• Krátkometrážní

Světová válka Z (2013) odpad!

Po slibném úvodu, který jakžtakž nastaví pravidla hry, se z uvěřitelného starostlivého otce stává superhrdina s vrozenou nerozbitností, o kterého jsem se po chvíli přestal bát, až mi začal být zcela ukradený a po další chvíli jsem fandil zombíkům, aby ho konečně zlikvidovali. Celá dějová linie působí strašně velkolepě ve stylu objeťte s Bradem celý svět a kde se objeví, tam se nečekaně vynoří i zombíci. Od půlky to byla neskutečná nuda, s výjimkou jedné slušné lekačky a pár natolik stupidních záběrů na zombíky a nerozbitného Brada, že to bylo k smíchu, což by se u podobně laděných filmů asi stávat nemělo. Já, legenda taky není dokonalý filmy, ale oproti tomuto je to skvost. *** Ve zkratce: Dovolená s Bradem, která je po úvodním uvítání hezkou hosteskou s drinkem na účet hotelu absolutně Z. Z jako Ztráta času. // Filmová noc 2013

Pot a krev (2013)

Ze začátku je to docela vtipné, ale postupem času se dostavuje pocit stagnace, občasné vtípky jen lehce rozvíří hladinu a já se modlil, aby už byl konec. Téměř všechny delší neakční scény jsou nezáživné, dramaturgie působí místy docela amatérsky. Podle skutečného příběhu? To snad nemyslí vážně, minimálně zpracování má k věrohodnosti nejspíš hodně daleko. *** Ve zkratce: Filmy Michaele Baye jsou stěží koukatelné, pokud nevybuchnou alespoň dva roboti za minutu. // Filmová noc 2013

Star Trek: Do temnoty (2013)

Dobře dramaturgicky zvládnuté, výborný vnitrozáběrový střih a velmi slušné efekty dělají ze Star Treku: Do Temnoty vysoce nadprůměrný film pro širší okruh diváků. *** Ve zkratce: Khan a jeho 72 přátel. // Filmová noc 2013

Rebelka (2012)

I přes velkou snahu jsem to nevydržel déle jak půl hodiny. Nepříliš líbivá digitální animace, která místy působí hůře než staré počítačové hry, přehnaně roztahaný scénář, občasné relativně povedené gagy to nezachrání. *** Ve zkratce: Mystika uvězněná v počítačové kleci.

Temné stíny (2012)

Příliš dlouhé, zbytečně ukecané, ale jinak se v tom dá najít to lepší z Tima Burtona, i když má tento film poněkud netradiční atmosféru. Závěr příjemně překvapil. Viděno v angličtině bez titulků. *** Ve zkratce: Láska až na krev.

Maska zrcadla (2005)

Vizuálně zajímavé a netradiční, ale podivná střihová skladba a nepříliš zajímaví herci mě otrávili po deseti minutách natolik, že jsem nebyl schopný pokračovat. *** Ve zkratce: I přes pěkný vizuál bych se na to koukat bál.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

I přes typicky netradiční kompozice a propojování prostoru působí tento film mnohem méně komplexně než jiné Lynchovy výtvory. Možná se očekává detailní znalost seriálu a možná, že to zde opravdu zcela nefunguje anebo jsem dostal při sledování polenem do hlavy a nezaregistroval jsem to. *** Ve zkratce: Dvojčata nahoře bez.

Architekt odpadu (2007)

Dramaturgicky trochu komplikovaný dokument, ale pro svůj nevšední obsah za zhlédnutí určitě stojí. +++ Ve zkratce: Byrokracie vs. plechovky.

Výpadky proudu (2012)

Absurdní humor, narážky na techniku, roztroušené dílky, které se postupně skládají do sebe. Bohužel kritika přetechnizovanosti je vedena příliš povrchně na to, aby film dosáhl odpovídajícího přesahu. *** Ve zkratce: Obleček proti pavoukovcům je sexy.

Tátové na neděli (2012)

Realistický film s lehce magickou atmosférou podpořenou krásnou hudbou. Neviděn začátek.