• Thriller

Divoši (2012)

Nemůžu se zbavit dojmu, že se chvílemi jednalo o komedii - přesněji řečeno parodii na válku drogových gangů a celkovou situaci v Mexické expanzi do USA v drogovém exportu. Taky nemám rád J. Bonda, ani jeho moderní parafráze bývalých vojáků z Iráku atd. Odhlédnu-li od tohoto - film příběhem disponuje, není úplně otřepaný a díky dobrým hercům vcelku živé po celé dvě hodiny a dvacet minut.

Druhá šance (2012)

Nějak jsem se nedokázal zasmát u ničeho. Film o starším páru, co žije tři dekády v odtažitém manželství, aby pak z toho hráblo paň mámě z nedostatku milostných aktů a zaplatila terepeuta. Film o tom, jak se dva staříci navracejí do milostného života. Děkuji, ne.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

No, přidal se do party JCVD, ale řekněme, že je to přes kopírák první díl, což už po epické stránce trochu slábne. Tuctová béčková střílečka s nabitou hereckou flotilou.

Expresní zásilka (2012)

Trochu nechápu, že tu roli Levitt vzal. Dětinský a otřepaný příběh jak oškubané mladé kuřátko. Takový opravdu až dětský snímek. Kdo rád jezdí na kole, tak trochu ocení atmosféru, jinak v tom filmu není nic převratného...

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Seriál o nenávisti dvou rodin ze dvou států zasazený do westernové světa. Kulky, zášť a stupňující se řada nešťastných náhod. Taky trochu telenovela a haldy mrtvých. Kevin Costner s neslábnoucím hereckým výkonem. A hlavně..true story. To člověku vyrazí dech.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Tak milý a přitom střešně černo komediální humor na jednom místě s věčným smolařem Carellem, kterému to prostě věříte už od Crazy Stupid Love, a Keirou, která prostě ukazuje kouzlo hraní i v této střeštěnosti. Film opravdu zahrál na city na několika úrovních, zatetelíte si, zapláčete a zasmějete. Co chtít víc? 80 %

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Poutavá příroda, film nabitý a skrz naskrz proelektrizovaný neustálým nábojem děje, skvěle dodané charisma do hlavních postav. Není moc co dodávat. Jackson možná vytvořil dílo přesahující předcházející trilogii...

Hon (2012)

Tíseň, knedlík v krku excitující film. Velmi dech svírající záležitost, příliš emocí tlačí na diváka, mísení prazvláštního hnusu v rozptýlení absurdity celé té přece natolik smyšlené vlny dopadajícího na hodně zvláštně (možná až nepřirozeně) chovajícího se hlavního hrdiny. Myslím, že celkové chování hlavního hrdiny neodpovídá klasické představě obrany vůči křivým nařčením, která krystalizují až v útoky. Za to strhávám hvězdičku, jinak absolutně brilantní drama, před spuštěním doporučuji pořádně se nadechnout...

Jméno (2012)

Tuším, že určitá inspirace se mohla zrodit u filmu Bůh masakru. Film je typickou francouzskou komedií, klasikou svého druhu, kdy se skrze charaktery lidí prostřednictvím návštěvy přátel dostáváme do jádra lidí, mrštné dialogy víří vzduchem a napětí střídá zábavu a zábava smutek. Emoce na houpačce. Bravo.

Jump street 21 (2012)

Tak tahle dvojka opravdu sedla, je to nová dimenze od Seth Rogena & Jonah Hilla. Naprosto charismaticky parodavaný Jump street 21 a všechny ostatní přístupy k akčním snímkům. Naprostá nálož, co má za úkol roztrhat smíchy diváka.