Jumper (2008)

Šíleně nevyužitý potenciál filmu, který končí tam, kde by měl začít. Když už se konečně prokoušeme nudnýma informacema a seznámíme se s postavami i zápletkou, film končí. Scénář se měl inspirovat názvem filmu a občas mohl více poskočit v ději a zrychlit tempo! Bída s fajn herci a pěknou hudbou.

Červená Karkulka (2011)

Nechci se k tomu moc vyjadřovat. Je mi z toho smutno. Pár skvělých nápadů a hezkých exteriérů jde vždy pohřbít tím, že se režisér zapomene rozhodnout, pro koho a CO točí. Film je celkem slušným průměrem, až do odhalení toho, co nosí Karkulka v košíčku a kdo nakonec přijde ke komu na večeři. EDIT: Uleželo se mi to a z filmu mi utkvělo pár dobrých scén (např. vyřizování vzkazu od kamarádky, soud Amandy, záběry na červený plášť ve sněhu), navíc jsem opravdu stále váhala, kdo je vlk a podezření se opravdu podařilo přenést skoro na každého ve vsi, takže za to přidávám body na víc. Ještě k tomu jsou mými oblíbenci Gary Oldman a Billy Burke. Takže rozhořčení ze závěru stranou a je tu slabší průměrný film, který se hodí na pošmourné podzimní odpoledne. 55%

Kazatel (2011)

Ale jo, příběh nebyl špatný. Jen to zrychlené a zjednodušené podání se hodí více do anime. Hraný film by zasloužil více citově vyšperkovat, ale chápu, že krátká stopáž nedovolí moc rozmáchlé zamyšlení. Obsazení nebylo špatné a výtvarné zpracování je dost líbivé.Přesto z plného počtu musím ubrat za příliš schematický děj, body dolů také za divnou, nesmyslnou a megapřehnanou scénu s přerostlým upírem, a další body dolů jdou za přespříliš rvačkových zpomalovaček. Jako je to hezký efekt, ale nesmí se to s ním přehánět. A další mínus je za nevhodně zvolenou klíčovou postavu matku Lucy. Ta herečka se na ni absolutně nehodila (a navíc jí mohli nechat říci aspoň dvě rozvité věty, vždyt v budoucím příběhu hraje výraznou roli). Ale nápad na příběh je to hezký, i když trochu ohraný. Lepší 2*.

Zkus mě rozesmát (2011)

Název hloupě zavádějící, ale jinak dobré. Pod tím nánosem občas trapných fórů se skrývá uvěřitelná romantická linka, která je zábavná a naservírovaná opravdu mile. Co na tom, že Adamovi Sandlerovi ty role svůdníků vždy těžko věřím, obvykle mě nakonec přesvědčí, že humor a šarm je víc, než hezký obal. Tohle je po dlouhé době romantická komedie, která mě velmi potěšila. Příště prosím ubrat trapných shit fórů a perverzních kamarádíčků, jinak pro mě mezi 2 a 3*. A jelikož je to něco, na co se ráda podívám znovu, přikláním se k vyššímu ohodnocení, člověk by si přeci měl život okořenit různými filmovými žánry.

Upíří deníky (2009) (seriál)

1.série:**(13.12.2010) Tenhle upíří seriál je absolutně bez originality. Ploché postavy sice pěkně vypadají, ale slova "miluju tě" věřím maximálně psychopatickému Damonovi, jehož postava má jediná nějakou dynamiku a vývoj. Stefanova postava začala být zajímavá teprve při svém "feťáckém" problému. Celý seriál se rozjede až tak u 10tého dílu, ale pořád se nemůžete zbavit pocitu, že to píše nějaký amatér, který absolutně neumí vybudovat napětí a nechápe, že zápletka by měla nějak gradovat. Mám z toho všeho pocit, že se tak nějak nic neděje a pak si najednou scénarista vzpomene: "Tohle bych měl zmínit, tohle bych sem mohl šoupnout, jo a s touhle postavou už nevím, co dál, tak ji odkrouhnu?" Z první série mě z letargie dostal až 18tý díl, kdy jsem zaslechla oblíbené Brick By Boring Brick (Paramore). Celkový příběh ale není špatný a Damon dokáže utáhnout celý seriál, takže se stejně vždy najde důvod, proč sledovat dál, a poslední díl série konečně pochopil, že pro netrpělivé vyhlížení dalšího dílu je potřeba trochu víc. Takže jo, konečně (po 22 dílech) se i na další díl docela těším. ** hvězdičky, asi tak 45% 2.série: Konečně zápletka, která udrží vaši pozornost každý díl! Neuvěřitelné. V seriálu nastal obrat o 180 stupňů a najednou má skoro vše, co má mít. Ale jen opravdový milovník žánru přetrpí 1.sérii, aby se dopracoval k následující. Po povedeném 12tém dílu zvyšuji hodnocení a uznávám, že se tenhle seriál umí dostat pod kůži. Vše nedrží nad vodou jen Damon, ale víc prostoru dostali i zajímavé postavy Caroline a Tyler. Jo, tohle tempo a zápletka druhé série funguje a doufám, že vše bude už jen lepší. Baví mě to. Typ guilty pleasure "pomalu, ale jistě". *** hvězdičky-65% EDIT po konci 2.série:*** Teda, páni. Tak něco jsem čekala a něco jen čumim. :D Po odchodu Tylera se vytratil vtip a tápali nejen postavy, ale i scénáristé. Přesto se docela zajímavě spělo k velkému finále a k velkému odhalení. Pár vtipných kousků ale definitivně zabil poslední díl. I to odfláklé rituálové finále bych tak nějak přešla, ale ten poslední díl? Kdo se objeví příště, aby oživil ducha seriálu? Vlk s Červenou karkulkou? No, přesto tleskám, ptž tolik WTF momentů jsem už v dlouho v žádném dílku neviděla. A tak s úsměvem na tváři netrpělivě vyhlížím další série, ptž tohle bude ještě zajímavé.3.série:****Zatím výborné 4díly. Tenhle seriál začíná být konečně trochu zajímavý.

Vzpomínky (2006)

Co si pamatuju, první dojem byl tak nějak lepší, intenzivnější. Teď začínám více přemýšlet a méně si film užívat. Přesto je to opět milý zážitek. Zápletka tak jednoduchá, až je složitá a ve směti 2/3/4 časových linek není úplně tak snadné se rychle zorientovat, ač se to může na první pohled tak jevit. Převyprávět bych film nikomu nechtěla, ptž bych mohla začít přemýšlet ještě víc a mohla bych se ve všem dost ztratit. Film má největší kouzlo, když ho vidíte poprvé. Užíváte si každý moment, který nádherně podkresluje podmanivá hudba. Název mi nepřijde zvolený 2x šťastně, jinak je to film, který rozhodně stojí za doporučení.

Zdrojový kód (2011)

Ano, má to své nedostatky a scénář by měl stavět na pevnějších základech, ale....tohle je film, od kterého dostanete přesně to, co čekáte. Pointa je celkem jasná a znalí žánru padoucha odhadnou hned, ale budete se i přesto královsky bavit. Já jsem spokojená, s hudbou, kamerou, režií, herci a dokonce i celým příběhem. Jsem velmi, velmi spokojená. Ba dokonce nadšená. Srdcových 5*.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

1.série: *** Nač mrhat řádky, vše vystihl Plangi. První série byla jen nekonzistentní ochutnávka toho, co by mohlo být zajímavým vícedílným seriálovým nářezem. Příliš slabý rozjezd na to, aby mohl skončit po 6ti dílech. A s první sérií Heroes se to nedá srovnávat. Přesto mě poslední minuty seriálu velmi navnadily na další díly. 2.série: ***** Tak tohle byl teprve nářez. Do 7 dílů scénáristé nacpaly takové perličky, že jen žasnu. Může se to zdát jako nesouvislé příběhy dost cáknutých lidí, ale díky ohromnému vývoji postav, silným příběhům a propojení dílů záhadou maskovaného hrdiny, vše drží výborně pohromadě, a i když bych stále nechtěla mít podobné typy za nejlepší přátele, dostávají se mi pod kůži. A pokud jsem řekla, že mě poslední díl první série navnadil, tak v této sérii mě poslední díl jasně přesvědčil, že tohle bude rozhodně seriál, jehož další sérii budu netrpělivě vyhlížet.

Občanský průkaz (2010)

Moji rodiče jsou stejný ročník, ale nebyli máničky, nerevoltovali a do 18ti nepili alkohol. Pro ně je to jen film o věčně se opíjejících fakanech bez úcty k rodičům. Já ale po dlouhé době viděla film, kdy jsem měla husí kůži z doby, která je součástí naší historie. A co na tom, že ne vždy vše probíhalo v podobném poměrně extrémním duchu. I kdyby byl tohle jen příběh úzké skupiny lidí, i kdyby byl literárně přikrášlen až na půdu, zabralo to. Odpustím si širší komentář na špatně artikulující mladé herce a musím po dlouhé době přiznat, že mě zaujal český film. Už po tolikáté omílané téma komunismu mě překvapilo. Nemám ráda Pupendo, neopěvuji Pelíšky. Dostal mě až Občanský průkaz, film, o kterém budu ještě pár dní přemýšlet.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Zahlédla jsem pár dílů, když to poprvé běželo na ČT2 a královsky jsem se bavila. Pak jsem nastoupila na VŠ kolej a už šla šuškanda a já si říkala, nejsem jediný magor. A pak už to jelo. Dodnes si některé díly pouštím na dobrou noc. Jsou to hrdinové, kteří se nikdy neomrzí.