• Krátkometrážní

Usínání (2010) (studentský film)

Film se zajímavým námětem a jednoduchou dějovou linkou působí velmi stereotypně. Ovečky, které mohly dát filmu tvář a oživit ho, jsou ve výsledku poměrně nezáživně výtvarně zpracované. Film sází zejména na podbízející závěr, který mě však příliš nepobavil a spíše působil kýčovitě a bezradně. *** Ve zkratce: Když nemůžete spát, počítejte ovečky.

Game Over (2010) (studentský film)

Zajímavý pokus o proniknutí do světa počítačové hry, který bohužel skončil tvrdým fiaskem hned na prvním levelu. Nesympatický hlavní hrdina, který navíc mluví velmi neherecky nedokáže příliš navodit dojem zažraného herního maniaka a přehrané projevy typu OMG dělají z celého filmu silnou parodii. Zajímavá scéna s hráčovou matkou je přehraná tolik, že se tomu někdo aspoň zasměje. Největším kladem filmu je ztvárnění fantasy postav ze hry, které vnáší do filmu v kombinaci s plakáty v pokoji trochu té pravé "hráčské" atmosféry. *** Ve zkratce: Cédéčko, které někdo vyhodí, asi nebude úplně v pořádku.

Stalo se (2008)

Perfektně natočený naturalistický film. Úplně nejlepší na tom je, že stejně jako většina lidí brzo zapomene na varování přírody, tak stejně rychle zapomene i na tento "pro ně" nezajímavý film. Sice to ve mně nenechalo nějaký extra hluboký zážitek, ale i tak mi film přijde hodně originální a zajímavý. Navíc je z filmu cítít, jak mechanicky ničí jeden život za druhým bez sebemenšího mrknutí, stejně jako to spousta lidí dělá přírodě. *** Ve zkratce: Až včely zmizí... Tedy pardon: Až lidé začnou létat z mrakodrapů... bude osud lidstva viset na vlásku.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Není to zas taková pecka, aby to bylo mezi nejlepšími 10 filmy, ale velmi dobře napsané dialogy v kombinaci s výbornými hereckými výkony dělají z tohoto lokacemi skromného filmu velmi zajímavou záležitost. Obrazová stránka mě asi v půlce začala trochu nudit. *** Ve zkratce: Největší obrat v dějinách: z 1:11 na 12:0!

Planeta opic (2001)

Burtonova verze Planety opic, aneb jak chudáci opičky k moci přišly. Úžasně morbidní konec! *** Ve zkratce: Oooo ooo oo opičky!

Mars útočí! (1996)

Burtonův násilný odpočinek, během kterého se mu podařilo zničit ***, ********, *****, **** ******* a především pak ********, zabít *********** a **** ********** s ********, z čehož všeho si v neposlední řadě dělal srandu. Bohužel já se začal smát až ke konci a navíc jsem nemohl vystát fakt, že ti mimozemšťani vypadaj tak děsně digitálně. Jestli něco nesnáším, tak jsou to digitální mimozemšťani. Víte, ono mi ani tak nevadí, že jsou zelený a neoblíkaj se podle nejnovější módy, ale šíleně mě na nich sere, že jsou prostě digitální! Jo a pusťte jim nějakou pěknou hudbu. *** Ve zkratce: ... Pif paf. ... Pif paf pif paf pif paf. ... Chodíš s někým? ... !!!

O makové panence (1972) (seriál)

Poměrně slabá animace v kombinaci s lehce přihlouplým dějem dokáží zatřást i s makovicí. Ale i přesto se na to dá dívat.

Strážci - Watchmen (2009)

Velmi intelekutální postavy s velkými charismaty se topí v poněkud primitivním ději, který se snaží rychlými prostřihy mezi flashbacky do jiných časových rovin vytvářet iluzi propracovanosti. Postava Dr. Manhattana je po vizuální i dialogové stránce na hodně dobré úrovni, bohužel ani těch pár geinálních hlášek nedokáže celkový dojem výrazně zvednout. Tak jako dokázal Zack Snyder jednotnou a pohlcující myšlenkou vykřesat z 300: Bitva u Thermopyl maximum, tady se ztrácí v různě pojatých lokacích. Hudba se skládá ze vzájemně nesourodých částí a celkovému dojmu taky nějak výrazně nepřidala. Když začne vycházet na jevo, že ty strašně inteligentní bytosti jsou ovládány až na jednoho těmi nejprimitivnějšími pudy, ztrácí atmosféra i onen intelektuální nádech. Chtělo by to odstřelit některé zbytečné scény, aby se film jako celek zachránil a nebojoval proti sobě. *** Ve zkratce: Na Marsu lidé nejsou a je tam krásně.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Originální seriál, který se však po nějaké době neubrání lehkému stereotypu.

Rychlá rota (1989) (seriál)

Nejradši mám Gadgetku!