TomasKotlant

TomasKotlant

Tomáš Kotlant

okres Praha
Tvůrce nezávislých animovaných filmů, příležitostný neherec.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 5.8.2015  23:14

Příběh se zdá být silný, ale něco mi tam úplně nefungovalo. Jako bych si trochu nebyl jistý, zda té holce skutečně bylo pomoženo. *** Ve zkratce: Ze stromu, tmy a ticha do světa dotykové řeči.

• 5.8.2015  23:11
    Nezlomný (2014)

Překvapivě docela silné sdělení filmu nezanesené přílišnám patosem. Režijně slušné. *** Ve zkratce: Kdo přežije válku, vyhraje.

• 5.8.2015  22:14
    Labuť (amatérský film) (2015)

Zpočátku a v momentech, kdy film stojí pouze na hereckém výkonu kluka, je to takové rozpačité, nepřijde mi, že by se v té roli cítil jistě. Plus tam možná hraje roli slovenština. Scéna se slečnou super a snová atmosféra taky docela dobře funguje. Jen by to ještě chtělo nějakou hlubší myšlenku, zápletku či gradaci, takhle to krom atmosféry nic neevokuje. Rámec s ptáčkem je zajímavý, ale to, že to není labuť, trochu vytváří dojem chyby... Chtělo by toho ptáčka dát do vztahu s labutí. *** Ve zkratce: Tam hore je labuť.

• 29.6.2015  23:57

Po většinu filmu mi přišlo, že sleduju užvaněný brak, ale místy jakoby to mělo hlubší myšlenku... Nevím. Možná je problém v neznalosti seriálu, možná jinde.

• 12.6.2015  09:28

To si tak mimochodem zaletíte pro kámoše na divokej západ, pak stejně prchnete bez něj a ještě na jeho přání zničíte bez větší snahy ten úžasnej stroj času. Ale on si dědula vynálezce určitě nějak poradí, zvláště je-li poháněn motorem lásky.

• 8.6.2015  19:58

Hlavně ze začátku dost podivná dramaturgie a taková nijaká atmosféra, pak se to zvrhne do perverzní manifestace a až ke konci začne atmosféra působit příjemně zvrhlým dojmem a vyústí poměrně uspokojivým závěrem. Komentář vypravěče je často rušivý a kazí atmosféru, režie poněkud zmatená, snad jen hudební podkres a zvuková kulisa si po celou stopáž drží velmi vysokou úroveň. Podivné spojení H. Ch. Andersena s názvem filmu na notách, místy krásná vizuální stránka, která se však někdy lehce bije s digitálními efekty, několik úžasných detailů, které dokážou vždycky aspoň na chvíli rozpumpovat atmosférický zážitek. Možná až moc velká snaha o originalitu adaptace, cílové publikum neznámé, nicméně pokud máte rádi animaci nebo lehce zvrácený humor, tak za zhlédnutí to stojí. *** Ve zkratce: Znásilněná pohádka, kde si to znásilnění však budete aspoň občas užívat.

• 8.6.2015  11:25

Návrat v čase do časů návratu v čase. Sabotáž času, předání sportovní ročenky aneb cesta za bohatstvím a ruinováním sázkových kanceláří. Teror. Chaos. Náprava. Next episode? Western.

• 7.6.2015  21:26

Vo tom, jak kluk při výletu do minulosti málem sbalí vlastní matku a jak musí zachránit svou existenci. Na konci prvního dílu nasedá se svou dívkou a strejdou vynálezcem do DeLoreanu a letí do budoucnosti kvůli dětem vlastním. *** Ve zkratce: Jezero, auto na šrot, DeLorean, kamera, minulost, pád ze stromu, auto, v posteli, záchrana, blesk, přítomnost, výlet vynálezce, tři v tom.

• 5.6.2015  18:55
    Ex Machina (2014)

Velmi solidní psychologická studie lidského druhu na bázi umělé intelegence. *** Ve zkratce: Kupte si Avu!

• 27.5.2015  23:24

Velmi zajímavý dokument mapující divadelní představení na politické scéně. Takhle má vypadat upřímná politika! Aneb politika je divadlo a to by se mělo dělat pořádně :)

• 19.5.2015  10:51

Slušná oddychovka bořící stereotypy.

• 17.5.2015  13:11

Možná by to mohlo být kratší, ale výtvarné a animační zpracování je velmi zajímavé.

• 12.5.2015  23:24

Koukatelné, něco jsem se snad i naučil :)

• 10.5.2015  20:52

Akční nářez se spoustou úžasných triků, kterému chybí k dokonalosti snad jen Superman s Batmanem :) Zajímavé ztvárnění umělé inteligence, dokonce i Terminátor může zavidět. *** Ve zkratce: Dva sympatiční superloseři z Východu se pod vlivem pána Zla namontují do světa stereotypních a hláškujících superhrdinů z Ameriky.

• 10.5.2015  20:47
    Snílek (2005)

Velmi dojemný film, který však místy do diváka vpravuje emocionální vjemy velmi povrchními způsoby, což mě odrazuje od toho, abych dal plné hodnocení. *** Ve zkratce: Malá holka miluje jednoho koně, stane se jeho majitelkou a jde si za svými sny.

• 10.5.2015  11:56

Některé scény mají velmi hluboký podtext, ale jako celku něco málo chybí, aby ty krásné okamžiky v člověku vydržely delší dobu. *** Ve zkratce: Ochránci, co chtějí zabíjet malý prasátka, tomu teda říkám výhra.

• 9.5.2015  21:18
    Sunset Blvd. (1950)

Slušný, ale trochu málo akční. Mulholland Drive je lepší.

• 27.4.2015  10:05
    Rezistence (2015)

Velmi pěkně natočené pokračování pěkného filmu s poměrně zajímavým filozofickým podtextem, porcí akce a robotické romantiky. Docela pěkný koncept neideálních hrdinů. Tris už nevypadá tak sexy. *** Ve zkratce: There is some hidden section. Divergent.

• 27.4.2015  10:02
    Neutečeš (2014)

Slušná žánrovka, která neurazí, ale ani nijak zásadně nenadchne. *** Ve zkratce: No sex, no problems.

• 15.4.2015  10:26
    Romové ve 3. miléniu (TV film) (2015)

Tento dokument se nesnaží o všeobecnou objektivitu a nabízí pouze střípek netradičního pohledu na romskou problematiku. Pokud byl záměr ukázat romskou společnost z co možná nejlepší stránky, tak fajn. Ale je velmi těžké se přenést přes to, že je dokument mizerně sestříhaný a že postrádá jakoukoli příběhovou dramaturgickou koncepci, neboť se přechází z místa na místo a po chvíli to začně bejt pěkná otrava. Kdyby to bylo udělané pořádně, tak bych možná i uvěřil, že to autor se svým poselstvím myslí vážně a že to není povrchní agitka. *** Ve zkratce: Mezi všemi etnickými skupinami jsou slušný lidi.

• 15.4.2015  10:21

Materiál je to velmi kvalitní, ale stopáž je trochu přestřelená. Kdyby se z toho udělaly dva dokumenty - jeden o závodě a jeden o tom pánovi co umřel při běhání, tak by obě ty části byly mnohem lepší než tento celek s trochu nejasným příběhovým ukotvením. *** Ve zkratce: V horách, kde boty z pneumatik by se daly krájet běhá Bílý kůň.

• 15.4.2015  10:17
    Kašlu na to (studentský film) (2013)

Výborně vypointovaná záležitost! *** Ve zkratce: Zbraně nepatří do rukou dětem a zoufalcům.

• 15.4.2015  10:15
    Napišto! (studentský film) (2015)

Zajímavý námět s velmi slušným hereckým obsazením. Zoufalství hlavního hrdiny nepůsobilo úplně uvěřitelně, aby mi ho bylo skutečně líto. Jinak pěkný film s několika nedotaženými detaily. *** Ve zkratce: Na novinářský odvaz potřeba dlouhý provaz.

• 1.4.2015  10:27
    Fotograf (2015)

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda na to jít, ale když jsem narazil na projekci pro studenty a důchodce za 60 Kč, bylo rozhodnuto. Nejdřív mě překvapilo, že sál téměř výhradně zaplnili důchodci. Pak mě překvapilo, že film má celkem hloubku. Skvělý herecký výkon od Rodena jsem čekal, ale skvěle hráli všichni. A po konci musím smeknout a říct, že jsem rád, že jsem na Fotografa šel. Jeden z obsahově nejosobitějších filmů všech dob. *** Ve zkratce: Kolorované fotografie, omyvatelné. *** 31. 3. 2015, kino MAT

• 31.3.2015  10:21
    Město 44 (2014)

Šampónková cukrkandlová romance na pozadí surové války. *** Ve zkratce: Dost drsný. *** 30. 3. 2015, komorní kino Evald

• 26.3.2015  10:19

Rozjíždí se to pomalu, neboť jsem si už začínal říkat, kam se poděla ta super atmosféra z traileru. A ono ejhle, najednou to začalo gradovat a to finále je naprosto parádní, že mi až slzely oči (psát sem, že jsem brečel nebudu, i kdyby to byla pravda). *** Ve zkratce: Tulení víla forever! *** 25. 3. 2015, kino Aero, původní verze s titulky

• 17.3.2015  16:23

Weird film, hodně silný, na hranici možností, jen by to možná mohlo bejt o pár minut kratší, i když takhle to graduje velmi impozantně, takže by zkrácení možná atmosféře neprospělo. *** Ve zkratce: Prostě je po všech potřeba uklidit a když to děláte, tak jste frajer a zároveň romantik. *** Japan festival, kino Lucerna, 16. 3. 2015

• 8.3.2015  09:41

Výborný film, který působí uvěřitelně i neuvěřitelně zároveň. *** Ve zkratce: Asi si budu muset přečíst Stručnou historii času. Nebo si počkám, až napíše něco o budoucnosti času. *** 6. 3. 2015, Velké kino Zlín

• 6.3.2015  23:21
    Práh (amatérský film) (2015)

Jednotlivé záběry působí profesionálním dojmem, ale propojení záběrů, zvuková kvalita a celkový dojem odkazují na amatérskou tvorbu, každopádně však nadějný počin! *** Ve zkratce: Ona a Praha.

• 26.2.2015  17:59

Pěkný podnětný film, který však není tak šokující, jak se snaží působit. *** Ve zkratce: Doma nuda, tak si de týpek užít do přírody a pak se mu to nějak zadrhne v horský chatě. *** Kino Evald, 25. 2. 2015

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31