• Thriller

Dangal (2016)

Ten indický rukopis mi úplně nesedí. Jak na místo toho, aby kývli normálně hlavou, začnou hlavou kroutit osmičky ve vzduchu a přehnaně kladou důraz na super zdlouhavé rádoby akční scény s cinkající hudbou, to přebíjí kvalitu filmu o ženském wrestlingu a jiných genderově korektních problematikách způsobem poněkud rozmarným.

Deadpool (2016)

Voices definitivně pro mě ovlivnilo Reynoldse tak, že jsem ho i zde vnímal trochu retardovaně - zjistil jsem, že to není subjektivní, ale má to v určitých rysech ve tváři. Nevím, jestli to nedegraduje Deadpoola, nebo naopak přidává jiný rozměr komična, což perfektně zapadá do této černo černé humorné smršti komiksové exploze.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Velice silné drama o největší ekologické katastrofě v ropném průmyslu ve Státech. Jednoduchý děj držící se skutečných událostí, přičemž není zde přebytečné ždímání citů. Surové, lineární drama bez citového vydírání, ale plné emocí.

Den patriotů (2016)

Měli by se točit filmy o událostech, které rekapitulují dokumentárně, co se stalo přímo z pohledu hlavního účinkujícího. Nemělo by se zapomínat.

Dívka ve vlaku (2016)

Skvělý thriller s nečekanými zvraty bez možnosti odhadnout děj. Nečitelnost děje a opravdových charakterů postav zatemňuje alkoholová závislost hlavní hrdinky a fikce, do níž je uvrhnuta. Filmařský počin na úrovni Davida Finchera (s tolikrát zmiňovanou podobou Gone girl). Napínavý, strhující, elektrizující a překvapivý thriller dle mého gusta.

Doktor Strange (2016)

Rozhodně lepší marvelovka. Koukatelná podívaná, vizuál rozhodně lepší - žádné války, kde vybuchují domy a všechno lítá a tříští se v mohutných explozích, z nichž člověk má pocit, že pokud není epileptik, tak brzy bude. Nápadité podchycení příběhu s perfektně zasazenými vtipnými dialogy. Bravo. Konečně. Děkujeme.

Experiment Belko (2016)

Počátek a de facto celý film až před samotný závěr je krásná psychologická studie strukturálního pohledu do úzké vybrané společnosti lidí, kde jsou zastoupeny typické charaktery osobností. Závěr bych nahradil radši něčím vágním - viz Cube.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Nemám rád válečné filmy, válku obecně. Ale tento americký patos na mě byl prostě moc. Ohromně smekám před tímto pánem. Ale nehodnotím jeho činy, ale film. That´s it. Moc emerika. Moc glorifikace + soundtrack + moc dlouhý náběh na začátku. Ale neuvěřitelně realistické ztvárnění boje. Nicméně neubráníte se pocitu, že koukáte na Foresta Gumpa: napůl retardovaný voják zachraňující zraněné ve válce (akorát tady to zabere dvě a půl hodiny).

Hon na pačlověky (2016)

Fenomenální komedie, která si na nic nehraje. Vtipnost pramení hlavně z dialogů starého bručouna, kterému se začíná otevírat srdce, a mladíka, co zažil krutý život (ale on si kruťácký život nevybral, to kruťácky život si vybral jeho), ale pomalu nachází rodinu uprostřed drsné Novo Zélandské krajiny. Situační humor nadupaný hláškami. //// Mimochodem vidím převzatou roli z Jurského Parku u Sama Neila.

Hounds of Love (2016)

Nechutný. Jedním slovem nechutný. Nedostatečný ponor do hlubin psychopatické dvojice magorů, co unáší a vraždí mladé dívky. Prostě jen snůška nechutností.