Mys hrůzy (1991)

Byl to můj první nepřístupný film na který jsem kdy šel do kina, ano takovéto filmy byli za starých časů nepřístupné. Po dlouhé době jsem se na film podíval znovu, abych ho mohl adekvátně ohodnotit a musím říct, že film na letech nic neztratil. Pořád je to kvalitní snímek na který se i v budoucnu rád podívám znovu.

Křídla přírody (2002) (TV film)

V porovnání s britskými přírodopisnými filmy, tenhle vypadá průměrně. Nedovedu si vysvětlit co BBC dělá lépe. Co je ovšem na tomto dokumentu to nejzajímavější je až film o filmu nazvaný Stěhovaví lidé, který najdete na druhém DVD. Jak si vychovávali ptáky a nahrazovali jim matky, aby v nich ptáci v dospívání měli absolutní důvěru je neskutečné. Taky je zajímavá skutečnost, že filmaři filmují na nějakém atraktivním místě dva měsíce a do konečného dokumentu dají pouze 1 minutu pořízeného materiálu.

Police Story 2 (1988)

Slabší než jednička. Je s podivem s jakým nadšením je film natáčen, takhle nebezpečné kousky se už dneska netočí. Jako vždy, příběh zde nehraje velkou roli a všechna pozornost je namířena na akrobatické kousky.

Police Story (1985)

V mé pubertě bych tomu dal určitě pět hvězdiček, ale přece jen v dnešní době už od filmu očekávám i něco víc než Jackie Chana ve vrcholné formě a skvěle zvládnuté kaskadérské kousky.

Projekt A 2 (1987)

Tak už to není taková taškařice jako první díl, což je jedině dobře. V dnešní době už to ovšem není dostatečně dobré. Klasická Chanovka z dvacátého století, kdy diváky více zajímala Jackieho mrštnost něž nějaký děj.

Heidi Klum: Svět modelingu (2004) (pořad)

Velice zajímavá reality show s Heidi Klum ve vitríně. Hned v první sérií mě pobavila hláška jednoho z protagonistů "Proč se chováš jako mrcha, tohle není Trosečník". Uvidíte zde soustu exotických umělců, kteří se nevkusně oblékají, mají příšerný přízvuk a tvoří šaty, které byste si nikdy neoblékli. Je to absurdní, ale bavil jsem se nad chováním i tvorbou návrhářů, kteří vytvoří cokoliv, jen aby na sebe upozornili.

Projekt A (1983)

Taková veselá taškařice, kde příběh nehraje žádnou roli a jde pouze o boj a vtipný projev. V roce 1983 to byl možná hit, ale v roce 2011 už je to spíš trapné. Jackie Chan coby scénárista, režisér a hlavní protagonista, dělá co je v jeho silách, ale na všechno prostě nestačí. Vidět mladého Sammo Hunga je ovšem zážitek.

Transformers 3 (2011)

Při počáteční rekapitulaci mi přišlo, že jsem jeden díl Transformers prošvihl. Bay při natáčení trojky snad ani nebyl na place a rozdával jsi to v karavanu s Rosie Huntington-Whiteley, kterou vyhrabal z reklamy na spodní prádlo. Měl ji zaplatit nějaké herecké kurzy, protože ta umí tak maximálně kroutit zadkem. Je to příliš dlouhé, scénář je čirá improvizace, všechno recyklované z předchozích dílů. Je to snad nejhorší film, na který jsem kdy šel do kina. Kdybych neseděl uprostřed vyprodaného sálu, normálně se seberu a jdu v půlce domů. Snad se Bay vrátí nohama na zem a za dva roky, jestli ho ještě Paramount pustí za kameru natočí něco za co ho máme rádi.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Parádní seriál, kde je spousta známých tváři ze ztracených a vlastně i tak trochu dějově připomíná tento seriál. Tvůrci správně pochopili, že druhá série tady nemá šanci přinést nic nového a tak nedali šanci klesnout seriálů, někam, kde bychom ho mi diváci nechtěli vidět.

Pařba v Bangkoku (2011)

Pokud se vám líbila Pařba ve Vegas a chcete se podívat na ní znovu, tak koukněte rovnou na Pařba v Bangkoku. Není to pokračování, ale prostě znovu natočená jednička v jiném prostředí. O čem bude třetí díl odehrávající se v Amsterdamu netuším, že by zase to samé a o jednu hvězdičku horší ?