Můj syn

• Velká Británie My Son (více)
Velká Británie / Francie, 2021, 96 min (Alternativní 91 min)

Edmond Murray (James McAvoy) je rozvedený muž, který se odstěhoval od své bývalé ženy a jejich sedmiletého syna, aby se mohl věnovat své kariéře za hranicemi. Když chlapec zmizí, Murray se vrací do Skotska. Zanedlouho vyjde najevo, že byl jejich dítě uneseno. Rodiče nejprve propadají zoufalství, ale pak Murray dokáže, že je ochoten udělat cokoli, aby syna našel. Vydává se na cestu, která ho přivede až na pokraj sil a zpochybní všechna jeho přesvědčení. (HBO Europe)

M.i.k.e

James McAvoy a Claire Foy se jako bývalí manželé schází ve chvíli,kdy jejich syn zmizel z tábora na kterém byl a rozjíždí se pátrání.Osobně sem vůbec nevěděl co od Mého syna čekat a nakonec to nebylo vůbec špatné.Další Prisoners se sice nekonají,ale určitá paralela,kdy zoufalí rodiče hledají svoje dítě a nakonec rozjíždí pátrání na vlastní pěst tu samozřejmě je.Trošičku mi vadilo,že hlavně druhá polovina je lehce neuvěřitelná a hlavně to jak McAvoy přijde na určité stopy mi přišlo extrémně jednoduché...60% ()

elanius

(91/2022) / Celkom by ma zaujímalo ako sa k tomuto projektu dopracovali McAvoy a Foy. Pretože casting tu máme rozhodne Áčkový. Všetko ostatné je trochu nedopracované. Čo sa vydarilo je atmosféra a celkovo zasadenie deja filmu do škótskych Highlands, strašne deprimujúce a upršané. Príbeh začne sľubne a nie je vysloveným sklamaním. Len pôsobí rozhárane chýba mu vyraznejšie smerovanie. Oddychovka. (6/10) ()

*CARNIFEX*

Carionovi asi jeblo, a tak natočil britský remake francúzskeho “My son”, ktorý vlastne vznikol ani nevedno prečo. Ako skutočne sa mi rozum pozastavuje nad tým, prečo jeden režisér natočí dva “rovnaké” filmy, ktoré sú vyskladané na rovnakých princípoch. Je zaujímavé sledovať improvizáciu mne osobne sympatického McAvoya, ktorý reční bez scenára, no od spojenia žánrov: drama-krimi, očakávam ďaleko viac. Úvod slušný, jadro ušlo, záver úplne odseknutý, akoby si so samotným snimkom už nikto nechcel dávať žiadna námahu. Hlavne, že sa niečo natočilo, čo tam pozom, že to nemá čo ponúknuť. ()

Skeksis

Nikdy nepochopím, keď ten istý režisér sfilmuje svoj film znova s inými hercami a v inom prostredí. Je to ako keby som prepísala svoj román, iba zmenila určité pasáže a zasadila ho do iného prostredia. Nielen, že tým dehonestuje svoj predošlý film, ale sa sám strápňuje. Je to ako: aha, tak som to vylepšil! Tiež nechápem remakom filmov a seriálov, ktoré boli oveľa lepšie pôvodné, napr. juhokórejský Oldboy, švédsky Muži, ktorí nenávidia ženy, dánsky film Bratia, britský seriál Bron/Broen, britský seriál Broadchurch, a kopec iných filmov a seriálov. Ich znovunatočením ich urážajú, akoby pre nich neboli dosť dobré. Zažalovala by som ich z plagiátorstva! Ale keď ten istý režisér natočí dvakrát svoj trochu pozmenený film, tak z toho mi ide vybuchnúť hlava. Napriek tomu toto nebolo zlé. Ten z roku 2017. som nevidela. Bolo to výborne natočené, skvelá hudba, herci, aj prostredie. Ale mierna stupidita typu: obyčajný človek sa odrazu premení na agenta FBI, ktorý dokáže s jednou palicou a hasiacim prístrojom či čo to bolo, zneškodniť štyroch ľudí so zbraňami, a holými rukami zabiť človeka, ma podráždila. A stopy našiel priveľmi jednoducho. Inak by som možno dala aj štyri. ()

Arsenal83

Keď niečo natočí ten istý človek po 4 rokoch podľa toho istého scenára, tak nemôže dopadnúť inak ako rovnako. S výnimkou hercov. Tí boli v tejto britskej verzii oveľa lepší. Vo francúzskej Mélanie Laurent nerobila nič len plakala. A Guillaume Canet bol nepresvedčivý. Tu je to presne opačne, charaktery sú zahrané oveľa lepšie, čo však z toho, keď filmu chýba viac thrillerového nádychu alebo silnejšia dráma. Proste slabo napísaný scenár nevykúpi ani najlepší herec. ()

• Natáčanie sa začalo koncom októbra 2020 a natáčalo sa v celom Škótsku, hlavne v blízkosti Škótskej vysočiny. Natáčanie v Lochabere sa prerušilo po pozitívnom teste na COVID-19. (Arsenal83)
  • James McAvoy nedostal žiaden scenár či dialóg, a je si vedomý len tých najzakladanejších aspektov príbehu. Rovnako ako v originálnej francúzskej verzii, stvárnenie jeho postavy je založené na improvizácii a reakciách na udalosti, ktoré sa pred ním rozvíjajú. (drake31)