• Krátkometrážní

Hotel Splendide (2000)

Zvláštní atmosféra, místy zajímavá emotivní hudba, dobrého humoru poskromnu a jinak film nic výjimečného nenabízí.*** Ve zkratce: Hotel jedné velmi vychytralé maminky, která je už jaksi po smrti. A nebo není?

Další, prosím (1990)

Slušné, pracně animované, ale poetika mi úplně nesedla. *** Ve zkratce: Krev, figurína, krev. Křídla ... Bůh. Romeo?

Tohle není Kalifornie (2012)

Velmi svěží a přitom nabité zajímavými informacemi. Působivější než hraný film, reálnější než dokument. Jen to zakončení nepřineslo žádnou překvapivou pointu, i když zásadně slabé není. *** Ve zkratce: Nechci plavat. Panik!

Balance (1989)

Krásná zkratka.

Probudím se včera (2012)

Překvapivě dobře scénáristicky promyšlená komedie, která je navíc i dobře zpracovaná. Herecké výkony též docela potěší, díky čemuž vzníká v rámci žánru sice nepříliš artový, ale na mainstream velmi povedený film.

13. komnata - 13. komnata Ivana Klímy (2013) (epizoda)

Nějaké informace film poskytne, ale kdyby to skončilo v polovině, bylo by to mnohem příjemnější. Pak už to je jen natahovaná kaše s několika konci. *** Ve zkratce: Klíma na návštěvě v Terezíně, po které vaří členům televiznímu štábu za to, že o něm natočili přinejlepším průměrný dokument.

Věry Chytilové divadelní story (1995) (TV film)

Nabízející netradiční pohled na Věru Chytilovou za hranice možnosti běžného sledování, ale je to udělané citlivě, že to nepůsobí jako přílišná sonda do soukromí. *** Ve zkratce: Ten stůl o pět centimetrů níž!

Babovřesky (2013)

Zvládnul jsem 90 minut, akorát nevím, zda na to být hrdý. *** Ve zkratce: Farář šoustal.

Na dřeň (2012)

Silně extrémní momenty, místy silné, místy hluboké, ale atmosféra byla dosti průměrná, na čemž se asi hodně podepsal nepříliš povedený český dabing. Ve zkratce: Kosatky, bitky, primitivnost, něha, zvířecí instinkty. Led.

Hugo a jeho velký objev (2011)

I přes místy Ocarovou patetičnost a slabší místa v první půlhodině je film udělaný tak precizně, že by se člověk nejradši viděl mezi postavami a dýchal krásu celuloidu. *** Ve zkratce: Krásné vyznání lásky k filmu.

Časové pásmo bylo změněno