• Thriller

46-okunen no koi (2006)

Mírně absurdní scénář se ke konci zvrtne v detektivku s epickým rozuzlením. Tak trochu Miike mimo žánr, ale jeho rukopis je tu silně znát, už podle choreografie občasných vězeňských rvaček. Asi nejvýstižnější: nelineárně vyprávěný příběh z neznámé budoucnosti uprostřed vezení s vězeňskými rysy, jak je (to jediné) známe...

Adamova jablka (2005)

Dánsky absurdně nechutné scény zaplatené do sebe tak, že to má vzdáleně připomínat komedii, nicméně nechuť zde u mne na miskách vah převážila. Konec, jež tu někteří kritizují, já velice uvítal jako vysvobození z nesmyslu nechutných scén.

Cizinec (2005)

Snímek označuji za značně zvratový, velká část filmu nás provede romantickou poutí Nortona, zamilování se, vcelku poklidná emocionálně laděná část se velmi rychle obrátí, což je právě to, co mě dostalo, člověk se doslova uvelebí na té pocitové vlně, nechává se houpat lehkou romantikou a pomalu přichází BUM, Edvard Norton je brilantní. 85%

Constantine (2005)

Kdo jiný umí tak bravůrně vyfuckovat satana? Kdo jiný natrhne pozadí Belzebubovi? Samosebou je to Neo ve vypůjčených hadrech bojující na straně - nečekaně - dobra, na nic si nehraje a nikoho nectí.

Čtyři bratři (2005)

Film, kde všechno všem klapne, všechno jde podle plánu, pěst padá na čelist, atd., já si ho i tak vychutnal kvůli násilnickému Wahlbergovi, kterému to docela jde. Celkově zápletka, rozuzlení, všechno je to ohrané, předvídatelné, při troše zamyšlení až trapné, ale i tak je to dobrý akční film. 72%

Dalkomhan insaeng (2005)

Tato hořkosladká gangsterka mi sedla. Tohle jihokorejské mafiánské prostředí mi chybělo. Místy možná trochu zbytečně komické, ale i tak jsem zůstal okouzlen příběhem zamotaným v lásku tak jednoduchým, ale neotřepaným způsobem. Sympatický hlavní hrdina, místní terminátor, který dělá chyby, jako my všichni, a nebojí se jim pak postavit, ať to stojí, co to sotjí.

Dějiny násilí (2005)

Krásně vystupňovaný thriller. Co zpočátku idealizuje mírumilovnou rodinu, do níž vštípí násilí a dávno spící zvíře se probudí k životu, aby čelilo rozpoutanému řetězci událostí, kterému není možno uniknout. Nevhynutelnost. Před minulostí neutečeš.

Drsný časy (2005)

Špatné je, že konec celou dobu čekáte, dobré je vtělení psychopata Balem, sám jsem pár takovýchto hrdinů ulic poznal a hraje ho vážně se vší parádou. Jenže všechny postavy jsou zde podány prvoplánovitě a nic pod povrchem nehledejte. Každý má svou roli, kterou si hraje podle jednoduché linie. Všehovšudy je to o dost horší Training day, kde ale byla dobrá zápletka (možná i tak trochu nečekaná na rozdíl od Harsh times).

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Sešlost poměrně slušného hereckého potenciálu, kde je smrští akce docela zajímavá idea, že lze okouzlit každou ženu na světě každým mužem (naopak tento vztah dle mého úsudku neplatí). Komedie i s americkým závěrem klasického stylu. 70 %

Hooligans (2005)

Nádherný ponor do světa hooligans a hlavně neskutečný vývoj hlavního hrdiny. Krásná sondáž. Film je klasikou žánru.