Kostka

Derek Rogers

Mark Korven

Scénografie:

Jasna Stefanovic

Celkem promyšlená psychologická stránka, ale nemám rád modelové příklady, které jsou moc modelové a chybí jim smysl.(2.4.2013)

Tak to jsem od toho tolik nečekal a samotnýho mě to překvapilo. Film zobrazující přeměnu lidí, když jsou v určitých problémech a vyřeší to pouze jen, když budou pohoromadě. Pokud znáte seriál Kdo přežije, tak to je skoro to samý, ale v lepším sci-fi podání.(9.5.2004)

Originalita sama pro sebe a skvostně.(24.7.2008)

Velmi silné 4*, protože jsem po dlouhé době viděla zase film, při kterém se mi místy tajil dech a skoro jsem napětím nedýchala. Bohužel k nejvyššímu hodnocení něco chybí (pár slabších míst), ale atmosféra, scénář a hlavně nápad dělají z tohohle hodně levného filmu prvoligovou záležitost.(29.8.2006)

Na to, že je to film o kostce plný místností s pastma, jich tam bylo překvapivě málo a děj se točí spíš kolem toho, jak se postavy snaží přijít na způsob útěku. Nevím, jestli bylo nutný, aby jedna postava byla tak zoufale nesympatickej vykulenej pablb, kterej mě strašně, ale strašně vadil, o to víc, když se ke konci zcvoknul - jen se na něj dívat způsobovalo bolest a dost tak snižovalo dojem z filmu. Nedá se tomu ale upřít hodně originální myšlenka, i klaustrofobní to je, po druhým zhlédnutí ale musím hvězdu ubrat. Hlavně ve druhý půlce už děj totiž není ani tak zábavnej, ani tak morbidní, a už vůbec ne tak objevnej, jak by se snad mohlo zdát. I tak ale slušnej horor.(10.3.2012)

• - Film se natáčel ve studiu Wallace Avenue Studios v Torontu v kanadském Ontáriu. (rafix)

• - V kocke by sa podľa prepočtov malo nachádzať 17,576 miestností. (Raccoon.city)

• - Režisér Vincenzo Natali natočil krátké pokračování, ve kterém je vidět vnější prostředí krychle. Pak ale učinil slavnostní přísahu, že nikdy neprozradí, co je kolem krychle, a později film zničil. (Piggsy)