Panu učiteli s láskou (1967)

Je to naivne? Ciernobiele s pribehom priamym ako americka highway? Zostarnute? Mozno trochu ano. Co vsak urcite nezostarlo je herecky vykon sira Poitiera. Film ma 50 rokov. Bola uplne ina doba. Doba kedy v skole umyvali ziakov a radili dievcatam ako si vybrat manzelov. Mozno by bolo dobre raz zacas dat knihy bokom, prestat slepo sledovat osnovy a nechat deti/tinejdzerov pytat sa. Je naozaj potrebne, aby vsetci siedmaci mali chemiu? Je ten film naozaj naivny? Zastarany? Lezu Vam otazniky nervy?:) Milych filmov nie je az tak vela, aby som ho zatracoval zbytocnou kritikou. Ak sa Vam pacil v dobach davno minulych, tak sa k nemu radi vratite. Z lasky.

Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Co do vizualu a akcnosti boli posledne dve epizody asi najlepsie z celej serie. Inak je to kazdym dalsim dielom trapnejsie a hlupejsie a najlepsie to ukazuje Aryina story linka. V jednom diele ultra zabijak, v dalsom debil naivka, aby nasledne zahanbila svojim kumstom vsetkych beztvarych aj s ich najbeztvarovatejsim Bohom. A ta nuda v prostrednych epizodach. Ale nie vsetko bolo len zle. Pri Hodorovi som pozeral s otvorenym ustami. Som zvedavy na Branovu ulohu v buducich dieloch. Teda okrem nejakeho podivneho historika leziaceho spiaceho. To ma privadza k myslienke ako sa tesim na knihu a ako bude, 7. seriu pozerat viac menej uz len zo zvyku.

Revolver (2005)

Revolver, Guy Ritchie a trochu viac. Bol v tom citit Besson alebo len Guya zhovadili filozoficke prdy zilnatej Madony? Vlastne az do polovice sa mi to ohromne bavilo. Asi ako neopocuvana Elvisova pesnicka. Po prvom slove, akorde je styl lahko rozpoznatelny a je jasne, ze to bude dobre. Az do momentu kedy sa Presley rozhodol stat Cohenom na dobrych halucinogennych hubach. Takze bud sa v tom zavere zamotali ako politik pristihnuty pri klamani alebo som to ja nejak nepobral. Dufam, ze to druhe lebo mudrejsim sa stanes len ked hrajes proti mudrejsiemu oponentovi. Nesefujem, len citujem...z filmu.

Powder Room (2013) odpad!

Som z Marsu. Co robia zenske na wecku ma mozno trochu zaujma, ale ked tam jedna zacala mudrovat a vsetkym radit ako maju zit zivot, tak ma vsetka zvedavost presla. Prezili sme spolu sukromnu polhodinku, ale vypradnila sa prilis rychlo. Inak by mi mohol niekto vysvetlit ako Borque vo svojom hodnoteni, ktore je pre zmenu osobne na porovnanie s....neosobnym?...ako vypocital, ze 60% su 2 hviezdy.

Mládí v hajzlu (2009)

Dovolim si povedat, ze kniha bola mojou velkou inspiraciu preco si aj ja zacal pisat dennik. O velku hromadu negativnych slov menej inspirativny bol Cera, kaziaci film v hlavnej ulohe. Jeho mega gay verzia francuzkeho milovnika to iba zaceresnovala. Ale aspon chvilu neznel ako 2 roky pre zmutovanim. Po druhej role ukecaneho panica z dvoch protichodnych pohladov videnych v jednom tyzdni, sa iba ukazalo, ze nevie zahrat ani sam seba. OK, s tolkymi peniazmi uz panic asi nebude, ale vizaz mu to nezmeni. Film samotny bombasticky asi po 20. slusnych minutach zoznamovania s postavami, vsetko vsadil na bohovsku bohumilu bombasticnost a narval tam 1000+1 ludi a plny kolotoc zvratov, aby som sa nekonecne donudil ku koncu. A je to bez koz. Film o nadrzanom pubertakovi, ktoreho najvacsim a jedinym cielom je prist o panenstvo a neukazu ani vyblednutu areolu. Zlaty American Pie

Autostop (1977)

Neviem aky je rozdiel medzi normalnou a SE ediciiu, ale tych SE 82 min by mi pasovalo ovela viac a prekonalo by to pocit niekde uprostred filmu, ze odchodom do kuchyne, podojit sliepku a uvarit prazenicu z cerstvych vajec o nic nepridem. U mna hlavnym tahakom je oku lahodiaca Corinne Clery(velmi casto a velmi vela naha), na zaciatku rychly spad a cierno cierny sarkasticky koniec. Niekde uprostred to vsak brutalne strati tempo a clovek len rozmysla kolko kecov z auta sa tam este zmesti. Bohuzial viac nez dost. Na becko je to vsak tale viac ako slusne.

Apokalypsa (2006) odpad!

Obetoval som tomu hodinu zo svojho inak velmi produktivneho zivota a vymazal som to. Kolekcia strasnych hercov, strasnych kecov a najstrasnejsej snahy byt sofistikovane zahadne premudrely ma donutili kliknut si a zisitit ktoze za tym stoji. To ma pokakaj!! Reziser exkluzivneho Donnieho Darka, panko Richard Kelly. Hned som to vypol, nech si nepokazim nazor.

Countess Dracula (1971)

Americka alternativa na krvavu Alzbetku v Madarsku. V Uhorsku, aby sa historici nehnevali. Alzbeta bola fajn, teda jej kozy. Nie vsak az tak (casto), aby bolo aj mne fajn.

Každý pro sebe a bůh proti všem (1974) odpad!

Situacia je vazna, musim byt aj ja. 80 percentny artak zo starej (citaj lepsej) skoly a ja tomu vysolim odpad! "Chudak to nepobral", hovoris si. "Henten dava po veceroch Hostel a podobne veci", myslis si a tvar sa Ti krivi sprvavodlivym hnevom. Po veceroch davam hlavne svoju zenu ak deti dovolia. A hovorim o sachoch. Kaspar ma byt tinejdzer, ktory sa jedneho dna objavi v dedinke na namesti. Nie je blby ani postihnuty (co je velmi casto zdoraznovane vo filme), akurat svoj zivot travil v nejakej kobke priputany retazov. Tolko teoria. Vo filme nasho adolescenta hraje oholeny tridsiatnik, ktory sa prvu hodinu len priblblo usmieva alebo spi. Spi vela. A dementne sa usmieva. Tiez vela. Ziadne ine emocie. Ziaden strach, ziaden krik, ziaden smiech. Nic. Ale inak je rozumny a uplne normalny. Vsetko to funguje ak uverite, ze vdaka uplnej izolacii sa nenaucite bat. Comu som ja neuveril, lebo instinkty neoklames a po 60 minutach som to vypol. Doporucujem si o tomto pripade precitat na wiki. Je to zabavnejsie a vernejsie.

Vzkaz v láhvi (1999)

"Má cenu nadávat na romantický film, že je romantický?", napisala Faidra. Co by nemalo. Ulavit si treba. Ale povedzme, ze nieco na tom bude. Co teraz? Ma to slusny rozbeh. Nazov nie je ziadna metafora pre myslitelov a flasa sa tam objavi hned odzaciatku. V momente ked sa vypatra odosielatel, tak je mne, ako aj kazdemu co bol donuteny svojou lepsou polovickou pozerat sobotu vecer vyber Daniely Steelovej, jasny ten hrozny zvrat a uz len caka kedy ta tragedia na nas spadne ako rozchod zalaskovanych dvanastiek. Bohuzial sa caka celkom dlho a je nasledovany takou hustou zalezistostou, ze nejedno poeticke srdiecko si muselo vyplakat vsetky rezervy. Cele je to tam vsak velmi okato, umelo vsunute, ze napriek nie najhorsiemu, takmer neromantickemu koncu som ostal letargicky premyslat co s nacatym vecerom. ';