Space Jam: Nový začátek (2021)

Výborně jsem se bavila, to prolínání živých a animovaných postav má něco do sebe a je to tak skvěle udělaný, jako by opravdu patřili do našeho světa či naopak, jako bychom támhle někde u lesa potkali Bugse, jak okusuje tu svou mrkev a říká "What´s up doc?" Příběh podobný, ale to bylo jasný a plno odkazů na DC, HP, Hry o trůny, Matrix, no prostě super. Zhlédnuto v originále, ale na český dabing si počkám a podívám ještě jednou. P.S. To, že se tam neobjevil tchoř Pepe, je škoda. Mohl tam mít určitě skvělou roli.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Venom je mi stále sympatičtější, jako dokázala bych si představit, že tak spolu býváme v jednom těle, aspoň bych se nenudila a přibrala 50 kilo po čokoládách a slepičích mozečků :-D. Další super hlášky, on je červenej, tak si zaleze, Jája a Mája, ani nevím, jak je nazvali v originále, scény slibující pokračování. Asi nejsem moc náročný divák, jak tak sleduju recenze tady, tak je to takový všelijaký. Ale já se náramně bavila, super film.

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Jak by řekla Jolanda, tak to je velký špatný a ani to nezachrání dceruška Johnyho Deepa ani Colin Farrel. Jako námět dobrý, ale ta parta magorů na palubě byla i na mě moc. Prý na start by mohli už ve čtyřech letech a ne v sedmi, jak plánovali, protože s nimi letí "strýček" Colin a záběr, jak těm dětem rozhodně není 4. Jsem z toho filmu byla divná, že bych do sebe místo nich nalila ten modrý pramen co pili.

WandaVision (2021) (seriál)

Jak jsem si naivně myslela, že se všechny díly ponesou jako sitcomy z padesátých let a více, prostě takový Krok za krokem :-D. Díl od dílu byl napínavější a napínavější. Ani se Wandě nedivím, co udělala, aby mohla žít svůj život s někým, koho ztratila a miluje a mít dokonce i svoji rodinu. Všechno by se zdálo fajn, jen to mělo své trhliny.

Winx Saga: Osud (2021) (seriál)

Zaujalo mě to z jednoho důvodu a to, že jsem sledovala dříve kreslenou verzi a chtěla jsem vidět, jak se s tím popasovali a vytvořili hranou verzi. Jako bylo to pěkné, ale nějak si tam s těmi postavami dělali co chtěli, Stella byla divná, co jako ta Terra má znamenat? Musa jako myšlenková víla, jako fajn, ale myslím, že měla schopnosti spojené s hudbou a ne že jí dají sluchátka, aby neslyšela ostatní a kde je Tekna? Flora se objevila později a moc jsem se nedočkala těch přeměn na vílu a co ti spálení, nebo jak je přeložili, no chybělo tam spoustu věcí z kreslených Winx a plno věcí si zase domysleli. Jo a když máte rande s dvěma chlapci a není to dokonalé a něco se pokazí, neznamená to, že jste automaticky lesba. Bože proč to tam všude strkáš? Ať si každý dělá co chce se svojí sexualitou, ale ať se to nepodsouvá těm, kteří to nemusí vidět v každém filmu či seriálu.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Ta Harley to je teda číslo, i když provádí šílený věci, tak jí musím prostě fandit. A její zvířecí miláček je bomba, mít hyenu, hned bych ho oňuchňala :-). Částečně je to retrospektivní, ale to se dá nějak pochopit, trochu mě to připomnělo Deadpoola, taky se ten příběh takhle podobně odvíjel.

Duše (2020)

Tohle je taková dospělácká pixarovka, kde hlavní hrdina hledá smysl života a nakonec i ta druhá duše 22, kterou ukáže svět na Zemi. Myslím, že se v tom vidí každý svým způsobem. Také jsem si myslela, že bude prvních pár minut na Zemi a zbytek v tom cosi před tím vším, ale že se takhle vrátí, tak to jsem neměla tušení. Některé části mě rozbrečeli a přála jsem si, aby se spolu zase setkali nějakou náhodou, jakkoliv.

Frčíme (2020)

Nevím proč, ale ze začátku mi ti dva bráchové moc nesedli, nevím, jestli vzhledem a nějak mě to nudilo, až do té doby, než si vyčarovali půlku taťky. Ta jejich výprava mě bavila a překvapil mě konec, ale nechci nic prozrazovat. Ale vtipný bylo, jak kentaur jezdí autem a víly na motorce, protože už nepotřebovali křídla k létání.

Ježek Sonic (2020)

Takovýho ježka bych chtěla mít doma a asi bych se s ním nenudila. Pamatuji si, jak jsem v devadesátkách pařila na konzoli a byla to v té době moje nejoblíbenější hra. Povedlo se oživit tuto legendu od Segy jak se patří. Jen ten Robotnik alias Jim Carrey mě tam vůbec neseděl. V jiných filmech alias Maska nebo Ace Ventura bych ty jeho grimasy a keci snesla, ale toto bylo ubohý, nechápu lidi, kterým se jeho výkon líbil. Rozklepaná želva super, na mrakodrap mohl vyběhnout a scéna s výtahem nemusela ani být, ale budiž. Bavila jsem se, bylo to dobrý.

Mulan (2020)

Těšila jsem se na tento film, i když jsem viděla nespočet recenzí, jak dobrých, tak i špatných, ale nejdůležitější je si udělat svůj vlastní názor. Nedalo mi to, abych to nepřirovnávala k animované verzi. Jako už jsem předpokládala, že tam budou chybět Mushu a cvrček, ale objeví se fénix i když jsem myslela, že tam bude mít o něco více prostoru. Samozřejmě scenérie jsou fantastické, úchvatná příroda, moje oko si libovalo na ty scény na hory a přírodu. Jen trochu Mulan mohla být chytřejší a nespoléhat se na to či nebo cchi nebo jak se to píše, ale na svůj ženský mozek, který převálcuje hordu chlapů svými nápady a odhodláním. Sice nemohli to udělat úplně přesně jako podle předlohy, jen se mi parkrát zdálo, jako by tam chyběla scéna, kde se rozhodla smýt ten makeup, uříznout si vlasy a ona hned scéna, jak v brnění odchází z domu. Ale to jsou detaily. Až to někdy za dlouhou budou dávat v televizi s dabingem, tak se na to zase ráda podívám.