedmiččce a osmiččce, tak to ten konec zase totálně pošle do GALAXIE (dosaď si co chceš). Takže... kolísá to celou dobu někde mezi odpadem a 5 hvězdičkama, takže průměr za 2*, protože jako celek je tenhle poslední díl totální slátanina a ani těch pár úžasnejch momentů nedokázalo uspokojit moje mezigalaktický touhy na víc než pár desítek sekund... Ve snaze zavděčit se všem se to nelíbilo ani mně, a to si stojím za tím, že 7 a 8 jsou nejlepší díly celé ságy... Nejlepší postavy tohohle dílu jsou Luke Skywalker a ta v tý helmě, čili LEVEL hlavních postav je totálně v háji. Nebejt těch vzájemnejch prolínaček, tak tam Rey s Kylo Renem fakt nemaj co hrát a dělaj jen křoví, přitom v osmičce byli oba krásně rozehraný. Ve zkratce: Člověk se na to půl roku těší a pak je akorát nas...nej, že na to šel.

• 14.12.2017  16:00

Star Wars se ubralo zajímavým směrem, během filmu jsem se docela dost nasmál a přitom byla zachována filozofická hloubka dřívějších dílů, mnohdy je dávána i víc na odiv, aniž by to znělo lacině. Občas jsou zvraty až přehnaně naivní, nicméně často se zpětně ukáže, že to byl scénáristický mistrovský záměr. V pár místech je film i přes svou délku nejasný, ale tak nějak doufám, že to bude v dalším díle dovysvětleno. Čímž pádem mě tvůrci chytili na udičku a já jim gratuluji. *** Ve zkratce: Síla se probouzí, můj účet na ČSFD se probouzí.

• 5.8.2015  23:14

Příběh se zdá být silný, ale něco mi tam úplně nefungovalo. Jako bych si trochu nebyl jistý, zda té holce skutečně bylo pomoženo. *** Ve zkratce: Ze stromu, tmy a ticha do světa dotykové řeči.

• 5.8.2015  23:11
    Nezlomný (2014)

Překvapivě docela silné sdělení filmu nezanesené přílišnám patosem. Režijně slušné. *** Ve zkratce: Kdo přežije válku, vyhraje.

• 5.8.2015  22:14
    Labuť (amatérský film) (2015)

Zpočátku a v momentech, kdy film stojí pouze na hereckém výkonu kluka, je to takové rozpačité, nepřijde mi, že by se v té roli cítil jistě. Plus tam možná hraje roli slovenština. Scéna se slečnou super a snová atmosféra taky docela dobře funguje. Jen by to ještě chtělo nějakou hlubší myšlenku, zápletku či gradaci, takhle to krom atmosféry nic neevokuje. Rámec s ptáčkem je zajímavý, ale to, že to není labuť, trochu vytváří dojem chyby... Chtělo by toho ptáčka dát do vztahu s labutí. *** Ve zkratce: Tam hore je labuť.

• 29.6.2015  23:57

Po většinu filmu mi přišlo, že sleduju užvaněný brak, ale místy jakoby to mělo hlubší myšlenku... Nevím. Možná je problém v neznalosti seriálu, možná jinde.

• 12.6.2015  09:28

To si tak mimochodem zaletíte pro kámoše na divokej západ, pak stejně prchnete bez něj a ještě na jeho přání zničíte bez větší snahy ten úžasnej stroj času. Ale on si dědula vynálezce určitě nějak poradí, zvláště je-li poháněn motorem lásky.

• 8.6.2015  19:58

Hlavně ze začátku dost podivná dramaturgie a taková nijaká atmosféra, pak se to zvrhne do perverzní manifestace a až ke konci začne atmosféra působit příjemně zvrhlým dojmem a vyústí poměrně uspokojivým závěrem. Komentář vypravěče je často rušivý a kazí atmosféru, režie poněkud zmatená, snad jen hudební podkres a zvuková kulisa si po celou stopáž drží velmi vysokou úroveň. Podivné spojení H. Ch. Andersena s názvem filmu na notách, místy krásná vizuální stránka, která se však někdy lehce bije s digitálními efekty, několik úžasných detailů, které dokážou vždycky aspoň na chvíli rozpumpovat atmosférický zážitek. Možná až moc velká snaha o originalitu adaptace, cílové publikum neznámé, nicméně pokud máte rádi animaci nebo lehce zvrácený humor, tak za zhlédnutí to stojí. *** Ve zkratce: Znásilněná pohádka, kde si to znásilnění však budete aspoň občas užívat.

• 8.6.2015  11:25

Návrat v čase do časů návratu v čase. Sabotáž času, předání sportovní ročenky aneb cesta za bohatstvím a ruinováním sázkových kanceláří. Teror. Chaos. Náprava. Next episode? Western.

• 7.6.2015  21:26

Vo tom, jak kluk při výletu do minulosti málem sbalí vlastní matku a jak musí zachránit svou existenci. Na konci prvního dílu nasedá se svou dívkou a strejdou vynálezcem do DeLoreanu a letí do budoucnosti kvůli dětem vlastním. *** Ve zkratce: Jezero, auto na šrot, DeLorean, kamera, minulost, pád ze stromu, auto, v posteli, záchrana, blesk, přítomnost, výlet vynálezce, tři v tom.

• 5.6.2015  18:55
    Ex Machina (2014)

Velmi solidní psychologická studie lidského druhu na bázi umělé intelegence. *** Ve zkratce: Kupte si Avu!

• 27.5.2015  23:24

Velmi zajímavý dokument mapující divadelní představení na politické scéně. Takhle má vypadat upřímná politika! Aneb politika je divadlo a to by se mělo dělat pořádně :)

• 19.5.2015  10:51

Slušná oddychovka bořící stereotypy.

• 17.5.2015  13:11

Možná by to mohlo být kratší, ale výtvarné a animační zpracování je velmi zajímavé.

• 12.5.2015  23:24

Koukatelné, něco jsem se snad i naučil :)

• 10.5.2015  20:52

Akční nářez se spoustou úžasných triků, kterému chybí k dokonalosti snad jen Superman s Batmanem :) Zajímavé ztvárnění umělé inteligence, dokonce i Terminátor může zavidět. *** Ve zkratce: Dva sympatiční superloseři z Východu se pod vlivem pána Zla namontují do světa stereotypních a hláškujících superhrdinů z Ameriky.

• 10.5.2015  20:47
    Snílek (2005)

Velmi dojemný film, který však místy do diváka vpravuje emocionální vjemy velmi povrchními způsoby, což mě odrazuje od toho, abych dal plné hodnocení. *** Ve zkratce: Malá holka miluje jednoho koně, stane se jeho majitelkou a jde si za svými sny.

• 10.5.2015  11:56

Některé scény mají velmi hluboký podtext, ale jako celku něco málo chybí, aby ty krásné okamžiky v člověku vydržely delší dobu. *** Ve zkratce: Ochránci, co chtějí zabíjet malý prasátka, tomu teda říkám výhra.

• 9.5.2015  21:18
    Sunset Blvd. (1950)

Slušný, ale trochu málo akční. Mulholland Drive je lepší.

• 27.4.2015  10:05
    Rezistence (2015)

Velmi pěkně natočené pokračování pěkného filmu s poměrně zajímavým filozofickým podtextem, porcí akce a robotické romantiky. Docela pěkný koncept neideálních hrdinů. Tris už nevypadá tak sexy. *** Ve zkratce: There is some hidden section. Divergent.

• 27.4.2015  10:02
    Neutečeš (2014)

Slušná žánrovka, která neurazí, ale ani nijak zásadně nenadchne. *** Ve zkratce: No sex, no problems.

• 15.4.2015  10:26
    Romové ve 3. miléniu (TV film) (2015)

Tento dokument se nesnaží o všeobecnou objektivitu a nabízí pouze střípek netradičního pohledu na romskou problematiku. Pokud byl záměr ukázat romskou společnost z co možná nejlepší stránky, tak fajn. Ale je velmi těžké se přenést přes to, že je dokument mizerně sestříhaný a že postrádá jakoukoli příběhovou dramaturgickou koncepci, neboť se přechází z místa na místo a po chvíli to začně bejt pěkná otrava. Kdyby to bylo udělané pořádně, tak bych možná i uvěřil, že to autor se svým poselstvím myslí vážně a že to není povrchní agitka. *** Ve zkratce: Mezi všemi etnickými skupinami jsou slušný lidi.

• 15.4.2015  10:21

Materiál je to velmi kvalitní, ale stopáž je trochu přestřelená. Kdyby se z toho udělaly dva dokumenty - jeden o závodě a jeden o tom pánovi co umřel při běhání, tak by obě ty části byly mnohem lepší než tento celek s trochu nejasným příběhovým ukotvením. *** Ve zkratce: V horách, kde boty z pneumatik by se daly krájet běhá Bílý kůň.

• 15.4.2015  10:17
    Kašlu na to (studentský film) (2013)

Výborně vypointovaná záležitost! *** Ve zkratce: Zbraně nepatří do rukou dětem a zoufalcům.

• 15.4.2015  10:15
    Napišto! (studentský film) (2015)

Zajímavý námět s velmi slušným hereckým obsazením. Zoufalství hlavního hrdiny nepůsobilo úplně uvěřitelně, aby mi ho bylo skutečně líto. Jinak pěkný film s několika nedotaženými detaily. *** Ve zkratce: Na novinářský odvaz potřeba dlouhý provaz.

• 1.4.2015  10:27
    Fotograf (2015)

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda na to jít, ale když jsem narazil na projekci pro studenty a důchodce za 60 Kč, bylo rozhodnuto. Nejdřív mě překvapilo, že sál téměř výhradně zaplnili důchodci. Pak mě překvapilo, že film má celkem hloubku. Skvělý herecký výkon od Rodena jsem čekal, ale skvěle hráli všichni. A po konci musím smeknout a říct, že jsem rád, že jsem na Fotografa šel. Jeden z obsahově nejosobitějších filmů všech dob. *** Ve zkratce: Kolorované fotografie, omyvatelné. *** 31. 3. 2015, kino MAT

• 31.3.2015  10:21
    Město 44 (2014)

Šampónková cukrkandlová romance na pozadí surové války. *** Ve zkratce: Dost drsný. *** 30. 3. 2015, komorní kino Evald

• 26.3.2015  10:19

Rozjíždí se to pomalu, neboť jsem si už začínal říkat, kam se poděla ta super atmosféra z traileru. A ono ejhle, najednou to začalo gradovat a to finále je naprosto parádní, že mi až slzely oči (psát sem, že jsem brečel nebudu, i kdyby to byla pravda). *** Ve zkratce: Tulení víla forever! *** 25. 3. 2015, kino Aero, původní verze s titulky

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31