TomasKotlant

TomasKotlant

Tomáš Kotlant

okres Praha
Tvůrce nezávislých animovaných filmů, příležitostný neherec.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 19.9.2020  14:55
    Na střeše (2019)

Scénáristicky i herecky zajímavé, nebýt podivně uříznutého konce, tak by to bylo na 4* :) Ve zkratce: Ťao Ťang a děda šachista.

• 7.8.2020  23:51

No, filmařsky by to mohlo být zajímavější, ale udělat z motivu reinkarnace koukatelný a celkem i zábavný mainstreamový film, navíc aniž bych viděl jedničku - tedy možná to je i výhoda, tak to si zaslouží obrovskou poklonu. <3 A na to si dáme PAC! <3 ☆ * <3

• 7.8.2020  23:45
    Hra (2019)

Z jistého tvůrčího a vztahového sentimentu musím dát filmu plné hodnocení, ač racionálně by to bylo aspoň o jednu méně. Zachycení určitého paradigmatu ženského archetypu a jeho nepochopení ze strany muže, který se krom divadla snaží režírovat i vlastní život, to mi přijde prostě jako geniální metafora. A ta Karolína byla celkem pěkná baba ;)

• 28.7.2020  13:06

Nedokoukal jsem to, sorry. Na té scéně se šlapátkem je jasně vidět, kolik dělá kamera a další detaily. Kubrick byl génius.

• 28.7.2020  12:58

Kdyby to bylo v originále, tak bych se na těch 5* ze sentimentu snad dostal. Jako dobrá pohodičková prča, autíčka a kulky. Teda zbraně. A nějaký to kung-fu.

• 28.7.2020  12:57

Animace závěrečných titulků byla super. Jinak 3,5*

• 28.7.2020  12:28
    365 dní (2020)

Tříhodinové porno s velmi průměrným příběhem a stupidním koncem. Vážně to mělo necelé dvě hodiny?! Nj, čas v posteli je relativní... Jedna hvězda za obrazy, druhá za scénu se služkou a třetí z recese za tu subjektivní hodinu navíc :) Kdo si váží svého času, ať si tu poslední hvězdičku radši odečte, ale to by zbyla jen jedna a to by tomuto filmu při poměřování pindíků jistě bralo kuráž...

• 12.7.2020  23:18
    John Wick 3 (2019)

Tady si někdo honí ego v tom, jak co nejnechutnějc zabít co nejvíc lidí, až jsem začal fandit záporákům, ať toho Johna odprásknou a můžu jít domů. Když do toho vložili chudáka koně, šel jsem domů dřív. *** Ve zkratce: Mrtvoly, kterejch vám bude líto. A hodně fuj scéna v nožovém muzeu. Kůň. Casablanca. Dál naštěstí už beze mě.

• 8.7.2020  09:05
    Joker (2019)

Nejdřív mi to hodnocení přišlo přestřelený, ale když za každýho zastřelenýho týpka z podzemky přidám hvězdičku, tak budu v normě :) Civilní verze, Batmana nečekejte.

• 8.7.2020  09:02
    Na nože (2019)

Sorry, ale s českým dabingem jsem zvládl cca půl hodiny a stačilo. Tenhle týpek že natočil tu super osmičku Star Wars?

• 8.7.2020  09:00

Život, hezké ženy a trocha poetiky. A politiky. :)

• 25.6.2020  13:09

Upřímně nechápu, kde je problém, ale základní film Panika v městečku mě dost štval a ve výsledku se mi vůbec nelíbil a přitom tohle bylo skvělý... nejdřív jsem si myslel, že to dělal někdo úplně jiný, ale to se zdá býti mylným předpokladem. *** Ve zkratce: Kůň: Zavolám Santovi, aby indián a kovboj nedostali vánoční dárek! ... Kde je poleno?! ... On to nebere! Takové neslušné chování! ... <3

• 23.12.2019  22:31

Nebýt posledního záběru, bylo by to o dost horší...

• 23.12.2019  22:23
    Le Mans '66 (2019)

Film se nějak nedokáže rozhodnout, jestli chce divákovi zprostředkovat emoční drama nebo pravý srdcařský závodění, takže ve výsledku nedostanu plnou měrou ani jedno... Je to fajn film, ale asi jsem měl až moc velký očekávání. A Rivalové byli přecejen o notný kus lepší. Ve zkratce: Někdy se prostě z hořícího auta nedostaneš včas...

• 23.12.2019  22:08

O tom, že tam bude Palpatin jsem věděl už před filmem... ale... WHAAAT??? Když už ho sakra reinkarnujete, tak aspoň ty jeho schopnosti nějak předveďte, tomuhle týpkovi jsem to nevěřil ani na chvilku... čímž první třetina filmu v háji. Pak se tam zbytečně moc kecá a vysvětluje a když už to konečně začne nabírat spád a jsou tam scény, které se vyrovnají sedmiččce a osmiččce, tak to ten konec zase totálně pošle do GALAXIE (dosaď si co chceš). Takže... kolísá to celou dobu někde mezi odpadem a 5 hvězdičkama, takže průměr za 2*, protože jako celek je tenhle poslední díl totální slátanina a ani těch pár úžasnejch momentů nedokázalo uspokojit moje mezigalaktický touhy na víc než pár desítek sekund... Ve snaze zavděčit se všem se to nelíbilo ani mně, a to si stojím za tím, že 7 a 8 jsou nejlepší díly celé ságy... Nejlepší postavy tohohle dílu jsou Luke Skywalker a ta v tý helmě, čili LEVEL hlavních postav je totálně v háji. Nebejt těch vzájemnejch prolínaček, tak tam Rey s Kylo Renem fakt nemaj co hrát a dělaj jen křoví, přitom v osmičce byli oba krásně rozehraný. Ve zkratce: Člověk se na to půl roku těší a pak je akorát nas.Rey.nej, že na to šel.

• 14.12.2017  16:00

Star Wars se ubralo zajímavým směrem, během filmu jsem se docela dost nasmál a přitom byla zachována filozofická hloubka dřívějších dílů, mnohdy je dávána i víc na odiv, aniž by to znělo lacině. Občas jsou zvraty až přehnaně naivní, nicméně často se zpětně ukáže, že to byl scénáristický mistrovský záměr. V pár místech je film i přes svou délku nejasný, ale tak nějak doufám, že to bude v dalším díle dovysvětleno. Čímž pádem mě tvůrci chytili na udičku a já jim gratuluji. *** Ve zkratce: Síla se probouzí, můj účet na ČSFD se probouzí.

• 5.8.2015  23:14

Příběh se zdá být silný, ale něco mi tam úplně nefungovalo. Jako bych si trochu nebyl jistý, zda té holce skutečně bylo pomoženo. *** Ve zkratce: Ze stromu, tmy a ticha do světa dotykové řeči.

• 5.8.2015  23:11
    Nezlomný (2014)

Překvapivě docela silné sdělení filmu nezanesené přílišnám patosem. Režijně slušné. *** Ve zkratce: Kdo přežije válku, vyhraje.

• 5.8.2015  22:14
    Labuť (amatérský film) (2015)

Zpočátku a v momentech, kdy film stojí pouze na hereckém výkonu kluka, je to takové rozpačité, nepřijde mi, že by se v té roli cítil jistě. Plus tam možná hraje roli slovenština. Scéna se slečnou super a snová atmosféra taky docela dobře funguje. Jen by to ještě chtělo nějakou hlubší myšlenku, zápletku či gradaci, takhle to krom atmosféry nic neevokuje. Rámec s ptáčkem je zajímavý, ale to, že to není labuť, trochu vytváří dojem chyby... Chtělo by toho ptáčka dát do vztahu s labutí. *** Ve zkratce: Tam hore je labuť.

• 29.6.2015  23:57

Po většinu filmu mi přišlo, že sleduju užvaněný brak, ale místy jakoby to mělo hlubší myšlenku... Nevím. Možná je problém v neznalosti seriálu, možná jinde.

• 12.6.2015  09:28

To si tak mimochodem zaletíte pro kámoše na divokej západ, pak stejně prchnete bez něj a ještě na jeho přání zničíte bez větší snahy ten úžasnej stroj času. Ale on si dědula vynálezce určitě nějak poradí, zvláště je-li poháněn motorem lásky.

• 8.6.2015  19:58

Hlavně ze začátku dost podivná dramaturgie a taková nijaká atmosféra, pak se to zvrhne do perverzní manifestace a až ke konci začne atmosféra působit příjemně zvrhlým dojmem a vyústí poměrně uspokojivým závěrem. Komentář vypravěče je často rušivý a kazí atmosféru, režie poněkud zmatená, snad jen hudební podkres a zvuková kulisa si po celou stopáž drží velmi vysokou úroveň. Podivné spojení H. Ch. Andersena s názvem filmu na notách, místy krásná vizuální stránka, která se však někdy lehce bije s digitálními efekty, několik úžasných detailů, které dokážou vždycky aspoň na chvíli rozpumpovat atmosférický zážitek. Možná až moc velká snaha o originalitu adaptace, cílové publikum neznámé, nicméně pokud máte rádi animaci nebo lehce zvrácený humor, tak za zhlédnutí to stojí. *** Ve zkratce: Znásilněná pohádka, kde si to znásilnění však budete aspoň občas užívat.

• 8.6.2015  11:25

Návrat v čase do časů návratu v čase. Sabotáž času, předání sportovní ročenky aneb cesta za bohatstvím a ruinováním sázkových kanceláří. Teror. Chaos. Náprava. Next episode? Western.

• 7.6.2015  21:26

Vo tom, jak kluk při výletu do minulosti málem sbalí vlastní matku a jak musí zachránit svou existenci. Na konci prvního dílu nasedá se svou dívkou a strejdou vynálezcem do DeLoreanu a letí do budoucnosti kvůli dětem vlastním. *** Ve zkratce: Jezero, auto na šrot, DeLorean, kamera, minulost, pád ze stromu, auto, v posteli, záchrana, blesk, přítomnost, výlet vynálezce, tři v tom.

• 5.6.2015  18:55
    Ex Machina (2014)

Velmi solidní psychologická studie lidského druhu na bázi umělé intelegence. *** Ve zkratce: Kupte si Avu!

• 27.5.2015  23:24

Velmi zajímavý dokument mapující divadelní představení na politické scéně. Takhle má vypadat upřímná politika! Aneb politika je divadlo a to by se mělo dělat pořádně :)

• 19.5.2015  10:51

Slušná oddychovka bořící stereotypy.

• 17.5.2015  13:11

Možná by to mohlo být kratší, ale výtvarné a animační zpracování je velmi zajímavé.

• 12.5.2015  23:24

Koukatelné, něco jsem se snad i naučil :)

• 10.5.2015  20:52

Akční nářez se spoustou úžasných triků, kterému chybí k dokonalosti snad jen Superman s Batmanem :) Zajímavé ztvárnění umělé inteligence, dokonce i Terminátor může zavidět. *** Ve zkratce: Dva sympatiční superloseři z Východu se pod vlivem pána Zla namontují do světa stereotypních a hláškujících superhrdinů z Ameriky.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32