• Krátkometrážní

13. komnata - 13. komnata Ivana Klímy (2013) (epizoda)

Nějaké informace film poskytne, ale kdyby to skončilo v polovině, bylo by to mnohem příjemnější. Pak už to je jen natahovaná kaše s několika konci. *** Ve zkratce: Klíma na návštěvě v Terezíně, po které vaří členům televiznímu štábu za to, že o něm natočili přinejlepším průměrný dokument.

Věry Chytilové divadelní story (1995) (TV film)

Nabízející netradiční pohled na Věru Chytilovou za hranice možnosti běžného sledování, ale je to udělané citlivě, že to nepůsobí jako přílišná sonda do soukromí. *** Ve zkratce: Ten stůl o pět centimetrů níž!

Babovřesky (2013)

Zvládnul jsem 90 minut, akorát nevím, zda na to být hrdý. *** Ve zkratce: Farář šoustal.

Na dřeň (2012)

Silně extrémní momenty, místy silné, místy hluboké, ale atmosféra byla dosti průměrná, na čemž se asi hodně podepsal nepříliš povedený český dabing. Ve zkratce: Kosatky, bitky, primitivnost, něha, zvířecí instinkty. Led.

Hugo a jeho velký objev (2011)

I přes místy Ocarovou patetičnost a slabší místa v první půlhodině je film udělaný tak precizně, že by se člověk nejradši viděl mezi postavami a dýchal krásu celuloidu. *** Ve zkratce: Krásné vyznání lásky k filmu.

Světová válka Z (2013) odpad!

Po slibném úvodu, který jakžtakž nastaví pravidla hry, se z uvěřitelného starostlivého otce stává superhrdina s vrozenou nerozbitností, o kterého jsem se po chvíli přestal bát, až mi začal být zcela ukradený a po další chvíli jsem fandil zombíkům, aby ho konečně zlikvidovali. Celá dějová linie působí strašně velkolepě ve stylu objeťte s Bradem celý svět a kde se objeví, tam se nečekaně vynoří i zombíci. Od půlky to byla neskutečná nuda, s výjimkou jedné slušné lekačky a pár natolik stupidních záběrů na zombíky a nerozbitného Brada, že to bylo k smíchu, což by se u podobně laděných filmů asi stávat nemělo. Já, legenda taky není dokonalý filmy, ale oproti tomuto je to skvost. *** Ve zkratce: Dovolená s Bradem, která je po úvodním uvítání hezkou hosteskou s drinkem na účet hotelu absolutně Z. Z jako Ztráta času. // Filmová noc 2013

Pot a krev (2013)

Ze začátku je to docela vtipné, ale postupem času se dostavuje pocit stagnace, občasné vtípky jen lehce rozvíří hladinu a já se modlil, aby už byl konec. Téměř všechny delší neakční scény jsou nezáživné, dramaturgie působí místy docela amatérsky. Podle skutečného příběhu? To snad nemyslí vážně, minimálně zpracování má k věrohodnosti nejspíš hodně daleko. *** Ve zkratce: Filmy Michaele Baye jsou stěží koukatelné, pokud nevybuchnou alespoň dva roboti za minutu. // Filmová noc 2013

Star Trek: Do temnoty (2013)

Dobře dramaturgicky zvládnuté, výborný vnitrozáběrový střih a velmi slušné efekty dělají ze Star Treku: Do Temnoty vysoce nadprůměrný film pro širší okruh diváků. *** Ve zkratce: Khan a jeho 72 přátel. // Filmová noc 2013

Rebelka (2012)

I přes velkou snahu jsem to nevydržel déle jak půl hodiny. Nepříliš líbivá digitální animace, která místy působí hůře než staré počítačové hry, přehnaně roztahaný scénář, občasné relativně povedené gagy to nezachrání. *** Ve zkratce: Mystika uvězněná v počítačové kleci.

Temné stíny (2012)

Příliš dlouhé, zbytečně ukecané, ale jinak se v tom dá najít to lepší z Tima Burtona, i když má tento film poněkud netradiční atmosféru. Závěr příjemně překvapil. Viděno v angličtině bez titulků. *** Ve zkratce: Láska až na krev.