Terminator Salvation (2009)

Nešel jsem do kina s vysokým očekáváním a jsem za to rád. Ano, efekty jsou výborné, nějaké povedené akční scény taky stojí za zmínku. Ale scénář? Jedna větší nudná nafouknutá bublina - opravdu to člověka příliš nevtáhne do děje, navíc je tam opravdu pár nelogických věcí. Kdyby měl McG při sobě kvalitní scénář, mohla to být bomba - takhle je to spíš průměr, možná lehce nad průměrem. Nutno ale pochválit výkon Sama Worthingtona. Místy se mi i zdálo, že Bale hraje až druhé housle, i když pár světlých okamžiků tam taky měl. Když to shrnu, tak na T4 se i rád podívám znova, ale rozhodně se z toho dalo udělat víc než je - doufám, že pokračování si bude zakládat na silném scénáři. Celkově dávám čtyři hvězdy, z toho jedna ale patří scénce s DigiArnoldem, ze které mi běhal až mráz po zádech a stály všechny chlupy na těle - fakt cool :-)

Lord of the Dance (1997) (divadelní záznam)

Naprosto užasné představení na které je radost se dívat. Co ti lidé na pódiu v Lord of the Dance dokážou v čele s Michaelem Flatleyem... INCREDIBLE !!!

Létající oko (1983)

Film bych spíš pasoval na komedii, než na akční/krimi/drama. Ve dvanácti jsem to žral, ale teď, když to vezmu trochu s nadhledem - děs a bída!

Román pro ženy (2004)

Mně se to líbilo, ba i trochu pobavilo. Lepší průměr.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Hezky natočená romantická komedie, která určitě pobaví. Dobré herecké výkony, především Renée Zellweger a Hugh Grant zahráli skvěle. 80%

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Tak a je to za námi. Konečně! The Final Break nebyl špatný, i když Sara utíkajíci z vězení bylo trošku moc i na mě. Ale co musím vyzdvihnout je konec - působil opravdu dojemně, asi tak jak si autoři představovali. Tento dvojdíl nebo chcete-li záverečný film považuju za důstojné rozloučení s celým seriálem, ale kdyby se končilo první řadou, tak se zlobit taky nikdo nebude.

Requiem za sen (2000)

Requiem for a Dream je volný lístek do světa nicoty a deprese. Věřte nebo ne, když k filmu usednete i se sebelepší náladou, po filmu na tom budete s psychikou tak špatně, až se vám z toho udělá zle. Filmařsky velice podařený kousek, ale nic pro slabé povahy.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Hvězné herecké obsazení v režii Ridleyho Scotta? To nemohlo dopadnout špatně. Válečná atmosféra je cítít na každém záběru, skvělé vojenské taktické prvky jsou ve filmu perfektní. Akce střídá akci, kulky létají kolem uší - co víc si přát... výborně natočené drama válečného konfilktu!

Milionář z chatrče (2008)

Asi jsem od tohoto filmu čekal více, proto jsem nyní zklamán. Celý film jsem se v kině (s prominutím) nudil, ale přesto jsem veřil, že třeba nějaký dojemný konec se mnou něco udělá. Inu, nestalo se! Tento film je pro mě osobně opravdovým zklamáním, strašně předvídatelný děj, navíc jsem hercům jejich "hraní" ani trochu nevěřil. Bohužel trapný konec v podobě nějakého tancování mě už opravdu zvedl se sedačky a musel jsem odkráčet ze sálu, aniž by jsem posečkal na závěrečné titulky. Jednu hvězdičku dávam za krásnou Freidu Pinto (ne za její herecký výkon, ale opravdu jenom za to jak vypadá) a druhou za slušný soundtrack.