• Hudební

Portrét (2006) (pořad)

Rozhovory se zajímavými význačnými lidmi (herci, zpěváci, vědci, spisovatelé, různí odborníci atd.) Řekl bych, že je to jakási slovenská obdoba Ebenova pořadu Na plovárně. Pozoruhodné je, že tento pořad na TA3 uvádí český moderátor z Ostravy Petr Bohuš.

Egyptologové (1974) (TV film)

Není nad zajištění perfektního krytí před manželkami a jinými nežádoucími osobami.

Tot-Amor (1980) (TV film)

Vize krize společnosti zbavené citů, kdy láska je na předpis pilulek s názvem Tot-Amor (nemá nic společného s Viagrou!). Lékaře, který je předpisuje, hraje Jiří Klem. Pokud by někdo projevil názkaky touhy bez spojitosti s Tot-Amorem, byl vystaven postihu a bylo na něj možno zavolat policii.

Jiný vzduch (1939)

Trošku poslabší a snadno zapomenutelný film. Jako zajímavost mi přišly pouze ty dva či tři asi vteřinové záběry na nákresy křižovatky dálnice na jejím stavenšti v technické kanceláři ing. Pokopa (Ladislav Boháč).

Nezlob, Kristino (1956)

Hrozný blábol. Ani komedie to nebyla, protože se nebylo čemu zasmát, pokud ovšem komedie má splňovat tento atribut. Snad jen jediné větě se ve filmu dalo věřit, jelikož má obecnou platnost nezávisle na režimu, již vyřkl Ferdinand (Svatopluk Beneš) asi 5 minut před koncem :Pokud jde o daremnost, tak se ženské vždycky shodnou.

Věrný Džulbars (1935)

Džulbars se jmenuje ten pes, téměř hlavní hrdina, co pomáhá pohraničníkům proti basmačům. Karavana měla tehdy namále. Kdepak byl tehdy konec dnešnímu "oblíbenci" Komisaři Rexovi, který byl možná jeho prapra....pravnuk, jelikož pochytil po něm různé kousky:-)).

Ferda Mravenec (1960) (seriál)

Byť jako dítě jsem neměl loutkové filmy vůbec rád, tento jsem miloval a myslím, že by dokázal zaujmut i dnes zvláště pro perfektní namluvení postav, z nichž se mi nejvíce líbil Brouk Pytlík K. Högera a Hlemýžď J. Beyvla. V. Brodský podal standardní výkon, těžko mu něco vytýkat, ale mně jeho hlas pro postavu Ferdy nějak neseděl.

Širli-Myrli (1995)

Ve výčtu herců chybí klíčový herec Valerij Garkalin, který ztvárňuje trojroli (hudebník, zloděj, cikánský baron), na níž je založena tato bláznivá komedie plná záměn, nedorozumění, absurdit a občas i vydařených gagů. Verze, kterou jsem viděl, měla 135 a nikoli 143 minut, jak je uváděno zde.

Raz, dva, tri (1985) (TV film)

Ve výčtu hereckého obsazení chybí Vlado Černý, který hrál toho taxikáře a nápadníka jménem Tono Nožička, což bylo pro M. Lasicu ve své postavě magnáta naprosto nepřijatelné, ale i s tím si elegantně poradil.

Vlaštovka (pionýrská) (1964) (pořad)

Vlaštovka byl v 60. letech dosti populární a zajímavý publicistický pořad pro větší děti vysílaný několik let v sobotu odpoledne, který od začátku moderovala Olga Čuříková, než ji z politických důvodů v září r. 1969 z TV vyhodili, aby nepůsobila ideově negativně na děti. Na Š. Haničincovou si v pořadu vůbec nevzpomínám, ale možná, že ho nějakou dobu moderovala po odešlé Čuříkové, než byl pořad zrušen úplně.