Noční koupání (2024)

Prvý horor v tomto roku, a hneď sklamanie. Myšlienka je síce originálna, pretože vraždiaci bazén sme tu tuším ešte nemali, ale celý film je strašne jednoduchý. Dve dobré krátke scénky a to je tak všetko. Ani celkom slušná atmosféra ma nedokázala udržať v napätí. Scenár mi pripadal ako nejaký náčrt náhodných scén na motív Stephena Kinga. Až sa čudujem, že sa produkcie takéhoto niečoho ujal práve James Wan.

Seminář (2023)

Keď film beriem ako komédiu, téma firemného teambuldingu s prepnutými kolegami celkom zaujme. No hororových prvkov tu je pomenej. Seminár sa miestami podobá na Vreskot, žiaľ chýba viac originality a aj nejaký moment prekvapenia. Ale aj tak sa jedná o podarenú severskú slasherovku, ktorá sa na rozdiel od Amerických mega rozpočtových hororov na nič nehrá.

Panenkář (2017)

Originálny mraziví krátky psycho horor.  Na tento námet by som kludne prijal aj celovečerný film.

The Changing Room (2022)

Nič svetoborné, ale na to, že tento kraťas nemal ani 5 minút, hororová atmosféra sa Evensonovi podarila navodiť.

Sisu (2022)

Takto nejako si predstavujem že by vyzeralo, ak by Quentin Tarantino natočil Ramba, ktorý je situovaný do 2. Svetovej vojny. Akčné, krvavé, vtipné. Sympatickí herci a skvelé mrazivé Fínske prostredie podtrhuje kvality filmu. Severský rukopis je tu jasne vidieť a s pomerne malým rozpočtom 6 miliónov som dostal oveľa lepšiu zábavu, akú som čakal.

Still/Born (2017)

Still/Born sa pohráva s námetom psycho duchárčiny s deťmi. Nejedná sa síce o nič originálne, ale film je natočený dobre. Miestami diváka zamrazí a čakajte aj nejakú tú ľakačku. Keby Kanaďania viac premysleli scenár, mohlo sa jednať o výborný horor s netradičným koncom. Sklamaný som ale určite nebol.

Můj syn (2021)

James McAvoy rozhodne vie hrať, čo dokazuje aj v tomto filme. Prvú polovicu sa jedná o zaujímavú kriminálku s atmosférou anglického vidieka a klasickou zápletkou, kde otec berie vyšetrovanie prípadu do vlastných rúk. No príbeh postupne stráca grády, záverečná polhodina je totálny chaos a film je ukončený strašne hlúpym, rýchlim a lacným spôsobom. Škoda, pretože z daného príbehu sa dalo vyždímať viac.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Kombinácia filmov  Znamenia a Vojny svetov vo festivalom prevedení. Prostredie je temné a hororové, hlavná postava obstojná, aj keď tých 5 slov čo za film povedala nepotrebovalo extra zručnosti. Mimozemšťania vyzerajú fajn, niekedy až mrazivo, ale inak príbeh bola taká artová skomolenina. Pozrieť sa film dal, ale určite by som ho ďalej neodporúčal.

Před pikolou, za pikolou (2023)

To že má tento film iba 77 minút je jeho najväčším plus. A aj tak som sa však takmer celú dobu nudil. Veľmi nepodarený a lacný horor so slabými hercami. A ako je momentálne zvykom, samozrejme lesba musela byť súčasťou príbehu.

To se mi snad zdá (2023)

Jedná sa o jeden z najoriginálnejších filmov, aké som za poslednú dobu videl. Preto som čakal, že ma dej postaví z pohovky, ale to sa nestalo. Nicolas Cage tu síce podal výborný výkon, ale žiaľ jeho postava mi bola strašne nesympatická a koniec filmu bol pre mňa trochu sklamaním. Neviem si pomôcť, ale v niečom mi film pripomínal geniálnu dánsku drámu Jagten. Tá však svoj potenciál, na rozdiel od Dream Scenaria, využila na 100 percent.