• Krátkometrážní

Až na krev (2007)

Nulové napětí, kýčovité, trapné, nudné a perfektně natočené. Po necelé hodině už jsem se těšil jen na to, až to skončí, ale při stopáži přes 2,5 hodiny to bylo opravdu až na krev. EDIT: Trochu to pokazil český dabing, ale hodnocení měnit nebudu. Znechucení diváka byl nejspíš účel filmu. Asi se na to budu muset podívat znovu, otázka zda se mi bude někdy chtít. *** Ve zkratce: Jen ho tou kuželkou ještě jednou majzni, ať už je konec.

Hartova válka (2002)

Děj se celý kromě úvodu odehrává v prostoru zajateckého tábora, díky čemuž se po čase začne topit ve stereotypu. Film působí chladně a na závěr si neodpustí poučku, která se ale dá strávit.

Fontána (2006)

Medatitivní zamyšlení nad smyslem lidského bytí. Geniální hudba, obrazové orgie plné života, lehce komplikovaný příběh, který však při troše trpělivosti nabízí skvělý zážitek. Po třetím zhlédnutí měním ze 4 na 5 hvězdiček a dávám do TOP 10. S každým dalším zhlédnutím mi to přišlo lepší a lepší...*** Ve zkratce: Umírat je někdy fajn.

Jídlo (1992)

Snídaně výborná, oběd byl takový hůře stravitelný a večeři by měli podávat až po desáté večer. Dobrou chuť.

Iluzionista (2006)

Film postrádá napětí, nedokáže ideálně vytvořit atmosféru, ale je zahalen do roušky magie, která z něj dělá tak dobrou iluzi, že se v ní veškeré nedostatky ztrácí.

9 (2005)

Dobrý nápad, dobrá animace, dobrá hudba... Ale jako celek to na mě působilo rozpačitě.

Once (2007)

It's fucking cool! Pěkná hudba, kreativní a současně realistické pojetí. Za scénu s vysavačem si to zaslouží plné hodnocení.

Beowulf (2007)

Zajímavá animační technika, která však nedosahuje realističnosti hraných filmů a současně v sobě nemá takové to kouzlo animace. Příběh není špatný, ale něco mu chybí. Tento film mě nedokázal vtáhnout do děje. Ale Grendel vypadal skvěle!