• Krátkometrážní

Super Size Me (2004)

Natočené je to dost průměrně, ale za odvahu a přínosný námět si to zaslouží trochu nadhodnotit. *** Ve zkratce: Děti v amerických školních jídelnách se mají báječně. Američané se mají báječně. Majitelé fast foodů se mají super báječně.

Kuře na švestkách (2011)

Neotřelé, ale celý koncept působí poněkud nedotaženě, i když obsahuje spoustu krásných myšlenek a záběrů. *** Ve zkratce: Kuře trochu jinak.

Toho chladného dne v parku (1969)

Režijně zajímavé. Z počátku pomalé tempo, které však postupně eskaluje s neustálým udržováním napětí a pak vygraduje v perfektním závěru, bez nějž by to bylo nejvýš na 4*. Ve zkratce: Pomiluj mě. Please.

Atlas mraků (2012)

Duchovní myšlenka filmu ztratila díky přiznané velkoprodukci na autentičnosti, ale jinak se jedná o zajímavý film s nápaditě využitým obsazením herců. *** Ve zkratce: Nejlepší sextet? Těžko. Možná, kdyby ho nikdo neznal, pak možná.

Bídníci (2012)

Naprosto protivné postavy, hvězdička za výpravu. Nevydržel jsem do konce. LK2013. *** Ve zkratce: Předlouhá komerční slátanina, ve které nejlépe zpívají děti.

Dvě Angličanky a kontinent (1971)

Skvěle vykreslené postavy, dobře zahrané, krásné prostředí a atmosféra. První Truffautův film, který mě velmi zaujal, jsem rád, že jsem nevěděl, že je to od něj :) *** Ve zkratce: Miluje je obě. Měl mnoho žen. A mezi anglickými školačkami hledá Muriel.

Strom života (2011)

Nevšední, na sledování náročný, těžko racionálně vstřebatelný, ale přitom emocionálně velmi silný film. *** Ve zkratce: Stromů je mnoho druhů. Najdi si ten svůj.

Děvčátko se sirkami (1984)

Výtvarně překrásné, animace zahalena do surrealistického hávu, prostřihy s hranými sekvencemi. Celková atmosféra velmi dobrá, jenom Ti skřítci mě tam nějak mátli. *** Ve zkratce: Škoda, že toho od paní režisérky neexistuje více.

Trainspotting (1996)

Zajímavě zpracované, ale jednotlivé dějové linky se až příliš navzájem míjí.